LM660S - potrzebne szczegóły jak działa nagrywanie na dysk

PawelLG

New member
Cześć,
Przymierzam się do zakupu modelu LM660S (a dokładnie 32LM660S). Interesuje mnie bardzo sprawa nagrywania programów na dysk twardy i chciałbym podpytać właściclieli LM'ów, jak to nagrywanie ma się w praktyce, bo z instrukcji na stronach LG nic nie ustaliłem.
Załóżny, że do TV podłączyłem dysk do portu USB na HDD i sformatowałem go, tak jak chce TV. TV będzie odbierał tylko telewizję cyfrową naziemną DVB-T.

1. Czy podłączany dysk do portu USB na HDD w telewizorze jest włączony zawsze? Czy też przechodzi w stan uśpienia? Szkoda, aby dysk się kręcił non-stop, jak nagrywam tylko coś raz na tydzień, a TV działa po kilka godzin dziennie.

2. Uruchamiam nagrywanie ręcznie i nagrywam np. TVN (źródło: cyfrowa telewizja naziemna DVB-T). Co się stanie, gdy w czasie działania nagrywania TVN zmienię kanał na np. Polsat. Czy wtedy automatycznie nagra mi się Polsat? Czy nagrywarka dalej będzie nagrywała TVN?

3. Czy możliwe jest programowanie nagrywania cylicznego? Np. chce nagrywać jakiś program codziennie od 18 do 19 na jakimś kanale - czy mogę to zrobić 1 wpisem na listę nagrań?

4. Programuję nagranie programu w określonym dniu i czasie. W tym dniu i o porze nagrania TV jest wyłączony. Co się staje, gdy nadejdzie czas nagrania programu, czy TV się sam włącza? Jeżeli tak, to czy włącza się ekran, czy tylko moduły odpowiedzialne za nagrywanie?

5. Co się stanie, gdy podczas trwania nagrywania, które jest zaprogramowane, inny domownik włączy TV i zacznie oglądać sobie wybraną stację, inną niż nagrywana?

6. Co się stanie, gdy domownik ogląda sobie TVP1 od 18 do 21, a ja zaprogramowałem nagranie TVN od 19 do 19:30? Nagra się coś? Czy wyskoczy jakieś powiadomienie?

7. Czy możliwe jest nagrywanie programu z DVB-T, gdy oglądam jakiś divx z pendrive dołączonego do TV lub za pośrednictwem DLNA?

Dzięki z góry za odpowiedzi.
 

michal77

New member
1. ja mam ustawiony timeshift i dysk nagrywa non stop, podejrzewam że bez timeshiftu też będzie kręcił cały czas.
2. przed zmianą programu zapyta czy przerwać nagrywanie.
3. tak
4. włącza się tylko dysk to to co tam jeszcze potrzebuje (ekran jet wyłączony)
5. patrz pkt 2.
6. minutę przed nagrywaniem wyskoczy okienko że jest zaprogramowane nagrywanie...można to anulować lub nic nie robić, wtedy TV sam wskoczy na kanał który ma być nagrywany.
7. nie jest możliwe, będzie info tak jak powyżej.
 
Do góry