dysk zewnętrzny do LG

marek25aa2

New member
Mam pytanie, kupiłem dysk zewnętrzny 1TB i teraz tak sie zastanawiam czy jest jakiś sposób aby naprzykład połowa 500Gb była na DVR na połowe żebym widział przez kompa i mógł naprzykład wrzucać tam multimedia i odtwarzac na tv ??
 

rychu

New member
Skoro masz nowy dysk to podziel go na 2 partycje i sprawdź co TV z nimi zrobi. Czy drugą zostawi w spokoju, czy połączy i sformatuje po swojemu.
Ja niestety mam zawalony dysk i nie ma jak sprawdzić.
 

Palik86

New member
Po wielu dniach czytania forum, ogladania tv zdecydowalem sie na zakupe tego samsunga i jestem bardzo zadowolony. Co prawda nie jestem ekspertem ale obraz jest wyrazny, jednolity, narozniki nie sa przeswietlone, cloudingu nie widac. Po podlaczeniu xboxa i odpaleniu dynamicznych gier jak BattleF 3 wszystko chodzi bardzo plynnie bez zacinania. Co prawda na tescie input lag wyszedl ok 50 ms ale jest to niezauwazalne (a jestem na tym punkcie bardzo wyczulony i byla to dla mnie jedna z bardziej istotnych rzeczy). Z czystym sumieniem moge polecic ten tv.
pozdrawiam
 

Znakowy

New member
Czy ktoś próbował takiego sposobu:
1. Zainicjować dysk w telewizorze.
2. Podłączyć dysk do komputera i tą większą partycję z systemem plików jfs spróbować zmniejszyć jej rozmiar.
3. Na zwolnione miejsce na dysku utworzyć nową partycję z systemem plików ntfs.
Ja tak właśnie chcę zrobić i potrzebuje programu, który poradzi sobie z partycja jfs, bo w programie GParted nie mogę tego zrobić. Zna ktoś jakiś program do partycjonowania na plikach jfs?
 

roratoga

Member
Czy ktoś próbował takiego sposobu:
1. Zainicjować dysk w telewizorze.
2. Podłączyć dysk do komputera i tą większą partycję z systemem plików jfs spróbować zmniejszyć jej rozmiar.
3. Na zwolnione miejsce na dysku utworzyć nową partycję z systemem plików ntfs.
Ja tak właśnie chcę zrobić i potrzebuje programu, który poradzi sobie z partycja jfs, bo w programie GParted nie mogę tego zrobić. Zna ktoś jakiś program do partycjonowania na plikach jfs?

Musisz doinstalowac obsluge plikow jfs ale i tak ci to nic nie da ja probowalem usunac ta partycja i stworzyc dwie jfs i ntfs efekt taki ze po podlaczeniu pod tv powtarza sie procedura i usuwa
 

Znakowy

New member
A czy jak robiłeś zmiany partycji na dysku, to w tym czasie nie włączałeś telewizora, żeby nie wykrył braku dysku?
 
Do góry