LG 37LM620S - kilka pytań

empiryk_pl

New member
Mam kilka pytań odnośnie właśnie tego telewizora:
1. Ile wynosi odległość od frontu podstawki do płaszczyzny ekranu telewizora?
2. Czy wymaganym nośnikiem do nagrywania na USB jest nośnik minimum 40GB? Jaką prędkość zapisu musi on mieć?
3. Czy można do niego podłączyć wieżę stereo w zamianie za wbudowane głośniki?
4. Czy ten telewizor rzeczywiście odtwarza dźwięk DTS?
5. Czy ten telewizor wyświetla napisy? W jakich formatach? Czy wyświetla polskie znaki?

Jeśli ktoś posiada/posiadał/widział ten model, proszę o opinie subiektywne.

08c661e59619.jpg
 
Ostatnia edycja:

jaculekk1

New member
Mam ten model od jakiegoś czasu lecz nie jestem zagorzałym kinomanem i zbyt wiele na temat tego modelu nie mogę powiedzieć. Jeszcze do niedawna miałem 21" CRT :)

1. Odległość od ramki ekranu do końca podstawki to 80mm.
2. Wg instrukcji ekranowej nośnik 40GB to minimum (sprawdziłem na starym WD800BB ATA100 na przejściówce USB i działa). Prędkość dysku nie ma większego znaczenia ale musi to być HDD lub SSD - z pendrajwami nie działa. Nagrać można program TYLKO z wewnętrznego tunera cyfrowego.
3. Można poprzez wyjście optyczne lub w ostateczności przez gniazdko słuchawkowe jack 3,5mm.
4. Nie wiem, nie miałem jak sprawdzić.
5. Odtwarza napisy z polskimi znakami txt, sub i srt. Najlepiej radzi sobie z srt bo z pozostałymi niekiedy napisy tracą synchronizację z obrazem.
 

empiryk_pl

New member
Wielkie dzięki za treściwą odpowiedź! A czy mógłbyś podzielić się ze mną wrażeniami z użytkowania tego telewizora, tj. jak oceniasz jakość obrazu, jak to wygląda przy różnych źródłach sygnału?
 

jaculekk1

New member
Mam na razie z kablówki programy analogowe i tylko 2 cyfrowe TVP1 i TVP2 więc nie mogę się zbytnio wypowiadać co do jakości obrazu z różnych źródeł - dla mnie jest OK.
Telewizji mało oglądam, głównie filmy avi i mkv z komputera (Plex Media Server) po kablu LAN.
Odtwarzacza DVD czy BR i kina domowego oczywiście też nie posiadam :)
Co do matrycy to ma jedną wadę, jest to jedna jaśniejsza plama "wyrastająca" spod górnej ramki ale widać ją tylko na ciemnym tle.
 

empiryk_pl

New member
Jaśniejsza plama wyrastająca spod górnej ramki? Czy mógłbyś sprecyzować? Czy jest to spowodowane konkretnymi ustawieniami (np. jaskrawością czy zwiększeniem kontrastu/jasności), czy też jest to wada fabryczna czy też tak było od początku? Jeśli ktoś posiada telewizor z tej rodziny, proszę o informację czy również odczuwacie ten problem. To dla mnie niezwykle ważne.
 

jaculekk1

New member
Z tego forum dowiedziałem się, że ta plama to tzw. "clouding" i jest to wada technologii LED. Każdy egzemplarz tego samego modelu się różni, jeden ma tą wadę w większym lub mniejszym stopniu a inny nie.
Inną wadą tych telewizorów jest "banding", którego na szczęście nie zaobserwowałem.
 

Xantario

New member
Jeśli chodzi o clouding to ten model nie posiada led plus, więc efekt nierównomiernego podświetlenia może być nasilony w stosunku do modeli wyższych, które już wygaszanie stref ekranu posiadają (od modelu LM640s)
 
Do góry