Lg 42lm660 problem ze smart share

rafalpLg

New member
witam serdecznie

mam problem mianowicie tvik po czasie nie widzi sieci strumieniowej używam 3 programów i z każdym jest to samo znaczy na jakiś czas pliki są widoczne ale po upływie około 20 min znikają z telewizora bywa też że film wyłączy się po czasie i muszę wyłączyć telewizor żeby załadować go z powrotem proszę pomóżcie bo już nerwy zjadam na necie w poszukiwaniu problemu
 

Raminad

New member
Posiadam 42LM640S i u mnie taki problem nie występuje. Przypuszczam, że może to być spowodowane przez:

1. Problem z połączeniem WiFi (odległość, interferencje, niestabilność routera przy dużej ilości przesyłanych danych, przełączanie WiFi na komputerze w tryb oszczędzania energii) lub LAN (uszkodzony kabel).
2. W bibliotece znajduje się jakiś uszkodzony/niekompletny plik, który powoduje wyłożenie się serwera lub klienta DLNA.
3. Wadliwy egzemplarz telewizora.

Zaktualizowałeś oprogramowanie? Jeśli chodzi o serwer DLNA to polecam Plex Media Server - odtwarza bez problemu praktycznie wszystkie formaty filmów i napisy.
 
Ostatnia edycja:

rafalpLg

New member
nie wspomniałem że przez jakiś czas na początku działało bez problemu router jest w tym samym miejscu a zmiany nie ma czy udostępniam wiele plików czy tylko jeden router mam linksysa więc nie najgorszy z tego co wiem a tryb czuwania chyba mogę wykluczyć bo gdy wyłączy się film wszystko inne działa znaczy przeglądarka i aplikacje typu youtube
 

tomaz87

New member
Witam, chciałbym się podpiąć pod temat, mam nadzieję, że ktoś pomoże.
Niedawno kupiłem tv lg Lm620s. Podłączyłem się kablem do modemu livebox. Przeglądarka w tv działa, natomiast mam problem właśnie ze SMART SHARE. Zaistalowałem na laptopie Nero Media Home 4, ustawiłem foldery do udostępniania, ale smart share nie działa. Trzeba to jakoś jeszcze skonfigurować ?? Proszę o pomoc...
 

leszekol

New member
smart share nie działa.
Sprecyzuj co znaczy "nie działa", bo to może oznaczać wszystko, łącznie z tym, że klikasz w TV w ikonkę Smart Share i nic się nie dzieje.
Podstawowe pytania:
1. Czy w Nero Media Home w zakładce Sieć masz zaznaczony interfejs sieciowy jakim jest karta laptopa (ethernet lub WiFi, bo nie wiem jak masz podłączony laptop do liveboxa)?
2. Czy w NMH w zakładce urządzenia widoczny jest Twój telewizor?
 

Adamson_PL_

New member
Witam, chciałbym się podpiąć pod temat, mam nadzieję, że ktoś pomoże.
Niedawno kupiłem tv lg Lm620s. Podłączyłem się kablem do modemu livebox. Przeglądarka w tv działa, natomiast mam problem właśnie ze SMART SHARE. Zaistalowałem na laptopie Nero Media Home 4, ustawiłem foldery do udostępniania, ale smart share nie działa. Trzeba to jakoś jeszcze skonfigurować ?? Proszę o pomoc...

prawdopodobnie winny będzie firewall systemowy na laptopie.
 

tomaz87

New member
Sprecyzuj co znaczy "nie działa", bo to może oznaczać wszystko, łącznie z tym, że klikasz w TV w ikonkę Smart Share i nic się nie dzieje.
Podstawowe pytania:
1. Czy w Nero Media Home w zakładce Sieć masz zaznaczony interfejs sieciowy jakim jest karta laptopa (ethernet lub WiFi, bo nie wiem jak masz podłączony laptop do liveboxa)?
2. Czy w NMH w zakładce urządzenia widoczny jest Twój telewizor?

Laptop łączy się z liveboxem poprzez wi-fi.
W zakładce "sieć" mam widoczne trzy interfejsy, jeden zaznaczony, dwóch pozostałych nie da się zaznaczyć.
W zakładce "urządzenia" nie widzi TV...

