LG 47LM640S a może cos innego ?

esy93

New member
Witam.
Mam zamiar kupić LCD o wielkości 46-47 cali. Przeczytałem pełno wątków ale dalej nie mogę się zdecydować. Zależy mi na tym żeby telewizor działał w miarę bezawaryjnie.
Początkowo wybrałem trzy modele: Panasonica ET5E, Philipsa 5507 oraz LG LM640S. Cena Philipsa poszła w dół ale jego recenzje nie są najlepsze więc mogę jeszcze dopłacić do 6007. Do jutra LG jest w promocji i kosztuje 3250 więc myślę że jest do dobra cena. Może ktoś mi doradzić który model wybrać ?
 
M

marplo92

Guest
mam lg i muszę powiedzieć że jestem z niego zadowolony i szczerze go polecam. jeżeli będziesz korzystał z usług smart do modelu 640s proponował bym Ci zakupienie pilota Magic Motion Remote albo kupienie tv model wyższy czyli 660s który w zestawie ma ten pilot no albo klawaitura i mysz bezprzewodowa
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Zależy mi na tym żeby telewizor działał w miarę bezawaryjnie.

... to loteria.
Nawet najdroższe współczesne LED-y i plazmy psują się po kilku latach (max 4 - 5 - 6).
A ich ewentualna naprawa już się raczej nie opłaca (np. kolosalny koszt wymiany matrycy).
Czasy kineskopowych TV pracujących bezawaryjnie po 10 - 15 - 20 lat już bezpowrotnie minęły, niestety.
A to czy dany egzemplarz najnowszego LED-a/plazmy będzie OK ... to tylko wie ten Azjata, który dany TV wyprodukował i ewentualnie zmontował go do kupy w fabryce w Europie lub Azji (np. napis "Assembled in Poland" lub Assembled in UE, Hungary, Slovakia etc.)
 

slawo0907

New member
powiem tak....

Też miałem taki dylemat.............kupiłem lm 47 660s i jestem mega zadowolony. Po miesiącu użytkowania mogę powiedzieć, że nie stwierdzam zadnych dolegliwości opisywanych w innych wątkach odnosnie tego modelu. Może w końcu coś poprawili.
 

Alladyn1

New member
Z tego co się zorientowałem to Panasonic ma tylko Edge Led natomiast LG od wersji 640 ma LED plus.
Nie wiem jakie to ma znacznie praktyczne a na ile to marketingowy bełkot. Może ktoś potwierdzi jak to w praktyce wygląda wykorzystanie led plus ?
 

ryza

New member
Z tego co się zorientowałem to Panasonic ma tylko Edge Led natomiast LG od wersji 640 ma LED plus.
Nie wiem jakie to ma znacznie praktyczne a na ile to marketingowy bełkot. Może ktoś potwierdzi jak to w praktyce wygląda wykorzystanie led plus ?

Bardziej równomierne podswietlenie matrycy. Ja mam 47 cali 640 S i nie chcę zadnego innego telewizora, bo ten jest naprawdę chappy. Zamiast pytac o edge led i led plus rusz głowa i poszukaj w internecie; na te hasła masz informacji bez liku; wybór telewizora i tak należy do Ciebie, bo nikt inny Ciebie w tym nie wyręczy.:D
 

esy93

New member
Wreszcie wybrałem! Padło na LM640s. Na razie nie ma mnie w domu więc niczego więcej Wam nie napisze ale czy u Was też zwykłe programy nie HD odbierają słabo ? Taka informacje dostałem od testujących rodziców ;p. Szukałem ustawień obrazu na forum ale znalazłem wątek o LM620s ludzie używają ich do 660s i są dobre. Używacie też ich w 640s?
 

assasink

New member
To zjawisko zupełnie normalne że "programy nie HD" (w domyśle SD - Standard Definition) wyglądają gorzej niż HD. Odważę się również zauważyć że niektóre "programy HD" z HD (w większej części czasu emisji), niewiele mają wspólnego. Ta uwaga szczególnie naszej "misyjnej" telewizji publicznej dotyczy. Zwróć też uwagę, że obecnie te programy, w większości lokali są oglądane na 2-3 razy większym ekranie, niż przed erą HD (kłania się marketing sprzedawców,

