sposób na wpięcie w WiFi model 42 LV570s ??

Friendee_36

New member
Witam, czy ktoś z Szanowych Forumowiczów ma wpięty w/w tv w sieć WiFI ?? Nie wiem jak to zrobić. Adapter LG AN-WF100 nie obsługuje 570s. Prawdopodobnie potrzebny jest jakiś adpater LAN, ale jestem jak "szczypiorek":) i w ziwązku z tym nie mam mglistego pojęcia jak się za to zabrać. Gdyby ktoś mógł napisać o specyfikacji takiego połączenia byłbym wdzięczny
 

matek451

New member
Tanim rozwiązaniem jest kupno Routera z funkcją AP Client. łączysz go krótkim kablem LAN z TV , a on łączy się z głównym routerem po WiFI. Taki AP wykorzystasz też do podpięcia BD650 i Sagemcoma ESI 88 (ma mieć IPLA ) w pozostałe porty LAN. Ja stosuję do tego celu wrt-150 firmy 8level. Konfiguracja tego routera jako AP Client nie jest trudna , a koszt to ok.70 zł. W ten sposób połączysz 3 urządzenia po WiFi z oddalonym głównym routerem .Ja stosuję to rozwiązanie do multiroomu nki i BD660 .
 

Grinch

New member
Opcja z routerem jest dobra jeśli w pobliżu są inne urządzenia do podpięcia do LAN. W innym wypadku wystarczy taka zabawka: WIRELESS NETWORKING ADAPTER XBOX 360 WIFI X360 PS3 (2803487233) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Podpinasz kablem RJ-45 do TV + zasilanie pod USB w telewizorze albo kupujesz za 10zł zasilacz taki np http://allegro.pl/zasilacz-ladowarka-sieciowa-mini-usb-mp3-z-kablem-i2749341259.html jeśli nie chcesz tracić portu USB w telewizorze.
 
Ostatnia edycja:

matek451

New member
To jest rozwiązanie analogiczne do przedstawionego przeze mnie. Minusem jest tylko jeden port LAN , w routerze 4. Koszty z zasilaczem ,przesyłką około 120 zł. Plusem niewielkie rozmiary.
 

Grinch

New member
Masz rację. To rozwiązanie dla ludzi nie lubiących kombinować :) Z routerem trzeba mieć minimalną wiedzę. Ja osobiście wybrał bym router :) tzn sam tak mam u siebie obecnie, z tym, że router jest w trybie AP Client Router czyli telewizor działa w podsieci i nie mogę korzystać np z DLNA.
 

aloisy

New member
U mnie router pracuje jako switch + przedłużacz wifi. Dzięki takiemu rozwiązaniu ma wifi w całym domu oraz sieć kablową między:
- server (domowy z mediami + ftp)
- TV (DLNA + internet)
- N
- 2 komputery stacjonarne
- Laptop stacjonarny

Więc przerabiaj sieć - bo naprawdę warto.
 

Grinch

New member
Obecnym routerem nie jestem w stanie nic zrobić więcej - niestety... :/ Z drugiej strony tak się zastanawiam. Czy opcja wyświetlania ekranu np komórki na TV poprzez WIFi działa tylko z adapterem WIFI w telwizorze czy można korzystać z tego również przez połączenie kablowe? Tzn TV podpięty kablem do routera, a komórka przez wifi do tego samego routera.
 

Grinch

New member
Czyli upewniając się jeszcze. Nie tracę żadnej funkcjonalności TV związanych z internetem, udostępnianiem plików czy np używaniem smartfona jako pilota do tv) w momencie podpięcia telewizora przez RJ-45, a nie anteny na USB?
 

Friendee_36

New member
Opcja z routerem jest dobra jeśli w pobliżu są inne urządzenia do podpięcia do LAN. W innym wypadku wystarczy taka zabawka: WIRELESS NETWORKING ADAPTER XBOX 360 WIFI X360 PS3 (2803487233) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Podpinasz kablem RJ-45 do TV + zasilanie pod USB w telewizorze albo kupujesz za 10zł zasilacz taki np ZASILACZ ŁADOWARKA SIECIOWA MINI USB MP3 Z KABLEM (2749341259) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. jeśli nie chcesz tracić portu USB w telewizorze.

Witam
Poczytałem Wasze spostrzeżenia, wnioski, uwagi i...nabyłem adapetr XBOX 360. Zobaczymy jak będzie chodził. Opiszę jak podłączę. Pozdrawiam i dziękuję.
 

matek451

New member
U mnie do AP Clienta podpięty dekoder n do multiroomu i LG BD660 , który po DLNA łączy się z serwerem plików NSA221 i odtwarza pliki na tv bez tej funkcji. Ap Client to 8Level WR-150 . Adresy w sieci przydziela głównyTp-Link MR3220 , w kliencie DHCP wyłączone i zmieniony adres. W sieci na stałe 8 urządzeń .
 
Do góry