Nie działa, czyli, klikając w smart share, nie wykrywa żadnych plików z folderów które ustawiłem w programie NMH...
Nie pokazuje żadnych nowych podłączonych urządzeń po prawej stronie w smart share...
 
Ostatnia edycja:

Tsubasa

New member
Bez reklam
Lokalizację ustaw na "sieć domowa", wyłącz firewall lub przepuść streaming. Dla testu sprawdź inny serwer DLNA.
 

leszekol

New member
Wszystkie zmiany jakich chcesz dokonywać w Nero rób przy zatrzymanym serwerze. No, może oprócz udostępniania
W zakładce "sieć" mam widoczne trzy interfejsy, jeden zaznaczony, dwóch pozostałych nie da się zaznaczyć.
Ale czy to jest ten właściwy interfejs - ten którym się łączysz z siecią, czyli Wifi?
W zakładce "urządzenia" nie widzi TV...
No i to jest właśnie Twój problem. Skoro na TV działa internet (przeglądarka i mam nadzieję Premium) to przyczyna jest po stronie laptopa, a dokładnie zainstalowanego na nim Nero.
 

misieq666

New member
Panowie, podepnę się pod temat bo nie wiem co z tym zrobić.

Mam serwer plików w dysku NAS i wymieniam sobie dlna z TV po WiFi.
Mam kilka fajnych wersji (ok 8 - 15 Gb) dobrych filmów chciałem sobie je obejrzeć i nagle wyskakuje mi błąd - plik jest nieprawidłowy. Myślę sobie co tam - pewnie skopany jest faktycznie, ale na PC działa bez problemu.

Myślałem że coś z kodekami w TV i zarejestrowałem DivX, ale nic nie dało.
Jestem w kropce.
 

simoon78

New member
Panowie, podepnę się pod temat bo nie wiem co z tym zrobić.

Mam serwer plików w dysku NAS i wymieniam sobie dlna z TV po WiFi.
Mam kilka fajnych wersji (ok 8 - 15 Gb) dobrych filmów chciałem sobie je obejrzeć i nagle wyskakuje mi błąd - plik jest nieprawidłowy. Myślę sobie co tam - pewnie skopany jest faktycznie, ale na PC działa bez problemu.

Myślałem że coś z kodekami w TV i zarejestrowałem DivX, ale nic nie dało.
Jestem w kropce.

Wrzuć niedziałający plik na pendrive i sprawdź czy też nie działa.

Sprawdź czy kodeki się pokrywają z listą od LG.
Pomoc LG: Wsparcie produktowe i rozwiązywanie problemów | LG Polska

Co to za oprogramowanie do DLNA w tym NASie? Z nazwą będzie łatwiej pomóc.
 

tomaz87

New member
Orientujecie się może, jaka może być przyczyna tego, że oglądając film przez smart share, napisy są wyświetlane ze znacznym opóźnieniem ?? Na PC wszystko jest zsynchronizowane. Napisy w formacie .txt. Próbowałem prze konwertować na .srt i .sub, ale ich nie widzi w ogóle wtedy ...
 

tomaz87

New member
Dzięki Michal77, pomogło ;) Ale mam jeszcze jeden problem, bo w niektórych filmach mi nie wykrywa napisów w ogóle... Jeden film w formacie .avi napisy w .txt napisy wykrywa i są wyświetlane, inny film też .avi, napisy .txt i nie wykrywa... Czego może to być wina ?
 

maciejuss

New member
Wszystkiego dobrego w nowym roku.
Temat stary, odgrzewamy co tam.

Udostępniłem zawartość folderu, odtwarza się w tv lg po wi-fi.
Problem jest inny. Nie chcę oglądać filmów z dysku laptopa na tv, tylko uzyskać pulpit lapka. Np chcę puścić film z youtuba na lapku i oglądać go na telewizorze. Przeglądarka wbudowana od tv jest dla mnie niewygodna, lepiej mi szukać zawartości sieci na laptopie i oglądać na tv bez kabla. Da się? Tv to LF 652 v
 
Do góry