Potrzebuję stary firmware do BX 580

klienci

New member
2 lata temu pojechałem z dyskiem do sklepu, sprawdziłem możliwość odtwarzania filmów z kamery w formacie avchd i działało.
I cieszyłem się ponad 2 lata, a że ciągle wyskakiwało okno z aktualizacją więc zaktualizowałem dla świętego spokoju.

No i dziś po 2 latach odtwarzania dziś pojawiło się okno, że z dysku już nie odtwarza,

"Ostrzeżenie, Format wideo nie obsługiwany" dla nagrań .VOB

a dla avchd - Nieobsługiwana rozdzielczość wideo.
------------------

dzwoniłem do LG, ale mi odpowiedzieli, że wg instrukcji avchd nie jest obsługiwane, że powinienem ponad 700 GB filmów z kamery nagrać na DVD i dopiero odtwarzać.

Nie wiem czy mam sprzęt zwrócić do Euro RTV AGD, gdzie kupiłem, bo przecież jak u nich sprawdzałem to działało.

Może stary firmware naprawi te błędy czy też zdejmie blokady, bo przecież chyba ktoś mnie wprowadził w błąd - albo sprzedawca, albo producent.
 

misio777

Member
Polityka LG w sprawie funkcjonalności ich odtwarzaczy Blu-ray
jest coraz "dziwniejsza" - obcinają możliwości (jak coś nie pisze
wprost w dokumentacji => To NIE MA ! :roll:

"Może stary firmware naprawi te błędy czy też zdejmie blokady"
=> dokładnie TAK !

Mam kilka archiwalnych ! :)

Który masz obecnie firmware i servo ?
Teoretycznie powinieneś mieć:
SW Ver: BD.8.97.142.D / DATE:2012.10.29
SERVO Ver: H80604 / DATE:2012.09.03
Potrzebny będzie któryś z poniższych SW.
Mam:
SW - BD.8.97.142.D; BD.8.97.141.D; BD.8.97.130.D i z JAN.28.2010,
oraz Servo - H80602; H80603; H80604.
Może pamiętasz który był dla Ciebie OK ?
:wink:
 
Ostatnia edycja:

mirej

New member
Koledzy po przeczytaniu posta sprawdziłem i mam podobny proble tyle że z m2ts. Przestały działać filmy z kamery format wewnętrzny video H264 AVC, pojedyńcze pliki kiedyś działały przez USB, DLNA dlatego kupiłem ten odtwarzacz. Co dziwne dokładnie taki sam format nagrany na DVD jako płyta BD działa. Prawdopodobnie na BD.8.42.130.D Servo H80602 (H08SAN) wszystko jeszcze działało.
Sciągnołem firmware LG_BD BX580 BD.8.42.114.D umieściłem dwa pliki ROM na płycie ale odtwarzacz nie wyświetla Okna aktualizacji jak w opisie. Jest jakiś sposób na powrót do starszych firmware?
Czy ktoś robił już aktualizację z CD lub USB? Interesuje mnie czy rom00 i rom01 wystarczą na CD?
 
Ostatnia edycja:

misio777

Member
umieściłem dwa pliki ROM na płycie ale odtwarzacz nie wyświetla Okna aktualizacji jak w opisie.

Czy płyta CD/DVD dobrze nagrana - zamknięta i czy tylko jedna sesja ???

Wgraj na pena (FAT32) i nie powinno być problemów !
==========================================


Czy ktoś robił już aktualizację z CD lub USB? Interesuje mnie czy rom00 i rom01 wystarczą na CD?

TaaaaaaaaaaaaaaaaaK !!!,
downgrade softu i drv też.

:hihi:
 
Ostatnia edycja:

mirej

New member
TaaaaaaaaaaaaaaaaaK !!!,
downgrade softu i drv też.

:hihi:
Dzięki za potwierdzenie:smile: i pomoc.
UDAŁO SIĘ!
Potwierdzam że można do LG BD-BX580 wgrać STARSZE FIRMWARE. Co uczyniłem.
Po downgrade BD.8.42.130.D Wszystkie filmy Kontenera H264 są czytane prawidłowo.
Okazuje się że z 3 pendrajwów tylko jeden prawidłowo zadziałał z Firmware. Co ciekawe Filmy BD czyta z wszystkich.

Kol misio777 jakie były jeszcze firmware pomiędzy ##.130.D a ##.142.D interesuje mnie od którego zaczeli blokować niektóre ID formatów w filmach.
 
Ostatnia edycja:

misio777

Member
@mirej

;)
To mamy pat, u mnie na najnowszym sofcie pliki h264 działają u Ciebie nie ?
A był format penów na FAT32 ?
Pisałem wcześniej - BD.8.97.141.D.

:hihi:
 

pawlop

New member
Z tego co rozumiem to ten BR nie ma Cinavi? A tak poza tym jeżeli to prawda to jak się sprawuje, czy bez problemu odtwarza wszystkie formaty i 3D?
 

fluffy

New member
Ja nie miałem z nim problemu żadnego i dlatego jak się stary "zużył " to kupiłem znów ten sam .Mam nadzieję ,że się nie zawiodę .Do tej pory nie miał większych problemów z odtwarzaniem ,również 3D . Ale na wszelki wypadek nie podłączyłem go do neta i ściągnąłem tylko soft o numerze....130 (czyli ten z powyższego posta ) i zainstalowałem przez USB ( oczywiście pendrive w formacie FAT32 )...Pozdrawiam i Wesołych Świąt życzę wszystkim forumowiczom ;)
 
Do góry