lm640s - coś o WiDi , WiFi i całym "smarcie"

abbazabba

New member
Witam.
Zakupiłem 47lm640s. I aspekty które są wymienione w tytule kompletnie mnie zawiodły.
Liczę tylko na to, że może ktoś cos wyjaśni/doradzi i nie uznam 3,5k za wyrzucone w błoto.
WIFI:
W mieszkaniu, tylko w jednym pokoju odbieram sygnał internetowy ( różnie od 3 do 6 mb/s).
Telewizor ów sygnał widzi ale nie jest nawet w stanie się z nim połączyć.
Więc na laptopie uruchomiłem Wifi przez aplikację Intel My Wifi aby przekazywać internet do tv.
W skrócie cały internet wygląda tak:
Router(15mb daje) --Router(średnio 4mb odbiera, nie wiem ile daje dalej) ----> TV
No i wszystko w smarcie nadaje się do ......
Aktualizajcę oprogramowania robiłem przez pena, nie ma szans na wyświetlenie jakiegokolwiek filmu,ipla się wiesza etc.
Te 4mb są za słabe dla TV? Ile muszę mieć żeby serwisy chodziły płynnie? Mam na 3 miechy kupon do Filmboxa. Tylko po co skoro żeby tam coś oglądać to musze mieć jak

WIDI:
To był powazny powód dla którego wybrałem ten model zamiast Panasa.
I jednym słowem żenada.
Łączenie idzie jak po grudzie. I żeby jakikolwiek był kontakt to muszę brać laptopa do pokoju z TV. Więc noszę....ale pendrive:x. Poza tym o ile dźwięk przekazuje to filmu ani rusz. Film wyświetlany Bestplayerem. Na lapku widoczny jak zwykle, na tv widać wszystko oprócz filmu(słychać dobrze)

No i tu pytania. Ponoć Widi miało być niezależne od Wifi....teraz sam już nie wiem.Czy do Widi potrzeba mocnego Wifi?
A jak z tą odległością? I czemu nie wyświetlał filmu a tylko dźwięk?

Smart.
Odczucia mam żadne, zwłasza dopóki nie rozwiąże problemów łączeniowych.
Zauważyłem że po aktualizacji prawie wszystko zniknęło. Wcześniej były jakieś dema filmów 3d,gry i inne takie a teraz tego nie ma.Chyba że źle szukam.

Z góry dziękuję za wszelkie możliwe wsparcie w tym temacie
 

leszekol

New member
Widzisz... Wylałeś wiadro pomyj na telewizor, a przyczyną problemów nie jest telewizor, ale Twój sprzęt i Ty...
W mieszkaniu, tylko w jednym pokoju odbieram sygnał internetowy
Czy to jest wina telewizora, że masz kiepskie wifi w routerze?
Więc na laptopie uruchomiłem Wifi przez aplikację Intel My Wifi aby przekazywać internet do tv.
Router(15mb daje) --Router(średnio 4mb odbiera, nie wiem ile daje dalej) ----> TV
Taaa... Kup porządny router, który zapewni Ci ludzki sygnał w mieszkaniu i nie trzeba będzie tak kombinować.
Ponoć Widi miało być niezależne od Wifi...
Telepatyczne? Zgodnie z definicją widi:
Technologia korzysta ze standardu Wi-Fi 802.11a/b/g/n w częstotliwości 2.4GHz lub 5GHz.
Z tym, że nie ma nic wspólnego z sygnałem wifi, który masz kiepski w domu i tworzy Twoją sieć, w której jest router, TV i laptop. To jest osobne połączenie TV - laptop i jego zasięg zależy od "mocy" karty wifi w laptopie i odbiornika w TV. Producenci chwalą się, że zasięg wynosi 15 m, ale w rzeczywistości 5-6 m. A jak jeszcze w laptopie masz ustawiony plan zasilania na maksymalny poziom oszczędzania energii (a fabrycznie tak jest) to zasięg spada jeszcze o połowę.
Zauważyłem że po aktualizacji prawie wszystko zniknęło. Wcześniej były jakieś dema filmów 3d,gry i inne takie a teraz tego nie ma
W takich sytuacjach w Ustawieniach trzeba kliknąć "aktywuj premium" (czy coś podobnie brzmiącego) lub ostateczności przywrócić ustawienia fabryczne.
 

abbazabba

New member
Bez nerw.
Sygnał idzie 25 m, przechodząc przez kilka ścian żelbetowych w wielkiej płycie.
Tak więc mimo wszystko trzeba być pod wrażeniem.
Chcę wiedzieć czy moje problemy z Wifi i Widi wynikają tylko ze słabego neta.
 

leszekol

New member
Sygnał idzie 25 m, przechodząc przez kilka ścian żelbetowych w wielkiej płycie.
Nie masz możliwości podłączenia TV do routera kablem? Albo chociaż access pointa, żeby "rozsiewał" wifi bliżej telewizora?
Chcę wiedzieć czy moje problemy z Wifi i Widi wynikają tylko ze słabego neta.
Z wifi na pewno. Ale przecież pisałem Ci, że widi nie ma nic wspólnego z netem. Możesz wcale nie mieć neta w domu a widi będzie działało.

Uruchomiłeś Premium? Masz dema 3D, gry itp?
 

abbazabba

New member
Będę instalował nowego neta. Sam laptop nie da rady przesłać tych 4-5 mb do telewizora w innym pokoju.

