LG BD420 problem z napisami MKV

krisx

New member
Zakupiłem wczoraj BluRay LG BD420, próbuję odtwarzać filmy z DLNA (serwer synology), jest jednak dziwny problem, dla filmów MKV pokazuje że ma pliki z napisami, jednak ich nie wyświetla.

Plik oczywiście ma nazwę taką jak nazwa filmu + rozszerzenie srt, próbowałem z innymi ale bez rezultatów, czy komuś udało się rozwiązać ten problem ?

Obok stoi BR Samsunga BD-C5900 i odtwarza filmy z tymi samymi napisami bez problemu.

Zmieniłem na LG z Samsunga, bo samsung ma problem z przewijaniem filmów mkv (nie przewija)
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Do takich rzeczy to lepiej się sprawdzi dużo bardziej wyspecjalizowany "Odtwarzacz sieciowy", Odtwarzacze BD są do płyt, od funkcji dodatkowych nie można wymagać szału :>
 

fazo

New member
Z DNLA możesz mieć problem. Co serwer i klient to problem. Napisy najlepiej dodać do kontenera mkv. Wcześniejszy model BD660 miał wsparcie dla smb/cifs i czytał z sieci wszystko bez żadnego DNLA. Testowałem go z minidlna i serviio (0 problemów). Jeżeli nie chcesz grzebać w swoim synology (zmieniać serwery dlna), to najlepiej kupić coś co wspiera smb i pozwala na bezpośrednie przeglądanie udziałów sieciowych.
 

FeleK72

New member
To ja dorzucę szybkie pytanko do tego BD420. Czy w końcu LG pomyślało i zrobiło ciemne kontury liter w napisach z zewnętrznych plików? Czy nadal są białe i na jasnym tle ich nie widać jak na 660?
 

Anduraki

Banned
jak widzi pliki napisów i ich nie wyświetla, znaczy, że jest złe kodowanie,

mogę zgadywać, że to napisy z napiprojekt w unicode. Aby napisy były czytane przez odtwarzacze LG muszą być w ANSI.
 
Do góry