DVB-T - strojenie ręczne.

Disto

New member
Bez reklam
Niedawno zmieniono częstotliwość nadawania pr. tvp2hd, kultura, polonia. Na nowej częstotliwości w strojeniu ręcznym tv znalazł te programy bez problemu. Natomiast problem pojawił się z ich zapamiętywaniem po ponownym włączeniu telewizora ! Próbowałem różnych sztuczek i nic. W końcu poddałem się i włączyłem opcję strojenia automatycznego i jest ok, Niby problem niewielki bo programów niewiele i ewentualnego sortowania mało, ale przy okazji wywaliło mi wszystkie posortowane kanały satelitarne...2 godziny roboty ! Zdaje się, że zmienię podpis w stopce na już mniej zadowolony posiadacz 42lm640. Po co to strojenie ręczne dvb-t, jak tv tego nie pamięta ? Mam wadliwy tv, czy coś robię nie tak ? Dodam, że w wyszukiwaniu ręcznym sat wszystko działa jak należy.
 
Ostatnia edycja:

Daniello18

New member
Mam to samo! 42lm670s, miałem dziś ochotę wywalić tv przez okno... U mnie jest nawet gorzej bo nie pomaga nawet strojenie automatyczne! Każdorazowe strojenie dvb-t przebiega pomyślnie, znajduje wszystkie kanały jednak po ponownym włączeniu tv niektóre kanały znikają z listy! Oprogramowanie najnowsze, jedyne co już mi tylko przychodzi do głowy to reset do ustawień fabrycznych ale jak pomyślę o ustawianiu wszystkiego i strojeniu sat to mi się niedobrze robi. Nie wiem może przedtem spróbować skontaktować się z Lg?
 

szymonet

New member
Witam. Miałem to samo po ostatniej aktualizacji oprogramowania. Po dodaniu kanałów i po wyłaczeniu tv znikały one. Pomógł reset do ustawien fabrycznych, niestety.
 

digitalus

Banned
Witam
To nie musi byc wina telewizora tylko emitela.Podobne problemy sa tez w zewnetrznych tunerach dvb-t
cytat z forum emitela
Co się dzieje z tymi Mux-ami? W tamtym tygodniu 3 razy rozwaliło mi listę kanałów a wczoraj znów. Żeby było ciekawiej zauważyłem że dzieje się to we wszystkich tunerach! Co oni tam wyrabiają nie mam pojęcia
icon_question.gif
Najgorzej jest ze starszymi ludźmi bo się denerwują z tego powodui jak im to wytłumaczyć
icon_question.gif
...nie mam pojęcia. Pozdrawiam

Emitel • Zobacz wątek - Parametry MUX-1
Emitel • Zobacz wątek - Parametry MUX-1
 
Ostatnia edycja:

Disto

New member
Bez reklam
U mnie bez zmian. Nie znalazłem sposobu żeby to zmienić. Pomaga tylko skanowanie automatyczne, i ryzyko utracenia mozolnie posortowanej listy programów satelitarnych.
Kolega kupił nie dawno lm620 - jak będzie w domu, to sprawdzę jak to u niego wygląda.

Mam też fergusona combo 320 i nie ma tam takich problemów z zapamiętywaniem kanałów, a więc chyba wina nie leży po stronie nadawcy...

Ostatnio ze zdziwieniem odkryłem, że na listę sama [bez skanowania] wskoczyła mi tvp rozrywka. Po ponownym włączeniu tv, oczywiście znikła z listy. Pojawia się ponownie na liście tylko wtedy, kiedy włączę jakiś program nadawany na tej samej częstotliwości co tvp rozrywka, np. kultura,polonia czy tvp2hd.
 
Ostatnia edycja:

hydroplant

New member
Komuś udało się to naprawić ? U mnie jest tak z TVN HD i TVP ABC. Jeszcze TVN HD jakoś bym zrozumiał, nadaje testowo, ale TV Trwam z tej samej częstotliwości zapamiętuje a TVP ABC już nie.
 

Disto

New member
Bez reklam
Ostatnio ze zdziwieniem odkryłem, że na listę sama [bez skanowania] wskoczyła mi tvp rozrywka. Po ponownym włączeniu tv, oczywiście znikła z listy. Pojawia się ponownie na liście tylko wtedy, kiedy włączę jakiś program nadawany na tej samej częstotliwości co tvp rozrywka, np. kultura,polonia czy tvp2hd.

Ten sam problem teraz z Trwam,TVP abc...
 

tompatrz

New member
U mnie 42LA660S zawsze gdy włącze tv lista kanałów DVBT wywala wszystkie inne MUXy poza kanałem 23 (MUX1). Wszystko było dobrze do czasu dodania tv trwam i tv abc, tej ostatniej reorganizacji. Teraz już nie wiadomo gdzie leży błąd. Nie mam zamiaru robić ustawień fabrycznych i od nowa kanały sat ustawiać. Moim zdaniem LG powinno dopracować soft. Albo chociaż wprowadzić opcję żeby normalnie była opcja zgrywania kanałów na pendrive a nie w jakimś specjalnym menu serwisowym.Kżdy tuner sat ma taką opcję, tak ciężko dodać to w tv...
 
Do góry