zmiana czasu w serii LM

aklys

New member
Czy działa u kogoś automatycznie ustawianie czasu w tv LG (razem ze strefą czasową)?
Jak kupiłem swój LM620S w czerwcu zeszłego roku (a więc czas letni) i po ustawieniu na automat czas był do tyłu o godzinę. W końcu ręcznie ustawiłem przesunięcie na +2h i było ok. Jakiś czas po zmianie na czas zimowy zmieniłem przesunięcie na +1h i było znów dobrze.
A w ten weekend przed wyjazdem na święta (w sobotę rano) postanowiłem nastawić nagrywanie kliku bajek i filmów (że też mnie akurat podkusiło :)). Trochę się z tym namęczyłem (wiadomo jak kiepsko bywa z EPG w tych LG), ale koniec końców wszystko zaprogramowałem. Wyjechaliśmy i już w drodze sobie przypomniałem, że przecież w nocy będzie zmiana czasu na letni :). Masakra. Oczywiście po powrocie okazało się, że dobrze nagrał się tylko jeden program, emitowany w sobotę (czyli przed zmianą czasu). Cała reszta to oczywiście kaszana.
I tu nasuwa się pytanie - czy tak ciężko by było zrobić, żeby tv sam przestawiał czas na podstawie wybranego regionu? Nawet w telefonach się dobrze przestawia. A w moim LG po wyborze czasu auto i strefy Warszawa jest zawsze czas zimowy (czyli normalny dla naszej strefy) i koniec...

Niby to szczegół, ale jak widać dla osób korzystających z DVR może być całkiem istotny :).
 

mlodzian

New member
A nie masz przypadkiem modułu cyfrowego Polsatu? Na początku nie dało się nawet ustawić ręcznego przesunięcia, a na automatycznym zmieniało się zależnie od kanału. Problem częściowo leży po stronie nadawców, na dvb-t działa dobrze.

Zresztą co pół roku np. w nboxach telewizji n (RIP) był to stały problem

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
 

aklys

New member
Mam moduł CI Conax (korzystam z oferty smarthd - taka "odświeżona" tnk). Nie korzystam z dvb-t. Wątpię, żeby moduł coś tu przeszkadzał, bo widać że tv dostaje automatycznie czas, ale nie radzi sobie ze strefą czasową, ale kto wie, może to i po części wina modułu...
 

mlodzian

New member
Poobserwuj co się będzie działo przy przełączaniu kanałów od różnych nadawców (chyba będziesz miał taki efekt dla przełączenia z TVP 1 HD na TVP 2 HD. U mnie przynajmniej zmienia się przesunięcie czasu. Jak juz napisałem dobrze jest na DVB-T.

Edit:
Sprawdziłem na kanałach ITI jest ok źle (godzinę wcześniej) jest np. na kanałach nadawanych z transponderów Polsatu.

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

mlodzian

New member
Bo to chyba nie sprawa LG, jak pobiera info od nadawców, którzy wysyłają niewłaściwe info. Jak juz pisałem jak używam dvb-t to jest ok

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry