Seria LM, menu serwisowe

witekk

New member
Witam,

Chciałbym dostać się do menu serwisowego LG w kwestii importu/eksportu kanałów.
Oczywiście na forum w wielu miejscach są informacje o dostępie do menu serwisowego, ale albo jest tylko opisane że jakimś tam pilotem uniwersalnym, ale też niektóre działają tylko, jakieś nie działają..., albo jest podany link do strony gdzie niby są opisy... ale chyba w sumie nic do serii LM nie pasuje... i może się mylę i źle szukam ale za cholerę nie mogę się połapać w tym..

Dlatego pytam w nowym wątku. Jak do menu serwisowego serii LM można się dostać?
1. Jaki pilot uniwersalny - taki najtańszy i jakie są kroki konkretne aby się dostać tam?
2. Jak inaczej bez pilota uniwersalnego?
- czy da się ze zwykłego pilota?
- czy da się przez LAN?
- czy da się może z jakiejś konkretnej aplikacji na Androida?
 

adam17

New member
Witam, ja to robiłem za pomocą pilota uniwersalnego gdzie dodałem urządzenie (tv Lg 42Ld420). Dodałem mu polecenia z listy przycisków do przypisania "EZ lub EZ ADJUST". Telewizor następnie poprosił wpisanie kodu,w tym przypadku "0413" i po sprawie.
Natomiast jeżeli chodzi o LG Service Menu Explorer to nie jestem pewien ale powinno zadziałać jeżeli telewizor Lm660s reagował na pilota z LD420.
Może się ktoś bardziej zorientowany wypowie w tym temacie.
 

adam17

New member
Witam , jeżeli w bazie urządzeń jest model tv np (tv Lg 42Ld420) to nie będzie większego problemu.W instrukcji tego pilota będzie opisane krok po kroku jak wpisać kod tego lub innego urządzenia.Ja posiadam pilota logitech 555 którego polecam,i nie wyobrażam sobie zastąpieniem go oryginalnymi pilotami dla wszystkich urządzeń,a posiadam ich sześć.Żona nie przeżyła by, aby nawet część pilotów leżało na stole.
 

Lukas79

New member
swego czasu, jak telewizornia zdechla, przyjechal technik wymienil plyte glowna to zle ustawil region i nie nie mialem mozliwosci wybrania polski w (co wiaze z brakiem polskiej wersji premium), jako, ze mam podpietego kompa pod telewizornie to totalnie zlalem temat

dzisiaj nabylem pilota harmony i potwierdzam, wystarczy dodac do pilota Lg 42Ld420

następnie:

"Dodałem mu polecenia z listy przycisków do przypisania "EZ lub EZ ADJUST". Telewizor następnie poprosił wpisanie kodu,w tym przypadku "0413" i po sprawie."

i menu smiga, region przestawiony (nic innego nie tykalem, bo nie mam takiej potrzeby)

PS.

polecam pilota - nie po to by sie wbijac w menu serwisowe, ale jako swietny zamiennik do masy pilotow krzatajach sie po pokoju
 

michal77

New member
Jak włączyć menu serwisowe IN START? Chcę sobie zapisać listę kanałów na penie.

Mam pilota uniwersalnego Genius Remote 815, wciskam MENU i na TV wyskakuje 'Wprowadź hasło" wciskam 0413 i Wskakuje tylko menu EZ ADJUST.

Mam 42LM620S.

imga0001r.jpg
 
Ostatnia edycja:

sivienki

New member
Witam. Czy moglbym mi ktos podpowiedziec co dokladnie zmienic w menu serwisowym zeby miec polskie SMART PREMIUM. Moj telewizor to LG 42LM660T. Dziekuje.
 

bosta

New member
Witam. Czy moglbym mi ktos podpowiedziec co dokladnie zmienic w menu serwisowym zeby miec polskie SMART PREMIUM. Moj telewizor to LG 42LM660T. Dziekuje.

Telewizor masz kupiony za granicą to pewnie nie masz tam opcji Polska. Ja za to nie mam opcji Anglai lub Francja.
Zastanawiałem się tylko co by się stało gdybym wgrał soft od telewizora LM660T do LM660S. Wielkość i sumy kontrolne są takie same.
 

manipulator

New member
swego czasu, jak telewizornia zdechla, przyjechal technik wymienil plyte glowna to zle ustawil region i nie nie mialem mozliwosci wybrania polski w (co wiaze z brakiem polskiej wersji premium), jako, ze mam podpietego kompa pod telewizornie to totalnie zlalem temat
dzisiaj nabylem pilota harmony i potwierdzam, wystarczy dodac do pilota Lg 42Ld420
następnie:

i menu smiga, region przestawiony (nic innego nie tykalem, bo nie mam takiej potrzeby)

PS.
polecam pilota - nie po to by sie wbijac w menu serwisowe, ale jako swietny zamiennik do masy pilotow krzatajach sie po pokoju

Zdecydowanie potwierdzam że: po pierwsze ten trik działa - udało mi się włączyć menu serwisowe w 47LM640S i przestawić "Area Option" :cool: na East Europe, a po drugie bez uniwersalnego pilota (mam harmony 515 - odlskul ale działa jak należy) nie wyobrażam sobie obsługi tv z dekoderem vectry i kinem domowym :popcorn:
 

Disto

New member
Bez reklam
Dodałem mu polecenia z listy przycisków do przypisania "EZ lub EZ ADJUST". .
Witam
Chciałbym sobie zgrać liste kanałów na pena. Mam pilota RCU 650 [TUNER SAT FERGUSON] - może da radę.
Wklepałem mu jakiś kod z listy tv LG i funkcje podstawowe działają [vol.chanel.wybieranie cyferkami itd.] Co mam robić dalej. Nie rozumiem o co chodzi w cytacie powyżej. Jak ma być formatowany pen: fat/ntsf i w który port USB wpięty. Jak później wyjść z tego menu serwisowego? Może ktoś to opisze zrozumiale i szczegółowo...
 

roratoga

Member
Witam
zakupilem pilota harmony 525 i z tego tytulu mam pytanie jak dodac do niego obsluge menu serwisowego tv lg seria lm
 
Ostatnia edycja:
Do góry