LG W2252V i grafika Geforce gtx 460 1 GB

MichaelloEs

New member
Witam wtajemniczonych.
Mam pytania, otóż w swoim pc podłączenie karta monitor miałem dotychczas za pomocą kabla HDMI, jak w windowsie tak i w grach mogłem ustawić rozdzielczośc full hd i działało wszystko fajnie.
Niestety ostatnio przed przypadek uwaliłem złącze w karcie graficznej(za mocno wsadzilem wtyczke;/ i poszło... nie wiedziałem, że to takie kruche...) W karcie jak i monitorze mam wejścia dvi, wie podłaczyłem kabelek i obraz sie pojawił ale max co moge ustawić to 1680x1050, jezeli wejde w dodawanie rozdzielczosci i dodaje full hd to wyskakuje komunikat: "po za zakresem pracy". Chciałem jeszcze dodać, że wyczytalem, ze jesli ma sie dwa porty w karcie DVI to moge miec rozne mhz, ale tez przy załaczonym kompie przepiałem wtyczke i problem dalej ten sam...
CO z tym fantem zrobić?? Wcześniej full hd chodziło, teraz problemy..
Macie jakieś pomysły??

A tak przy okazji, wiecie moze skad wziac lub czy serwis sie zajmuje przelutowaniem takiej koncoweczki hdmi?? Odladałem to, wydaje mi sie, ze duzego problemu nie powinno byc...
Moja karta to dokładnie Gigabyte GeForce gtx460 1gb OC
 
Ostatnia edycja:

MichaelloEs

New member
Dzisiaj za pomocą panelu sterowania NVIDI-i dostosowałem rozdzielczosc full hd ale ze zmniejszonym wygaszaniem CVT(jedynie wtedy wskoczyła ta rodzielczosc). Wszystko fajnie pieknie, lecz w zwykłych ust rozdzielczosci na poczatku widnieje 1920x1080 ale jak zmienie na 1680x1050 to tamta ucieka i znow trzeba wchodzic w panel Nvidii. Dodam, że pomimo ustawienia full hd w grze nie ma wyboru tej rozdzielczosci jak to miało miejsce wczesniej.
Macie na to jakis pomysł??
 

svejser

New member
Powinno być to samo co na HDMI i na DVI , może masz kabel walnięty albo nie wszystkie piny są we wtyczkach, moze to kwestia aktualizacji sterownika lub deinstalacji i ponownej insatalacji z wykryciem poprawnie monitora, lub ponownym wykrywaniem sprzetu monitora przez sterownik.

Niektóre monitory jeszcze mają takie funkcje gdzie trzeba recznie w menu monitora czy telewizora wybrać tryb PC i ponownie w sterowniku kliknąć wykrywanie sprzętu monitora.
 

MichaelloEs

New member
Jezeli chodzi o połaczenie monitora z karta to mam to załatwione za pomoca kabla co był dostarczony do monitora i sa to koncówki DVI-d single link 18+1.
W monitorze nie mam ustawien typu PC itp, tylko wybieram wyjscie przez, które mam być połaczenie, w tym wypadku DVI.
Tez sie z tym zgodze, ze na DVI powinno byc to samo co HDMI a nie jest i dlatego tutaj napisałem:)
Wymusic idzie ta rozdzielczosc tj, wyzej pisalem, ale potem przy wyborze mniejszej ta znika z opcji standardowych a jeżeli chodzi o gry to w ogóle nie wyskakuje jako wybór.
 

gacek585

New member
Skoro natywna rozdzielczość tego monitora to 1680x1050 to po co się pocisz żeby usyskać Full HD? Zmień monitor na nowszy i po sprawie. Monitor jest z 2008 roku także cudów nie zdziałasz.

PS wedle manuala faktycznie możliwe jest swietlanie 1080p ale tylko przez HDMI, DVI to tylko 1680x1050
 
Ostatnia edycja:
Do góry