LG LS570Sjak ustawić jakość obrazu

Richard 620

New member
LG 42LS570S jak ustawić jakość obrazu

Panowie i Panie, jako że męczę się już kolejny dzień z ustawieniem DOBREGO obrazu na LG 42LS570S , Proszę o pomoc w jak najlepszym ustawieniu obrazu. Z góry dziękuję i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

martok

New member
sie jeszcze trochę pomęczysz, sam szukam, testęjuę ale do naszego tv nie ma ustawień, jednak są sprawdzone do innych modeli które ja sam osobiście testuję. Funkcje w menu są takie same oprócz 3d
 

martok

New member
ja mam z Vectry i jakość obrazu jest fatalna u nich... natomiast na odtwarzaczu kiedy zobaczyłem Batmana w formacie mkv kopara spadła mi nisko do ziemi
spróbuj te ustawienia jako pkt wyjścia:
TRYB OBRAZU - Ekspert1:
1)
Podświetlenie: 80
Kontrast: 82
Jasność: 53
Ostrość poz.: 35
Ostrość pion.: 35
Kolor: 58
Odcień: G2

2a) KONTROLA ZAAWANSOWANA:
Kontrast dynamiczny: NISKI-ważne
Super rozdzielczość: włączone
Gama kolorów: standardowe
Popr. krawędzi: wysoka
Filtr koloru: wyłączone
Gamma: 2.2

2b) BALANS BIELI
Temp. barw: zimna lub średnia
Metoda: 2 punkty
Wzór: zewnętrzny
Punkty: wysoki
Czerwony: 0
Zielony: 0
Niebieski: 0

2c) SYSTEM ZARZĄDZANIA KOLORAMI
Kolor: czerwony
Nasycenie: 5
Odcień: 3
Oświetlenie: 2
kolor zielony
nasycenie 3
odcień 6
oswietlenie 0
kolor Niebieski
nasycenie -8
odcień -4
oswietlenie 1
kolor Żółty
nasycenie -5
odcien -1
oswietlenie 0
Kolor niebiesko-zielony
nasycenie 3
odcien 5
oswietlenie 1
Kolor purpurowy
nasycenie -2
odcien 0
oswietlenie 0


3) OPCJE OBRAZU:
Redukcja szumu: niska
Redukcja szumów MPEG: niska
Poziom czerni: niski
Realne kino: wyłączone
Lok.przyciemn.LED: wyłączone lub srednia
TruMotion: uzytkownik 5
Proporcje obrazu ; 1;1 piksel
 

Richard 620

New member
wielkie dzięki za ustawienia kawal dobrej roboty. Mam problem z ustawieniem Proporcje obrazu 1.1piksel (mam na szaro nie da się ustawić) i Lok.przyciemn.LED:wyłączone lub średnia(tego nie umie znaleźć)
 
Ostatnia edycja:

electro69

New member
wielkie dzięki za ustawienia kawal dobrej roboty. Mam problem z ustawieniem Proporcje obrazu 1.1piksel (mam na szaro nie da się ustawić) i Lok.przyciemn.LED:wyłączone lub średnia(tego nie umie znaleźć)
Ustawienia obrazu które są tutaj napisane pasują najprawdopodobniej do modeli z serii LM660s itd. ... dlatego u Ciebie nie ma opcji "lokalne przyciemnianie LED" ... bo takiej funkcji Twój telewizor nie posiada ... nie ma on panelu LED Plus.
Pozdrawiam
 

martok

New member
wielkie dzięki za ustawienia kawal dobrej roboty. Mam problem z ustawieniem Proporcje obrazu 1.1piksel (mam na szaro nie da się ustawić) i Lok.przyciemn.LED:wyłączone lub średnia(tego nie umie znaleźć)
tak jak kolega pisał wyżej, to ustawienia z tego lepszego TV, a ustawienia dzięki koledze RHJG.
W tym watku z linka jest więcej tego. My w naszym tv mamy ustawienia lok. przyciemnianie tylko jest to schowane w menu serwisowym
 

rogue_303

New member
Witam, czy wie ktoś może jak sprawdzić w tym modelu ilość przepracowanych godzin? Niedawno go kupiłem i zauważyłem 4 jakby mgiełki niesymetrycznie rozmieszczone w czterech rogach, ale bliżej środka ekranu, całkiem spore, widać je szczególnie na czarnym tle. Chciałem założyć nowy temat w tej sprawie, ale coś nie mogę... wyskakuje mi, że message too short...piszę, że zauważyłem gdyż całkiem niedawno wpadły mi w oko, dlatego nie wiem, czy były od nowości czy też ja coś sknociłem, np przy rozpakowywaniu czy w inny sposób...Próbuję dojść ich przyczyny, może ktoś pomóc bo nie wiem czy serwisować
 

rogue_303

New member
Dołączam się do kolegi. Telewizorek świetny i do oglądania i do grania ( śmigam na PS3) po zastosowaniu kalibracji od kolegi 'martoka' zamurowało mnie. Dzięki wielkie! Obraz o wiele lepszy, jednak chyba może być jeszcze lepszy, musimy z niego wycisnąć 110% możliwości. Na razie przeglądam multum stron ale bezskutecznie...Z tego co czytam te ustawienia muszą być bąjka pod model LM 660, jednak do naszego muszą być trochę inne, co np z ostrością -często piszą żeby ustawiać jak najmniejszą, bliską 0 a tu 35... czy LM ma inną skalę, może do 100 ? LS570S ma tylko do 50 więc 35 to trochę za dużo. Ja ustawiłem na 25
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
zauważyłem 4 jakby mgiełki niesymetrycznie rozmieszczone w czterech rogach, ale bliżej środka ekranu, całkiem spore, widać je szczególnie na czarnym tle.

... to tzw. clouding - przypadłość wszystkich nowych TV LED u każdego producenta.
W jednych egzemplarzach występuje, w innych nie.
Oczywiście producenci nie pozwalają na reklamacje z tego powodu, gdyż wg. nich to "normalna cecha TV".
 

rogue_303

New member
dzięki za wskazówkę kolego, czyli co, nic z tym nie mogę zrobić..? Nie jest to co prawda jakieś mega uciążliwe...ale jednak JEST. Wcześniej tego nie zauważałem,pewnie byłem zbyt podjarany nowiutkim telewizorkiem, ale teraz, nie daje mi to spokoju...takie trochę upierdliwe, jak pryszcz na tyłku, niby nic, ale...wiadomo, kupujesz nowy sprzęt, za niemałe pieniądze (jak dla mnie) i chciałbyś, żeby wszystko było IDEALNIE, a tu zonk...TV jest "świeży" tzn z pudełka, z magazynu, "przemiła" pani próbowała mi wcisnąć model z wystawy, twierdząc, że czasem te "nieużywane" są wadliwe (wiedziała???) Szkoda, myślałem, że może podciągnę to pod jakąś reklamację, miałem już nawet dzwonić do serwisu...ehh
 
Do góry