LG 32LM660 dziwne problemy.

haxigi

New member
Hej. Kupiłem sobie telewizor LM660S i pierwszy raz zacząłem korzystać z telewizji naziemnej cyfrowej, wcześniej oglądałem na CRT 21 tv analogową. Teraz często zdarza się efekt jak w teledysku Linkin Parka - New Divide : Linkin Park - "New Divide" - YouTube 1:10 (takie przejścia że sygnał nachodzi na tekstury). Nie wiem czy to jest wina telewizora czy może wina sygnału? Mam ten tv od czwartku dopiero a już zauważyłem to na prawie wszystkich kanałach DVB-T.


jak lecą napisy końcowe na np TVN/Polsat to są one rozmazane. To wina kalibracji, sygnału czy jakieś błędy telewizora?
Podobnie jak jest panorama na TVP2HD to znaczek panorama jest niewyraźny i cały jakby zaśnieżony.

Podobnie też kąty widzenia niby 178* ale jak oglądam z około 120* to obraz jest już mocno przyciemniony ;/

No i też na DVB-T zauważyłem że dźwięk często nie ogarnia obrazu i nie jest synchronizowany.
 

mirsiek

New member
Jakie dziwne?-słaby sygnał i tyle,kiepska antena?.Podłącz sat-nke,cyfre i będzie OK.

RHJG chyba jesteś przedstawicielem którejś z tych platform.
Objawami słabego sygnału jest pikselioza i zrywanie obrazu. a nie smużenie i rozmycie, coś się koledze pomyliło z analogiem.

Brak synchronizacji audio-video zdarzył mi się na moim SONY 26V4500, ale skojarzyłem że to stało się po szybkim przełączaniu kanałów i włączaniu EPG Nie pamiętam dokładnie czy wystarczyło wyłączenie głównym, czy ust. fabryczne, ale pomogło.
Co do obrazu, to albo wina ustawień (poszukaj na forum do LM-a) albo coś nie tak z TV.
Może jeszcze jakieś uwagi ?

Dzięki haxigi za informacjei, właśnie się do 32LM660s przymierzałem, ale...może po prostu kupię dongla, a 3D przy 32 calach w zasadzie jest do ... 1D.
 

andreas2012

New member
Hej. Kupiłem sobie telewizor LM660S i pierwszy raz zacząłem korzystać z telewizji naziemnej cyfrowej, wcześniej oglądałem na CRT 21 tv analogową. Teraz często zdarza się efekt jak w teledysku Linkin Parka - New Divide : Linkin Park - "New Divide" - YouTube 1:10 (takie przejścia że sygnał nachodzi na tekstury). Nie wiem czy to jest wina telewizora czy może wina sygnału? Mam ten tv od czwartku dopiero a już zauważyłem to na prawie wszystkich kanałach DVB-T.


jak lecą napisy końcowe na np TVN/Polsat to są one rozmazane. To wina kalibracji, sygnału czy jakieś błędy telewizora?
Podobnie jak jest panorama na TVP2HD to znaczek panorama jest niewyraźny i cały jakby zaśnieżony.

Podobnie też kąty widzenia niby 178* ale jak oglądam z około 120* to obraz jest już mocno przyciemniony ;/

No i też na DVB-T zauważyłem że dźwięk często nie ogarnia obrazu i nie jest synchronizowany.

co do pierwszej czesci: za slaby sygnal wejdz w ustawienia wlacz zeby ci pokazalo poziom sygnalu i poruszaj antene (moze byc nawet sam kabel od anteny) tak zebys zlapal przynajmniej 60% sygnalu i wtedy bedzie ok - jak nie dasz rady ustawic zadowalajacego poziomu (powyzej 50%) to zmien antene

co do 2 i 3 to sprawdz film z pendrive jak problemy beda wystepowac to serwis - wada telewizora
 

haxigi

New member
RHJG chyba jesteś przedstawicielem którejś z tych platform.
Objawami słabego sygnału jest pikselioza i zrywanie obrazu. a nie smużenie i rozmycie, coś się koledze pomyliło z analogiem.

Brak synchronizacji audio-video zdarzył mi się na moim SONY 26V4500, ale skojarzyłem że to stało się po szybkim przełączaniu kanałów i włączaniu EPG Nie pamiętam dokładnie czy wystarczyło wyłączenie głównym, czy ust. fabryczne, ale pomogło.
Co do obrazu, to albo wina ustawień (poszukaj na forum do LM-a) albo coś nie tak z TV.
Może jeszcze jakieś uwagi ?

Dzięki haxigi za informacjei, właśnie się do 32LM660s przymierzałem, ale...może po prostu kupię dongla, a 3D przy 32 calach w zasadzie jest do ... 1D.

3d ale z filmów gotowych jest moim zdaniem fajne, 2d->3d szału nie robi w filmach, ale zdjęcia fajnie wyglądają w 3d

Ogólnie mam antenę ze wzmacniaczem regulowanym, mam na maxa ustawione wzmocnienie i mimo to mam ten pierwszy problem. Sprawdzę jutro poziom sygnału.

Wczoraj też leciał ekspres reporterów na tvp2hd to pole w którym pokazywane są smsy był mega nie hd, strasznie rozmazany ;/ Dzisiaj też leciał film na tvp2hd i napisy końcowe się rozmywały. Teraz tak myślę, że to może wina truemotiona jest, bo mam ustawiony na dejudder (czy jakoś tak) 5, a może powinienem go wyłączyć. Już wszystkie bajery typu wygładzanie krawędzi, redukcje szumów itp wyłączyłem to obraz się poprawił lekko. Pozostają mi ciągle ustawienia kolorów bo jednak do mojego poprzedniego LG CRT to mu daleko jeszcze... a podobno ma dodatkowy blok LEDowy i technologię triple xd engine.


@edit

siła sygnału 90 jakość 100
najgorszy kanał ma siła 70 jakość 60
 
Ostatnia edycja:

mirsiek

New member
Odnośnie De-Judder-a znalazłem to:
"Zwiększanie wartości opcji De-Judder powyżej zera powoduje generowanie dodatkowych, pośrednich klatek obrazu, co redukuje jego zacinanie się (tzw. judder), zwiększa płynność, ale też generuje niepożądane artefakty. Ponieważ opcja De-blur działa dość silnie, nie zalecamy jej zwiększania powyżej 1-2 (w skali 0-10)".
Wprawdzie to starszy test i dotyczy LG z serii LW, ale...
LG 47LW570S kontra Panasonic TX-P46GT30E | TV TEST
Co do ustawień, poszukaj po innych tematach może np post #131
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/84082-lm620s-vs-lm660s-19.html

Napisz co ustawiłeś.

Jak rozumiem, problem dotyczy tylko kilku programów, a raczej kilku pozycji w programie.
Ważne jest również sposób realizacji programu. Programy realizowane w SD, to jak z 2D do 3D, sastare to sam rozumisz.
Co do zakłuceń, to wzmacniacz antenowy również może jakieś wprowadzić, szczególnie jak przesterujesz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry