LG LA660 47' - ktos testował?

piter-111

New member
Witam
Jak w temacie - miał ktoś okazję oglądać na żywo serię LA660?
Niby nowy tv na ten rok, lecz tak naprawdę czym różni się od serii LM?
Jeśli ktoś miał okazję na żywo oglądać ten model, to poproszę o rozsądną ocenę i opinie, ewent porównanie do Phila 6007.
pozdr.
 

Xantario

New member
W zasadzie jest to taki odpowiednik 42LM640s w nieco odswiezonej obudowie, nowy Magic w zestawie, dwurdzeniowy procesor, MHL. Jakość obrazu praktycznie niezmieniona. Czyli cały czas solidny poziom ze średniej półki :)
 

piter-111

New member
Czy w odniesieniu do Philipsa 6007 warto zainteresować się tym tv?
wiem ze nie ma ambilight, ale Phil ma mnóstwo niedoróbek w systemie.
A jak obraz w tych dwóch tv z cyfrowej naziemnej?

pozdr
 

Xantario

New member
Akurat nie mam w tym momencie możliwości porównania do tego Philipsa, także w tej kwestii niestety nie pomogę. Multimedialność po stronie LG.
 

Markko

New member
Jesteście pewni, że ten model posiada pilota Magic? Mi się wydawało, że nie. To go głównie różni od LA690. Może ktoś potwierdzić?
 

Xantario

New member
Jesteście pewni, że ten model posiada pilota Magic? Mi się wydawało, że nie. To go głównie różni od LA690. Może ktoś potwierdzić?

Obydwa posiadają TYLKO 1 pilot w zestawie - Magic. LA690 to przede wszystkim aluminiowa obudowa (LA660 - plastik) i troszeczkę lepsze kolory (jak mniemam - więcej stref wygaszania).
 

Krzysiek1024

New member
Sądziłem, że natrafię tutaj na namiary na jakieś testy. Bardzo będę wdzięczny jeżeli ktoś wrzuci. Zdaje się jest jakaś nowa wersja pilota Magic remote w tej serii.
 

Krzysiek1024

New member
W LA jest dodatkowo wdrożona zaawansowana funkcja rozpoznawania mowy, interakcja jest IMO świetna, jak chce obejrzeć jakiś film na youtubie z Jimem Carreyem to po prostu to mówię i wyświetlają się filmy w wygodnej liście z kafelkami na youtubie. To duży potencjał dla tego rozwiązania. Na youtubie jest reportaż o nowym MG: "Yell At Your TV With LG's Magic Remote - CES 2013" albo "CES 2013: LG SMART TVs".

Po za tym jest rozszerzenie chmurzaste. Rozumiem, że to działa na zasadzie dropboxa?
 

tomasek_PL

New member
Witam
Rozważam zakup telewizora i waham się miedzy lg42LA640/660 lub ubiegłoroczną wersją 42lgLM640s róznica ok 500zł czy warto przepłacać?
Jedyna większa różnica między tymi modelami to procek 2 -rdzeniowy w tym nowszym ale jak sie sprawdza to w praktyce? Smart płynniej chodzi??????
Zresztą różnica ceny miedzy lg42LA640 a 42LA660 ok 50 zł
Mam jeszcze jeden telewizor na uwadze mianowicie Panasonic 42ET60

Ktoś doradzi ???
 

green11

New member
Ogólnie ten lg sprawia pozytywne wrażenie. Tylko pilot magic w zestawie. Subwooferek fajnie daje niskie tony. Ogólnie brałbym bardziej go niż Panasonica. Ale ja sie zastanawiam nad jego konkurentem klasowym Samsung 46f6500. Też świeżutka nowość z Korei:) Cieńsza ramka i lepsze funkcjie smart. Natomiast za lg stoi ten cal gratis na ekranie i pasywne 3d. Obydwa mają 100Hz marketingowo podniesione do 400:) Ktoś doradzi prosze... Chodzi przedewszystkim o jakość obrazu.
 

green11

New member
ja porównuje lg 47la660 do samsunga 46f6500 i na ceneo to samsung jest o dziwo ok. 200 zł tańszy:) i dlatego sie wacham między tymi dwoma modelami...
 

hardcore90

New member
Ja wybralem model 42la660s.

Rozmawialem z "przedstawicielem" lg przed zakupem i wymienil mi wiekszosc roznic miedzy LM a LA.

Na korzysc la dochodzi jeszcze wieksza ilosc pamieci na aplikacje, w serii LM bylo to ~300mb, w LA mamy ~1.6gb

Podobno rowniez podswietlenie jest inaczej skonstruowane - poprawione wzgledem LM.
W LM byla tylko jedna listwa oswietleniowa na dole ekranu, a w LA sa swiatlowody rozmieszczone po calym ekranie. Ile prawdy w podswietleniu, nie wiem, cza by rozebrac i sprawdzic :p.
 

aquanta

New member
Ja dziś przed promocją nocną w MM byłem conieco pooglądać, bo chciałem kupić w promocji LM760, ewentualnie LM670.
Ale jak ujrzałem 55LA690 to mnie tak urzekła, że jutro będzie moja :)

Dobrze, że jest ten post, uspokoiliście mnie z tymi 2 corami, bo to była jedyna rzecz jaka powstrzymała mnie przed dzisiejszym kupnem, a nigdzie nie moge tego wyczytać. Te 1-no corowce coś czytałem, że podobno nieraz troszkę wolno działają przy korzystaniu z netu.

P.S. uważajcie z ta promocją, bo te modele wyprzedawane to zazwyczaj ostatnie sztuki powystawowe! Przynamniej tak było jak ja pytałem na miejscu o te, które posiadały stan 'na wyczerpaniu'.
 
Ostatnia edycja:
Do góry