LM670S brak dźwięku przez gniazdo HDMI-PC Audio

janekfed

Klub HDTV.com.pl
vip
Cześć mam lm670. Coś się namieszało w tv i od dwóch dni nie mogę przesłać dźwięku przez port hdmi-pc audio, gdy odtwarzam obraz z pc przez hdmi. Gdy włączam wejście RGB - dźwięk wraca. Myślałem, że to wina windowsa. Ponowna instalacja sterowników dźwiękowych oraz czyszczenie rejestru nie pomogły. Nawet po formacie mam dalej ten sam problem. Resetowałem tv do ustawień fabrycznych i również nic. Na innych wejściach dźwięk działa normalnie. Dzwoniłem do LG, to mi gościu powiedział, żebym wgrał aktualizację softu. Problem w tym, że mam najnowszy i wyskakuje mi komunikat, ze nie ma potrzeby go downgrade-ować. Ponadto, windows automatycznie chciał mi ostatnio przesłać dźwięk przez hdmi. Taki przesył audio działa. Wyłączam go, żeby poszło przez kartę dźwiękową i sygnał analogowy wychodzi z karty (sprawdzałem) ale nie jest odtwarzany równocześnie z obrazem hdmi. Co ciekawe, gdy wyciągnę kabel hdmi - dźwięk również wraca. Kabel używam cały czas ten sam, nie wiem, co to się porobiło.
Pomóżcie:)
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Ponadto, windows automatycznie chciał mi ostatnio przesłać dźwięk przez hdmi. Taki przesył audio działa. Wyłączam go, żeby poszło przez kartę dźwiękową i sygnał analogowy wychodzi z karty (sprawdzałem) ale nie jest odtwarzany równocześnie z obrazem hdmi.
No to się zdecyduj, czy chcesz odtwarzać dźwięk z karty dźwiękowej czy z karty graficznej przez HDMI. Z tego co napisałeś powyżej, wszystko działa poprawnie.
 

janekfed

Klub HDTV.com.pl
vip
Poradziłem sobie!!

To kwestia wieszania się sterownika hdmi-audio w windowsie. System nie wyłączał (po wciśnięciu odpowiedniego przycisku) ów sterownika, czego efektem był konflikt: włączona karta dźwiękowa i (niby wyłączony) sterownik hdmi-audio. Udało mi się dojść do tego, że jedynym sposobem na odzyskanie dźwięku w takiej sytuacji jest wyłączenie w panelu sterowania w "Urządzeniach do odtwarzania" naszego hdmi-audio, a następnie usunięcie i ponowna instalacja sterowników i oprogramowania karty dźwiękowej. Ważna jest tu kolejność, gdyż w innej niż powyżej dźwięk nie wróci.

Zawieszenie się sterownika hdmi-audio miało miejsce nawet od razu po formacie systemu, więc problem ewidentnie windowsa (u mnie win.8 ).

Pozdrowienia i pomyślności:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry