LG 47LM 760s pomniejszony obraz 3D

lukzlo22

New member
Witam
Mam nietypowy problem i nigdzie nie mogę znaleźć problemu który dotyczy mnie.
Po uruchomieniu filmu 3D w formacie mkv z twardego dysku czy też nośnika USB obraz jest zmniejszony o jakieś 2 cm po bokach. Z góry rozumiem że tak musi być jeśli jest w formacie kinowym, ale nie rozumiem dlaczego jest poobcinany z boków i czasem widać w trakcie wyświetlania że jakby się powiększał i zmniejszał ciągle o jakieś 0,5 cm.
Czy ktoś z kolegów wie o co może chodzić lub miał taki problem?
Pozdrawiam
 

bazyl12

New member
To jest zwiazane z przesunieciem obrazów, by obraz mógł być wyświetlany w 3D. Można w ustawieniach 3D tak ustawic by pasków prawie nie było (regulując ustawieniami w trybie ręcznym).
 

lukzlo22

New member
No zgadza się, można się pobawić ustawieniami i nie wiele to pomogło, obraz rozciąga się troszkę, ale dalej to nie jest to. Wcześniej nie zauważyłem takiego efektu. Zastanawiam się czy aktualizacja oprogramowania mogła coś skopać. Bo samej matrycy to chyba taki problem nie dotyczy?
 

bazyl12

New member
Najmniej obcina przy Głębi 3D "10" i Punkt oglądania 3D "0"
Tak po za tym to gdy ustawimy inną wartość Punktu oglądania niż "0" to telewizor konwertuje 3D np "+5" bardziej wychodził z ekranu, ale ma to swoją wadę, widać tą konwersje, jakby podczas scen się zmieniało 3D, szczególnie widać bez okularów jak obrazy się nagle rozchodzą i schodzą anormalnie (jakby punkt oglądania tv sam sobie zmieniał) gdy jest na "0" to nie widać tego zjawiska. Przeglądałem Rosyjskie forum na temat 3D w tym modelu i też zwrócili na to uwagę że coś jest nie tak.

lukzlo22 - proponuje napisać do LG czemu tak się dzieje ;)

Jak ustawimy Punkt ogladania np. +10 to możemy zobaczć coś takiego.
http://www.youtube.com/watch?v=kY3Q24V3YEs
 
Ostatnia edycja:

lukzlo22

New member
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, na pewno w jakiś sposób wiele mi to wyjaśniło. Ale teraz takie ciekawe pytanie, czy to zjawisko jest uznawane za wadę fabryczną?, czy tak jak w przypadku tych plam na czarnym tle-wszyscy tłumaczą się w LG że to normalne.
 
Do góry