LG 32LM620S input lag - reklamacja?

nazad

New member
Witem serdecznie!

Postaram się opisać problem krótko. Będę wdzięczny za porady!

Niedawno kupiłem telewizor LG 32LM620S z którego byłem dość zadowolony, do czasu aż nie podpiąłem ps3 i nie włączyłem czegoś bardziej dynamicznego. Obraz strasznie smuży, przy grze w np. Fife 13 za zawodnikami ciągnie się wyraźne widmo, a piłka zdaje się być w kilku miejscach na raz.

Wszelkie ustawienia do których miałem dostęp z menu wyłączyłem (true motion itp.), przestawiłem telewizor na tryb "gra" a sama konsola połączona była z TV kablem HDMI jednak problem nadal występuje. Telewizor ma wgrany najnowszy firmware.

Nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie w google, czy input lag dla LCD tv może być podstawą do reklamacji?

Wybaczcie mi proszę że się wcześniej nie przedstawiłem, ale jak się domyślacie jestem dość rozgoryczony "dysfunkcją" mojego TV i chciałbym poznać wasze zdanie.

Jeśli potrzebne są dodatkowe informacje bardzo chętnie ich udzielę, dajcie tylko znać co może być potrzebne.


Pozdrawiam!
 

Grinch

New member
Reklamować zawsze możesz ale niestety nikt tej reklamacji nie uzna za zasadną. Jedyna droga pewnie wiedzie przez sąd.
 

CzarnaPłyta

New member
Wydaje mi się, że input lag nie jest podstawą do reklamacji. Sprawdź czy zmiana nazwy hdmi w input options pod który jest podpięty plejak na PC coś zmieni, w lm660s uaktywnia się tryb PC po takiej zmianie nazwy, bez żadnych dopalaczy gdzie input lag jest jeszcze mniejszy niż w trybie gra. Ostatecznie sprawdź inny kabel hdmi.
 

Grinch

New member
Każdy sprzedawca powie Ci, że "to cecha tego tv" i na tej podstawie nie może go przyjąć do gw.
To reklamacje składasz na podstawie gwarancji do producenta. Zresztą sprzedawce "se" może mówić co chce, ale reklamacje przyjąć musi. Jej rozpatrzenie pozytywnie dla kupującego to inna bajka. Tak czy inaczej w sądzie sprawa ta musiała być zakończona. I wcale nie jestem pewien, czy producent czy też sprzedawca byli by na dogodnej pozycji.
 

jontr

New member
Wydaje mi się, że input lag nie jest podstawą do reklamacji. Sprawdź czy zmiana nazwy hdmi w input options pod który jest podpięty plejak na PC coś zmieni, w lm660s uaktywnia się tryb PC po takiej zmianie nazwy, bez żadnych dopalaczy gdzie input lag jest jeszcze mniejszy niż w trybie gra. Ostatecznie sprawdź inny kabel hdmi.

potwierdzam to co kolega wyzej napisal. przypisanie do PS3 nazwy "PC" powoduje niemal kompletna eliminacje imput laga. przy oznaczeniu lacza jako "Game" czy jakos tak grac sie praktycznie nie dalo, bo reakcja na wciskanie przyciskow byla zauwazalnie opozniona. po zmianie na "PC" gra sie komfortowo nawet w bardzo szybkie gry.
 

pinox

New member
W tym modelu jest przystosowanie wejście HDMI 4 (PC) , zmnienić nazwę użądzenia na PC i wyłączyć TruMotion i wszystko ładnie śmiga.
 
Ostatnia edycja:
Do góry