Natomiast niech mi ktoś wytłumaczy czemu jak już uda mi się połączyć przez Widi to pięknie odbiera dźwięk, ale nie widać obrazu filmu. Niezależnie czy odtwarzam bestplayerem, WMP. Zresztą jakie to miałoby znaczenie, skoro Widi w tym ma być lepsze od dlna że TV nie interesują żadne kodeki i to co wyświetla się na laptopie ma wyświetlać się na TV.
Dlaczego więc u mnie się nie wyświetla?
Sygnał połączenia jest na 3 kreski/na 5 możliwych. Filmik próbowałem avi. 560x412 a więc jakość żadna.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
W mieszkaniu, tylko w jednym pokoju odbieram sygnał internetowy ( różnie od 3 do 6 mb/s).
Telewizor ów sygnał widzi ale nie jest nawet w stanie się z nim połączyć.
Sygnał idzie 25 m, przechodząc przez kilka ścian żelbetowych w wielkiej płycie.
Zainwestuj w AP który podłączysz przewodem do routera żeby zwiększyć zasiąg sieci w domu. Najlepiej żeby miał funkcję IAPP i 802.11n 300Mbps. Lub zainteresuj się dLAN jeśli masz zaszumione pasmo 2,4GHz.

na laptopie uruchomiłem Wifi przez aplikację Intel My Wifi aby przekazywać internet do tv. W skrócie cały internet wygląda tak: Router(15mb daje) --Router(średnio 4mb odbiera, nie wiem ile daje dalej) ----> TV
No i wszystko w smarcie nadaje się do ......
Podaj jaki masz router, laptop oraz kartę sieciową w nim. Przez inSSIDer podaj ile masz sieci na 2,4GHz, ustaw przy okazji optymalny kanał.
Zastosowanie takiego połączenia jest mało wydajne.

Te 4mb są za słabe dla TV? Ile muszę mieć żeby serwisy chodziły płynnie?
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...laczenia-z-netem-faktycznie-ponad-10mb-s.html

WIDI (...) Poza tym o ile dźwięk przekazuje to filmu ani rusz.
win7? win+p -> duplikuj lub sprawdź pozostałe opcje wyboru. Zaktualizuj sterowniki od karty graficznej i sieciowej. Sprawdź czy jest nowsza wersja oprogramowania od widi.
 
Ostatnia edycja:

abbazabba

New member
Widi ma najnowsze oprogramowanie. Instalowałem w tym tyg.

Jeśli chodzi o oprogramowanie do Wifi, to najnowsze miałem zainstalowane ale wtedy w ogóle zniknęła aplikacja Intel My Wifi, więc odinstalowałem.

Komputer to HP Pavilion dv7-6140ew.

Sterowniki kart graficznych to Catalyst_12.10_WHQL_UnifL od Leshcata.

Win 7 x64 na bieżąco aktualizowany.

fn + f4(win p) nie używam, bo po podłączeniu Widi obraz na tv sam się pokazuje.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
HP Pavilion dv7-6140ew
Karta wifi Intel z rodziny 6200, 6300? router w jakim standardzie ma radio 802.11g, 802.11n (szerokość kanału 20 czy 40MHz)? z jaką szybkością się synchronizuje połączanie router - karta wifi?
Wtedy może coś da się doradzić dlaczego masz prędkość 6mb/s
Sterowniki kart graficznych to Catalyst_12.10_WHQL_UnifL od Leshcata.
Sprawdź inną wersję sterowników, przełącz się na grafikę intela lub zdefiniuj żeby program do odważania video z niej skorzystał.
fn + f4(win p) nie używam, bo po podłączeniu Widi obraz na tv sam się pokazuje.
To użyj. Sprawdź również w np. programie MPC-HC -> strumień wyjściowy: EVR, czy wyświetli Ci obraz z nakładki (filmu) na TV.
 

abbazabba

New member
Doinstalowałem nowsze sterowniki karty i jak na razie chodzi to Widi.
Aczkolwiek nie wierzę aby ta technologia się rozpowszechniła, już nie mówię o wymaganiach sprzętowych, ale o tym że trzeba się nieźle nakombinowac aby to uruchomić.

Z innej beczki.
Założyłem nowy internet 15mb, sygnał rozprowadzam routerem. Zauważyłem że telewizor po ponownym włączeniu często ma problem z ponownym nawiązaniem połączenia, i wtedy mam tekst typu ...sprawdź AP .....
Co gorsza telewizor czasami się podpina do sieci "starej" czyli tego routera który jest 2 piętra niżej i daje słaby sygnał.
Nie widzę nigdzie w opcjach funkcji resetu ustawień sieciowych, tak aby TV nie próbował w ogóle łączyć się ze starym routerem.
Co zrobić? nie widzi mi się przy każdym włączeniu TV wpisywanie klucza.
Poradzcie coś.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
telewizor czasami się podpina do sieci "starej" czyli tego routera który jest 2 piętra niżej i daje słaby sygnał.
Nie widzę nigdzie w opcjach funkcji resetu ustawień sieciowych, tak aby TV nie próbował w ogóle łączyć się ze starym routerem.
Jakie urządzania sieciowe posiadasz i w jaki sposób masz je podłączone. Te same SSID masz na obu routerach? Obsługują IAPP?
Zmień SSID i podłącz TV ponownie.
 

abbazabba

New member
Zmieniania SSID chciałbym uniknąć. Do starego routera jest podłączonych kilka innych urządzeń. Nie można LG-kowi "powiedzieć" nie łącz się ze starą siecią?? Przecież to idiotyzm żeby TV łączył się z siecią gdzie ma zasięg 2 kreski a odpuszczał router który stoi 5 metrów od niego, tylko dlatego że ten słabszy był kiedyś podłączany jako pierwszy.
 
Do góry