47lm640S

gagatek71

New member
Witam,
Kupiłem sobie kilka dni temu telewizor LG 47lm640s.
Nie mogę sobie poradzić z jednym, ustawieniem obrazu.
Podczas oglądania filmu z odtwarzacza DVD ( oryginalny film), czy też telewizji kablowej ,telewizor zachowuje się dziwnie.
Mam wrażenie ,ze wszystko działa jakby w lekko przyspieszonym tempie , a oglądane filmy wyglądają jakby były nagrane zwykłą amatorską kamerą ( mam tu na myśli np: poruszanie się kamery za postacią).

Mam wrażenie, ze telewizor zachowuje się tak jak kamerka internetowa z opcją " podążaj za mną " - w chwili kiedy się przemieszczę kamerka podąża za mną i jak rozpozna twarz to robi zbliżenie na postać.

Ciężko jest mi to sprecyzować, bo nawet nie wiem jak to prawidłowo nazwać. Może ktoś będzie umiał mnie naprowadzić na rozwiązanie problemu, z góry dzięki
 
Ostatnia edycja:

leszekol

New member
Poszukaj w Ustawienia > Obraz > Ustawienia obrazu > TruMotion i wyłącz. Ewentualnie dopasuj do własnego gustu. Ja mam "Użytkownika" i de-judder ustawiony na "5"
 

gagatek71

New member
Dzięki za pomoc :) jest dużo lepiej :)

Mam prośbę mógłbyś mi w wolnej chwili napisać jakie masz podstawowe ustawienia obrazu?
 

adrian15037

New member
Ustawienia 3D sa ok ale czy mozna ten obraz wyciągnąć z Tv? A chodzi mi o to, ze gdy naciskam przycisk my apps na pilocie to jest taka zakładów świat 3D czy jakoś tak i tam jest kilka filmów pokazowych na których ten obraz tak jakby do mnie wychodził dosłownie tak jak bym mógł czegoś dotknąć, bylo na wyciagniecie reki mimo ze jestem 3 metry od Tv a na tych ustawieniach obraz wręcz przeciwnie chowa sie do środka jak by był dalej niż w zeczywistosci jest. Prosilbym o pomoc jak sobie z tym poradzić, dodam jeszcze ze jak włączam tamte "filmiki" obraz ustawia sie automatycznie jest napisane ze Tv wykrylo obraz 3d i przystosowal sie do niego. Z góry dziękuje za pomoc LG 47LM640s
 

daniel0624

New member
witam

co do obrazu to też używam ustawień kolegi RHJG

A moje pytanie do bardziej wtajemniczonych użytkowników LG - czy mogę w tym telewizorze edytować listę kanałów - wykorzystując odbiornik SAT jest to trochę kłopotliwe przesortować 3000 kanałów pilotem - czytałem o programie TIIEdit ale czy to zadziała, czy potrzebny jest do tego modelu inny pilot i jak wywołać menu serwisowe
 
Do góry