lg hr570s nie odtwarza Blu-Raya w HD po componentach

NEOKaloPL

New member
Witam,
jestem tu nowy i jeszcze nieobyty w temacie, ale mam problem jak w tytule.

Mam ten odtwarzacz BD z wbudowanym tunerem DVB-S2 i dyskiem twardym.
Jest on podłączony do amplitunera ONKYO po komponentach, a ten do plazmy- też po componentach.
Gdy włączę w LG telewizję- np. TVP HD - na plazmie mam obraz full HD. Jednak gdy włożę jakąkolwiek płytę Blu-ray- odtwarzacz daje obraz tylko 576p. (chociaż wymuszam w ustawieniach by dawał 1080).
Dlaczego? Co z tym zrobić?

Wcześniej miałem jeden z pierwszych odtwarzaczy BD Sony podłoczony jak ten LG i Blu-raye odtwarzał w 1080i. (po componentach)


PS wyczytałem w instrukcji LG:
"Gdy odtwarzane są media zabezpieczone przed kopiowaniem rozdzielczość wyjścia component video może zostać zmniejszona do 576p. Nie zostanie zmniejszone przy zastosowaniu HDMI"

Dlaczego na componentach? O co chodzi? Proszę o pomoc.

PS2 Ja nie mam w plazmie HDMI dlatego jedyną opcją jest component....
 

smolax71

New member
Witam,
jestem tu nowy i jeszcze nieobyty w temacie, ale mam problem jak w tytule.

Mam ten odtwarzacz BD z wbudowanym tunerem DVB-S2 i dyskiem twardym.
Jest on podłączony do amplitunera ONKYO po komponentach, a ten do plazmy- też po componentach.
Gdy włączę w LG telewizję- np. TVP HD - na plazmie mam obraz full HD. Jednak gdy włożę jakąkolwiek płytę Blu-ray- odtwarzacz daje obraz tylko 576p. (chociaż wymuszam w ustawieniach by dawał 1080).
Dlaczego? Co z tym zrobić?

Wcześniej miałem jeden z pierwszych odtwarzaczy BD Sony podłoczony jak ten LG i Blu-raye odtwarzał w 1080i. (po componentach)


PS wyczytałem w instrukcji LG:
"Gdy odtwarzane są media zabezpieczone przed kopiowaniem rozdzielczość wyjścia component video może zostać zmniejszona do 576p. Nie zostanie zmniejszone przy zastosowaniu HDMI" - I to jest odpowiedź !
Wracaj do starego BD Sony - jeszcze nie było HDMI i nie było zabezpieczeń.

A może Onkyo ma HDMI wejście ?
I z BD do Onkyo po HDMI i z Onkyo do TV component.
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
W amplitunerach z tego samego powodu nie ma konwersji HDMI->Component

Ściągnij sobie te filmy z internetu bez zabezpieczeń to je powinno normalnie wyświetlić ;)
 
Do góry