Jeśli mogę coś doradzić wyłącz wszystkie "ulepszacze" (wyostrzacze, redukcje szumów, dynamiczne kontrasty, dejuddery, itp.), skalibruj (choćby wstępnie) TV, i powinno się oglądać w miarę znośnie. No i usiądź trochę dalej od TV ;)
 

esy93

New member
Zmieniłem ustawienia obrazu i jest ok. Mam problem ze smart. Nie wiem jak sie zalogować do lgappstv przez przeglądarka nie działa a nie moge znaleźć jakiejś innej drogi żeby znaleźć się w tym serwisie. Na filmikach widzę napis sign in ale u mnie nie ma takie czegos
 

andy970

New member
Witam Panowie proszę o pomoc zakupiłem ten tv i wszystko by było ok tylko nie mogę przez serwery dlna zmieniać ścieżek językowych w plikach mkv, po usb wszystko jest dobrze mogę wybrać sobie jaką chcę scieżkę czy jest na to jakaś rada?
 

andreas2012

New member
juz po ptokach, ale warto bylo porownac obraz roznych producentow na filmie wybor bylby inny, no coz na przyszlosc polecam ta najprostsza ale zarazem najskuteczniejsza metode a teraz trzeba bedzie pisac o problemach
 

Alladyn1

New member
LM640s kupiony i ... na razie super. Bałem się o obraz Sd ale jest bardzo dobrze. Myślałem że smarttv to muł kompletny ale nie ! to nawet działa
Najgorsze na razie to odblaskowy nieco ekran, trzeba żaluzje w dzień zasłaniać ale wieczorem obraz świetny!
TV działa bardzo szybko, naczytałem się w innym wątku o wolnyym klasy premium philipsie a tutaj wszystko działa bardzo żwawo.
 

Jabor

New member
LG 47lm640s czy LG 47la620s

Tak jak w temacie czym się różni LG 47lm640s od LG 47la620s? Cena praktycznie ta sama, na pierwszy rzut oka w parametrach lm640s ma 400Mz,a lm620s ma 200Mz. Jaka jest różnica między tymi modelami, który z nich kupić?
 

viera

New member
lg 47lm640 czy lg47 la 620

żaden z nich tylko LG 47LN 575 S LUB LG LN577 S nie ma 3d ale jest rewalacyjny jeden i drugi.
są to 100 hz ,ale nawt 400hz jest bezuzyteczne raczej nalezy to wylanczac ,to tylko fabryka wymyslila aby upiększyc poszczegóolne modele.Mam model lm 640 i te 400 hz jest rozlaczone bo jest zbedne . jezeli się upierasz z obrazem 3d to szukaj modeli np.lm 660 i wyzej gdyz mają sterowanie pojedynczym pikselem albo inaczej wygaszanie zbędnego podswietlenia modele z nizszym oznaczeniem tego nie posiadają..
 

DVDO

New member
Przy okazji. Jeżeli ktoś ma iPad-a i telewizor LG to obowiązkową aplikacją ,oprócz LG TV Remote, jest darmowy programik Mediashare na iOS.

Można przesyłać z iPada po WiFi zarówno swoje filmy jak i zdjęcia w czasie rzeczywistym tzn bez uprzedniego składowania plików na HDD. Do tego sterowanie takimi portalami jak Vimeo... i wiele innych. Chodzi jak złoto. Wystarczy wpisać w okno szukania w AppleStore nazwę programu.
 

Spectro

New member
Witam.
Jestem nowy na tym forum tak więc jeżeli nie ten dział to sory.
Posiadam od niedawna LG 47LM640S i jestem z niego bardzo zadowolony chociaż przyznam że jest to mój pierwszy kontakt z ledem 3d i zarazem smartem tak więc nie będę za dużo słodził skoro nie miałem kontaktu z innymi tv od konkurencji. Problem u mnie zaczął się kiedy zakupiłem soundbara i podłączyłem go z tv optykiem, niestety nie mam głosu jak oglądam programy z dekodera podłączonego z tv kablem HDMI, kabelek jest dobry. Co może być nie tak? gdzie szukać przyczyny.
 
Do góry