Lg bd-670

tsonga

New member
Jak wygląda sprawa z napisami w tym odtwarzaczu ?

Zależy mi żebym nie musiał latać do kompa z każdym plikiem i konwertować go na akceptowalny przez BD-670 format.
Gdzieś tu na forum ktoś pisał że tylko "srt" ..
Chciałbym mieć polskie znaki i odtwarzanie napisów "txt".

LG ma funkcje których potrzebuję (BD,DVD,WI-FI,USB,YT) ale mogę wybrać co innego jeśli istnieje sprzęt czytający więcej formatów plików tekstowych.

Tutaj znalazłem opis zamieszczony przez kogoś na "Ceneo":



"Niestety ja z odtwarzacza nie jestem do końca zadowolony. Sprzętowo jest naprawdę fajny, jednak oprogramowanie jest niedopracowane co wpływa negatywnie na przyjemność z korzystania.
Poruszając się po menu ma się wrażenie, że urządzeniu brakuje mocy obliczeniowej. Menu reaguje z opóźnieniem na polecenia pilota. Zdarzają się dłuższe chwile gdy ekran jest czarny i nie wiadomo czy coś się dzieje czy sprzęt się zawiesił. Na plus można zaliczyć to, że generalnie się nie zawiesza.
Do niedawna miałem problem polegający na rozłączaniu z siecią WiFi po tym jak odtwarzacz dłużej był w trybie stand by, ale chyba ostatnia aktualizacja poprawiła ten błąd. Urządzenie po ustawieniu sieci samo odnalazło serwery CIFS (Windows, Linux-Samba) i DLNA. Niestety nie zawsze pokazuje udostępnione foldery (CIFS). DLNA działa ok. Dołączony serwer Nero umożliwia nawet przesyłanie napisów txt. Generalnie napisy txt działają, ale muszą być w formacie klatkowym MicroDVD ( {1234}{5678} ) i pierwsza linijka powinna zawierać informację o liczbie klatek na sekundę pliku np {1}{1}23,976. Aczkolwiek trafiłem na napisy, które na LG miały złą synchronizację nawet po konwersji na srt, a na innych urządzeniach działały prawidłowo. Z linuksowym MiniDLNA także działają napisy, ale muszą być w formacie srt.
Aplikacje LG to bajer, którym nie warto sobie zawracać głowy. Nie ma nic ciekawego i działają koszmarnie wolno. Ipla i YouTube działają nieźle. Niestety wpisywanie jakiegokolwiek dłuższego ciągu znaków z pilota to koszmar. Pierwsza wersja YouTube przy wyszukiwaniu wyświetlała podpowiedzi, jak na komputerze. Wystarczyło wpisać pierwsze znaki szukanego hasła. Po aktualizacji już tego niestety nie ma. Nie ma wprowadzania w trybie SMS czyli używając klawiatury numerycznej jakbyśmy pisali SMS na komórce. Trzeba się męczyć z klawiaturą ekranową.
Po wybraniu w menu urządzenia USB długo trzeba czekać na pokazanie listy plików. Pokazanie zawartości serwera DLNA/CIFS przez WiFi 802.11g trwa szybciej (sic!). Ponadto odtwarzacz ma dziwne zabezpieczenie uniemożliwiające odtwarzanie plików AVCHD (m2ts, mts, mp4) w rozdzielczości 1080p. Przy próbie odtworzenia takiego pliku dostaniemy komunikat o nieobsługiwanej rozdzielczości. Czyli o obejrzeniu własnych nagrań z kamery cyfrowej HD z dyskiem lub kartą pamięci można zapomnieć. Rozdzielczość 720p działa, 1080p w plikach mkv także.
Najmniej problematyczne jest odtwarzanie płyt Blu-ray, ale do tego można kupić zwykły odtwarzacz. Z obecnym oprogramowaniem niestety nie mogę polecić BD670. Jeżeli komuś nie zależy na WiFi i koniecznie chce odtwarzacz LG to na jego miejscu wybrałbym model niższy.

ZALETY
- niezły sprzętowo
- DTS przez wyjście optyczne
- wygodne menu
- aktualizacje
WADY
- niedopracowane oprogramowanie
- wolne działanie
- blokada odtwarzania plików AVCHD (m2ts, mts, mp4) w rozdzielczości 1080p"


Odtwarzacz miał czytać AVCHD a tu koleżka pisze że nie daje rady.
Teraz już nie wiem sam co myśleć i co kupić.
Moja kamera nagrywa w rozdzielczości 1080, 50p (AVCHD) i miałem zamiar przeglądać te pliki na LG.
 
Ostatnia edycja:
Do góry