LG LS570S czy Samsung EH6030

lawyer-pl

New member
Witam,

mam dylemat, jak w temacie. Chce kupić rodzicom prezent tv. Będzie wykorzystywany do tv z kablówki, jakość cyfrowa i kanały hd. Do tego ważne jest odtwarzanie filmów mkv 720p bezpośrednio z urządzenia. 3d nie jest w ogóle potrzebne, a funkcje smart tv to dodatek - raczej nie bedą z tego korzystać.

Innymi słowy liczyc sie bedzie jakość obrazu, szybkość działania, brak smużenia, dobre kolory itd.

Design obu jest różny - lg jest na led, cienki itd. Samsung grubsza bryła. Tego jestem świadom. Chodzi mi o pomoc w wyborze. Lg kosztuje ok 1900 zł. Samsung 1999. Z tego co wiem Samsung pociągnie przez to jedno wejście usb, które posiada film mkv 720 i potrafi odczytać polskie napisy (sprzedawca powiedzial ze wszystkie samsungi z 2012 odtwarzaja mkv bezposrednio z pendrive czy dysku podpietego pod to usb). Lg wiem ze to potrafi.

Proszę o potwierdzenie funkcji mkv 720p oraz obsługi napisów po polsku z możliwością ich powiększenia (lg może, a Samsung? Rodzice maja problem ze wzrokiem).

Będę wielce wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,
Dawid
 

martok

New member
co do ustawień mkv podbno czyta bez prblemu, napisy ipt itd
jednak co do ustawień obrazu chyba szajsung będzie mniej problematyczny.
W lg żeby było ładnie trzeba trochę trzeb się napocić
 

al12

New member
Mam od 6m LG LS570S i zero problemów a z tym ustawianiem obrazu nie przesadzajcie każdego trzeba na początku trochę popróbować

Mam już swoje lata ale udało się poustawiać zresztą każdy ma indywidualne wymagania do jakości obrazu i swojego wzroku , najgorzej jak ktoś zajmuje się technicznymi kruczkami reklamowanych przez producenta o których nie ma pojęcia

Uważam LG LS570S za dobry telewizor w swojej klasie cenowej
 

martok

New member
ja też jestem zadowolony z tv, jednak moje problemy z jakością są spowodowane słabą jakością przesyłu obrazu operatora vectry. Dlatego ciągle coś grzebię w ustawieniach. Co do minusów żałuję że nie da się ustawić obrazu dla wszystkich wejść (hdmi 1, hdmi2 itd)
Dodatkowo mam problemy z rozjeżdżaniem się dźwięku i obrazu i teraz nie jestem do końca pewny czy to wina operatora czy tv. Wydaje mi się ze operatora,bo na odtwarzaczu nie mam problemów. Czasem mam problem z płynnością gdy włączony jest Tru Motion.
 

lawyer-pl

New member
Panowie, bardzo dziekuje za odpowiedzi.

Ja skłaniam sie pomału do LG, choć decyzja nie jest podjęta ostatecznie.
Dwie wiadomości mnie niepokoiły i niepokoją - czy jest smużenie w szybkich scenach, mecz, film oraz czy jest ten banding.

Co do kwestii pierwszej wiem, że matryce IPS tego standardu bywaja wolniejsze niz "normalne", choć widzialem gdzieś tabliczke że ten LG ma czas reakcji 2ms. Niemniej w necie ogólnie sie mowi, że tanie matryce IPS bywają wolne (testy pewnych monitorów do kompa).

Natomiast druga kwestia czyli banding, pionowe czarne pasy, podobno wynikają z zabrudzenia na taśmach produkcyjnych i dotyczy to różnych firm, a nie jedynie LG czy tym bardziej tego modelu. Na necie i YT można znaleźć wiele przykładów, gdy ten problem dotyczy każdej marki. Pozostaje więc np. zakup przez internet sprawdzenie odbiornika pod tym względem i zwrot jeśli bedzie felerny egzemplarz.

Oczywiście tego odsyłania zwrotu kasy czasu itd chciałbym uniknąć, stąd moje pytania do Was. Widziałem wczoraj w 2 marketach dokładnie ten model i obraz miał bardzo ok - nawet dobry sygnał tvp1 i tvd2 HD mieli i nie miałem zastrzeżeń. Poza tym wiadomo, że TV za 4-5 tys. będzie mieć lepszy obraz itd, więc moje oczekiwania są realne.

Chciałbym uniknąć tego smużenia i bandingu. Banding to jak sądzę loteria, najwyżej zwróce jak sprawdzę w domu. A smużenie w tym LG? Matryca IPS takie coś miewa, choć w markecie oglądałem sportowy kanał HD i nie widziałem nic, choć akcja była na b. jasnym tle.


Pozdrawiam,
Dawid
 

martok

New member
smużenia i bandingu nie zaobserwowałem u siebie, ale jeśli opcja tru motion jest ustawniona na wysoką wartość (obraz wygląda bardzo czysto, jak ze studia) to zauważyłem ze przy szybkim poruszaniu kamerą jakby skacze, dlatego ustawiłem ją 3 pkt i jest bardzo przyzwoicie
aha, jeśli masz podłaczenie do netu to tam jest normalna przeglądarka internetowa i bardzo fajnie sie z niej korzysta jeśli dodatkowo podłaczysz smartfona którego wykorzystujesz jak touchpad i klawiaturę. Rewelacja. Kolejna sprawa wszystko co mam na kompie: zdjęcia muzykę mogę oglądać na tv po sieci, tak samo ze zdjęciami i muzyką z telefonu.
Podczas zakupu nie zwracałem na to uwagi ale jak podłaczyłem do sieci wyrwało mnie to z butów
 
Ostatnia edycja:

lawyer-pl

New member
Dzięki za info.
No rodzice mają neta dobrego z kablowki, po lanie wiec go wepne. To dodatek, ale miło, że jest, zwłaszcza że tak fajnie działa.

Pozostaje więc trochę szcześcia żeby egzemplarz był ok (ale przy dzisiejszej elekrtonice to norma) i kwestia ustawień oraz realnych oczekiwań.

Dzięki za pomoc.
 

banulkrz

New member
Weż pod uwagę,że LG nie przeczyta dżwięku DTS w mkv a większość filmów mkv ma ten dżwięk.
Samsungi czytają dts ale nie wszystlie(trzeba patrzeć w specyfikacji)
 
Do góry