LG 37LC2RR prosba o informacje, opinie

balti

New member
Witam wszystkich forumowiczow. Jest to moj pierwszy post na tym forum. Przymierzam sie do zakupu tego wlasnie modelu tv. Czy ktokolwiek z was mial z nim do czynie nia przegladnolem to forum pod kontem tego modelu ale niestety zbyt wiele informacji na jego temat nie znalazlem bycmoze bedzie ktos tak uprzejmy i napisze jak ten tv sie sprawuje w praktyce. Oto kilka nurtujacych mnie pytan:
1. jaka dziala funkcja nagrywania programow bo w instrukcji nie znalazlem nic na temat czy mozna sobie zaprogramowac tv i wylaczyc go do trybu czuwania a o danej godzinie on nam nagra program (i jesli tak to czy wlaczy sie caly tv z matryca czy tylko tuner i dysk a matryca pozostanie w uspieniu)
2. czy ten model lg ma taka sama matryce jak 37lbr1 bo parametrami sa takie same
3. jak dziala w nim zlacze hdmi czy mozna podlaczyc bezproblemowo pcta kablem dvi-hdmi
4. czy zlacze hdmi obsluzy nboxa bo gdzies czytalem ze 37lc2r ponoc nie obsluguje
5. czym rozni sie zlacze Component (Y,Pb,Pr) ktore posiada ten tv od zlacza Component (480i-1080i) czy to jest to samo??? jesli nie to ktore jest lepsze
6. i czy ten ponoc felerny kolor czarny na lg patrzac z boku daje sie bardzo we znaki na tym tv

bede goraco wdzieczny za jakies informacje na jego temat szczegolnie prosba do Kikiego ktory sie zna conieco na rzeczy z tego co wyczytalem :)

Pozdrawiam wszystkich
Peace:cool:
 

spin

New member
LG 37LC2RR prosba o informacje, opinie

Witam!
Ad. p-kt1.
W MM sprzedawca poproszony o odpowiedź na to pytanie zademonstrował mi jak to trzeba ustawiać.
Rzeczywiście z poziomu menu można to ustawić.
Jestem również zainteresowany tym tv. Porównując w MM ten model z innymi markami zauważyłem, że świeci on dużo słabiej aniżeli np. Samsung czy Sony. Sprzedawca próbował podkręcić jasność nawet do 75% ale dalej było kiepsko. Nie potrafił powiedzieć dlaczego jest tak duża różnica. Gdzieś na forum wyczytałem , że twardy troszkę hałasuje jak się ogląda tv nocą.
 

stelek

New member
A ja jestem bardzo ciekaw, w jakiej rozdzielczosci i w jakim formacie ten telewizor nagrywa obraz. Czy on w ogole nagrywa obraz HD czy moze tylko cos o jakosci zlizonej do DVD? Obawiam sie, ze moze sie okazac, ze tylko to drugie, a wtedy to... kicha.
Pytanie tez, ile czasu nagrania miesci sie na tym dysku...
 

balti

New member
ja jednak juz nie biore pod uwage tego modelu to byla chwilowa zajawka po doglebnym przemysleniu jednak mam chrapke na 37LP1R a co do nagrywania obrazu to wole kupic osobno nagrywarke bo w sumie jak cos jest do wszystkiego (combo) to raczej jest do niczego :) pozdrawiam

ps. ale w sumie jak bede w saturnie albo media to poogladam go sobie doglebiniej :)
 

gasparon

New member
Gdzie najlepsze ceny na LG 37Lc2r ?

Czołem może ktoś sprawdzil gdzie najtaniej kupić LG 37lc2r - UWAGA 37 " ;) - w internecie najtaniej chodzi po 4159 zł - widzial ktoś taniej (najlepiej w Wawie)
 

Romanoff

New member
Pewnie,że widziałem taniej. W sklepie, za 3999zl. Electroworld Janki Warszawa.Promocja ważna od 21.11 do 27.11 lub do wyczerpania zapasów.


Pozdrawiam
 

lipa_ml

New member
LC2R 37 ustawienie czerni !!!

Witam. mam pytanie co zrobić żeby mozna ustawiac recznie czerń w lc2r. w menu obraz - zawansowane po opcją kino jest opcja poziom czerni lecz niestety niepodswietlona. co trzeba zrobic żeby ją uaktywnić? i właściwie co daje opcja kino włączona i nie włączona?
 

don111

Banned
tez nie wiem co oznacza ta opcja "kino"

dziwne ze nie mozesz ustawic poziomu czerni, u mnie mozna normalnie wybrac (niski / wysoki) ale jesli masz ustawiony na "niski" to nie masz sie czym przejmowac :)
w tym trybie jest w porzadku, czern jest dobra, po przestawieniu na "wysoki" czern jest szara :?

