Matryca 47LM670S

plmetal

New member
Witam.
Mam pytanie do znawców tematu.
Ostatnio miałem wymienioną matrycę z powodu poziomych pasków występujących do połowy ekranu.
Serwis wykonał to u siebie. Po tej wymianie mimo prób różnych ustawień mam wrażenie, że obraz jest o wiele gorszy. Chodzi głównie o poziom czerni i kontrast. Mam wrażenie gorszej jakości obrazu HD.
Czy przyczyną może być źle wykonana kalibracja serwisowa? Czy możliwe jest, że zamontowali jakiś gorszy typ matrycy? Będę wdzięczny za odpowiedź od fachowców.
 

bazyl12

New member
Witam.
Mam pytanie do znawców tematu.
Ostatnio miałem wymienioną matrycę z powodu poziomych pasków występujących do połowy ekranu.
Serwis wykonał to u siebie. Po tej wymianie mimo prób różnych ustawień mam wrażenie, że obraz jest o wiele gorszy. Chodzi głównie o poziom czerni i kontrast. Mam wrażenie gorszej jakości obrazu HD.
Czy przyczyną może być źle wykonana kalibracja serwisowa? Czy możliwe jest, że zamontowali jakiś gorszy typ matrycy? Będę wdzięczny za odpowiedź od fachowców.
Pewnie dostałeś matrycę tego samego typu ale np. z Chin a nasze są z Polski.
I jest to możliwe że obraz jest gorszy, bo w tych modelach jest bardzo duży rozrzut jakościowy, (jak się uda taka jest).
Ja już wiele nerwów straciłem z tego względu, i Ty pewnie też.
 

plmetal

New member
Witam
Dzwoniłem wczoraj do serwisu i otrzymałem odpowiedź, że nie ma możliwości, aby wstawiona matryca była o innej specyfikacji, a matryca jest na tyle "inteligentna", że nie przeprowadza się kalibracji.. Pan powiedział, że ten tv ma wiele opcji ustawień i trzeba je wypróbować :).
Osobiście nie interesowałbym się tym, gdyby nie to, że obraz jest zdecydowanie gorszy i mimo prób różnych ustawień (również z tego forum) nie ma sposobu na zadowalający mnie efekt. Dodam tylko, że na poprzedniej matrycy praktycznie nie ustawiałem obrazu ( był b.dobry w trybie "inteligentny sensor") Obecnie w tym trybie np. czerwony i żółty jest przejaskrawiony, kontrast słaby itd., natomiast próbując innych ustawień ograniczających natężenie tych kolorów, jakość pozostawia wiele do życzenia.
Trochę szukałem po necie i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: jaki typ ma być w tym tv?
W związku z tym, mam pytanie: (raczej do kogoś, kto serwisuje ten sprzęt)
Czym różni się matryca LC470EUG-PEF1 od LC470EUG-KEF1 i jaka powinna być w 47LM670S?
 

bazyl12

New member
Witam
Dzwoniłem wczoraj do serwisu i otrzymałem odpowiedź, że nie ma możliwości, aby wstawiona matryca była o innej specyfikacji, a matryca jest na tyle "inteligentna", że nie przeprowadza się kalibracji.. ..............
Czym różni się matryca LC470EUG-PEF1 od LC470EUG-KEF1 i jaka powinna być w 47LM670S?
U mnie była LC470EUG-PEF1 Polska i Chińska.

A co innego serwis odpowie, wszystko jest tajemnicą, nie powiedzą NIC co by im zaszkodziło i dało nam jakiś powód do reklamacji.
To jest takie mydlenie oczu, wszytko jest świetnie i tyle. Zero informacji na temat norm i standardów jakościowych. Możesz im sobie mówić że tu kolor ma inny odcień a oni powiedzą że jest świetnie i tyle.
A mówiłem, że będziesz nerwy tracił :/
 

RHJG

New member
Bez reklam
W/g mojej wiedzy powinna być ta matryca LC470EUG-PEF1 w 47LM670s.
LC470EUH-KEF1-jest w LM760 i w LM860.Matryca tu nie ma nic do tego.Moim zdaniem oglądanie w trybie inteligentny sensor nie jest dobrym pomysłem.(zmienia ustawienia)Ustaw na tryb standardowy użytkownika,dopasuj sobie pod siebie podświetlenie,kontrast,jasnosć,ostrość,nasycenie koloru powiedzmy 58.itd...
 

plmetal

New member
Nie pytałem o matrycę LC470EUH-KEF1, tylko różnice między LC470EUG-KEF1 i LC470EUG-PEF1.
Wiem, że w trybie "inteligentny sensor" ustawienia zmieniają się dynamicznie w zależności od oświetlenia, ale na poprzedniej matrycy ten tryb działał rewelacyjnie, a obecnie to porażka.
Nie chcę się powtarzać, ale pisałem, że próbowałem różnych ustawień (tych zaawansowanych też) i dalej kiepsko to wygląda.
Dla serwisu liczy się oczywiście nieruchomy obraz testowy, z którego nic nie wynika.
 
Do góry