LG 3D LED 42LM3450 + kino domowe LG DH-3120

T_lewy

New member
Jak podłączyć TV z kinem aby był dźwięk w kinie domowym po włączeniu filmu z pendrive włożonego to TV.
Mam podłączone obecnie euro-euro i podczas oglądania stacji telewizyjnych dźwięk w kinie działa.
TV ma wejście USB i gdy chcę obejrzeć film z USB a do tego głównie był zakup to po włączeniu filmu dźwięk jest już tylko w telewizorze lecz nie przechodzi do kina.
Próbowałem już z podłączeniem (czincz 2x-czincz 2x) i (euro-czincz) i nadal nie ma dzźwięku w kinie podczas włączenia filmu w TV z pendrive.
Poniżej zdjęcia złącz które mają modele.
Prosze o pomoc bo chyba bede musiał zwrócić kino :(

LG 3D LED 42LM3450
img402.imageshack.us/img402/2796/kinowx.jpg

LG 3D LED 42LM3450
img89.imageshack.us/img89/513/38061038.jpg
 

leszekol

New member
Mam podłączone obecnie euro-euro i podczas oglądania stacji telewizyjnych dźwięk w kinie działa.
Tak, bo tylko wtedy na wyjściu SCART masz sygnał audio (analogowy).
Próbowałem już z podłączeniem (czincz 2x-czincz 2x) i (euro-czincz) i nadal nie ma dzźwięku w kinie podczas włączenia filmu w TV z pendrive.
Takie podłączenie nic Ci nie da - patrz wyżej.
Nad wejściami HDMI masz w TV wyjscie optyczne audio (cyfrowe) i stamtąd musisz wziąć sygnał do kina. W kinie nie masz wejścia optycznego, więc trzeba kombinować z przejściówką/konwerterem optyk-cinch
 

T_lewy

New member
Bardzo Dziękuję za szybką odpowiedz. Taki konwerter to koszty rzędu 70zł (konwerter allegro) + przewody i przesyłki 100 zł 150 zł wiec zwrócę kino i zakupię inne które podłącze normalnie.
Tylko jakie wejście musiało by mieć kino abym mógł je używać głównie jako to aux do nagłośnienia pokoju z LG 3D LED 42LM3450
img89.imageshack.us/img89/513/38061038.jpg
Musiał bym mieć w kinie wejście optyczne cyfrowe jak rozumiem tak?
Czy wejście HDMI w kinie?
Pewnie dziwne pytania ale od czego jest forum :) Proszę o podpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

leszekol

New member
W TV masz 3 wejścia HDMI. Zobacz czy któreś z nich opisane jest jako ARC (ewentualnie sprawdź w instrukcji). Jeśli tak, to po podłączeniu kina do TV, dźwięk do kina pójdzie kablem HDMI.
Jeżeli TV nie obsługuje ARC, pozostaje Ci tylko wyjście optyczne audio.
 

T_lewy

New member
TV LG 3D LED 42LM3450 nie posiada HDMI ARC :(
Dziękuję Ci dobry człowieku, kino pakuje do kartonu i zwrócę do sklepu i będę szukał kina z wejściem optycznym audio. Jeszcze raz Bardzo Bardzo dziękuję!!
 

T_lewy

New member
Dziękuję za odpowiedzi.
Mam drugi mały problem :) Podłączenie do internetu.
LG 3D LED 42LM3450 ma wejście sieciowe, odłączyłem przewód od komputera i włożyłem do TV następnie wchodzę w ustawienia TV i TV pozytywnie wyszukuje maskę podsieci, dns bramkę IP i na końcu wyświetla, że sieć podłączona. Po czym gdy wchodzę w multimedia następuje "łączenie..." i po chwili wyskakuje brak połączenia. Gdzie może tkwić problem?
 
Do góry