47LM640 a podpięcie pod laptopa

damiok

New member
Witam serdecznie

Posiadam nastepującą zagwozdkę otóż funkcję mojego HTPC pełni narazie mój laptop którego pod TV podpinam za pośrednictwem kabla HDMI. W TV wejście HDMI ustawiam jako PC. W komputerze przy odświeżaniu ustawieniu na 60Hz wszystko płynnie działa - zero lagów, ale też pewne opcje w menu są zablokowane m.in. funkcję poprawy ruchu, czy wygładzania krawędzi, redukcji szumów. Jeśli odświeżanie przestawie na 30 Hz z przeplotem wszystkie funkcję mam aktywne, ale obraz wiadomo laguje; aby mieć też właściwe proporcje obrazu muszę ustawić 1:1, inaczej obraz wychodzi poza ramkę TV. Jak powinno się prawidłowo ustawić TV i komputer? :) Powiedzcie także czemu oglądająć większość filmów HD i bluray za pośrednictwem komputera obraz wyświetlany jest w formacie 16:9 a nie wykorzystuje pełnego ekranu.

Pozdrawiam
 

Kejup

Member
Bez reklam
Hejka!
Na pierwszy problem nie jestem Ci w stanie odpowiedzieć ale jeśli chodzi o filmy to w większości są tak nagrane. Zobacz jak ściągasz plik np. 1080p to w opisie jest, że rozdzielczość wynosi 1920x800 a nie 1920x1080.
Pozdro!
 
Do góry