ogolnie czern wg mnie jest dobra (no moze z bardzo ostrego kata robi sie mocno szary kolor, tylko ciekawe kto tak oglada nawet zwykly tv ?), fakt ze w ciemnosciach troszke swieci tak jak i kazdy LCD (LG akurat na szary kolor a np w Samsungach z tego co widzialem to czern wpada w niebieskawo-fioletowy) ale w stopniu ktory absolutnie nie przykuwa uwagi i nie przeszkadza w ogladaniu
 

don111

Banned
dziwna sprawa z tymi ustawieniami...

przy podlaczeniu dvd (hdmi) moge sobie normalnie ustawic wszystkie opcje obrazu (kontrast, jasnosc, ostrosc, kolory, XD ) a przy podlaczeniu kompa (dvi - hdmi) mozna wybrac tylko kontrast i jasnosc a XD nieaktywne (nawet nie widac czy jest wlaczone czy wylaczone) :?
nie mam zielonego pojecia czemu nie mozna zmieniac tych ustawien
 

ŻaQ

New member
Jak z nagrywaniem w lc2rr??

chce kupic lc2rr tylk ozastaanwia mnie ten dusk jak to jest gdzy mam plsata cyfrowego nie ma problemow z nagrywaniem??bo slyszlame ze nieda sie z polsata tylko z kablowki.i jak mozna zgrac z dysku na pc.i ile mozna nagrac na dysk??:confused:
 

MKS

New member
Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.
Jestem posiadaczem LC2RR od 2 tygodni.
Cwiczymy go z całą rodziną na wszystkie sposoby i na razie nie możemy złego słowa powiedzieć
Zwykłe DVD przez złacze EURO daje juz doskonały obraz
Myślę że przy zakupie DVD ze złączem HDMI będzie jeszcze lepiej.
Co do nagrywania na HDD - to jest po prostu rewelacja.
Po wybraniu opcji ngrywania w wysokiej jakości jest troche mniej miejsca ( ok 20 godzin filmu) ale nam to wystarcza
Jak dotąd wszystkie filmy, które wypożyczalem nagrywały się na dysk bez problemu - dokładnie w tej samej jakośći co z płytki.
Jednak na początku jak nie dość dobrze umieliśmy nagrywać to przez pomyłke nagrywaliśmy 2 x z coraz większym przesunięciem w czasie.
Jak nieuważnie się przestawi to wrażenie deja vu jest niesamowite :)
- czysty schizik . Polecamy. MKS
 

balti

New member
a czy da sie zaprogramowac nagrywanie w nocy bez wlaczania tv (matrycy) czy tylko mozna nagrywac przy wlaczonym tv z pilotem w reku (czy np w nocy moge sobie ustawic i sam mi nagra taki i taki program bez wlaczania calego tv tylko hdd z tunerem bez matrycy) ??
 

baranskia

Member
szkoda, że nagrywanie programowane automatycznie może byc o wartość +- TYLKO 10 minut

balti napisał:
a czy da sie zaprogramowac nagrywanie w nocy bez wlaczania tv (matrycy) czy tylko mozna nagrywac przy wlaczonym tv z pilotem w reku (czy np w nocy moge sobie ustawic i sam mi nagra taki i taki program bez wlaczania calego tv tylko hdd z tunerem bez matrycy) ??

:krol:
Witam,
potwierdzam to, co wpisał kol. laminat i dodam jeszcze: jednak szkoda, że nagrywanie programowane automatycznie może byc o wartość +- TYLKO 10 min :(
ale...
wg mnie to generalnie wygodna i bardzo przydatna funkcja (chociaż jeszcze wymaga dopracowania... a w Korei są już nowe, lepsze modele heLG z zewnętrznym rozszerzeniem pojemności HDD i z wbudowaną pamięcią 250GB!)
NTNR!
8)
Adam
 

tymyo

New member
Współpraca LC2RR z kinem domowym

Witam

Przymierzam się do zakupu tego modelu, raczaj w wydaniu 42'' i zastanawiam się nad możliwościami współpracy z kinem domowym. Chodzi mi głównie o oglądanie programów TV z dźwiękiem z kina domowego (w drugą stronę to na pewno nie ma żadnych problemów). Czy bezproblemowo można uzyskać dźwięk 5.1 z telewizora i jakim kablem (jakie wyjście w TV) należy podłączyć TV do kina domowego ? Wyczytałem, że wyjściami jakie posiada LC2RR to Euroscart i audio out. Czy w przypadku nadawania filmu np. w TVN w Dolby 5.1 taki sygnał trafia do kina przez te wejście/a ?
Jeśli macie jakieś doświadczenie z tym związane to proszę podzielcie się nim.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Nowotczyński

New member
Witam.Nie mogę korzystać z funkcj przód ,tył odtwarzania z twardego dysku.Czy tak ma być?Mam jakieś dziwne wrażenie ,że obraz jest za jakąś niebieską poświatą.
 
Do góry