LG 42PX4R Problem Intelligent Eye

akiraone

New member
Mam do Was takie male pytanko, jak sie sprawuje u Was w/w IE ? bo ja szczerze mam telewizor od 4m-cy ale dopiero dzisiaj od niechcenia przelaczylem na ta opcje. Mam zaswiecone w pokoju wszystkie swiatla (jest dosc jasno) i po zalaczeniu IE parametry docelowo zmieniaja sie z 100 50 60 60 na 60 50 20 30 i obojetnie czy zgasze swiatlo czy zaswiece parametry zawsze zmieniaja sie na te co podalem przed chwila :-( dopiero po przyswieceniu "latarka :)" w IE parametry sie podnosza, jak skieruje zrodlo swiatla bezposrednio na IE z dosc bliskiej odleglosci parametry zmieniaja sie na poczatkowe 100 50 60 60 ale nie ida np w gore jasnosc zmienia sie na 100 ale kontrast juz pozostaje na 50 ? moje pytanie brzmi macie moze taki sam efekt, czy juz smialo moge zglaszac to jako usterke?

I jak juz jestem przy temacie serwisu, to jak wyglada gwarancja z LG trzeba telewizorek zawozic czy moze na poczatek przyjezdza jakis serwisant do domku zerknac co sie z tym dzieje ?


Pozdrawiam serdecznie
 

djdolar

New member
mam 42px4r i u mnie tez to niby inteligentne oko sie ustawia tak jak u kolegi wyzej bez sensu po co opcja w tv ktora dziala wszedzie tak samo ?? czy jasno czy ciemno ustawiaja sie parametry tak samo normalnie LIPA
 

akiraone

New member
eh, jak widze nie jestem oddosobniony...jesli tak u wszystki dziala to IE to powinni sobie dac z tym spokoj bo jak dla mnie to smiech na sali :-(, juz zamiast tego mogli dac czytnik kart do podgladania fotek...

jak sie blizej przygladnolem to to "IE" nawet jest tak lewo osadzone w obudowie i troche je przysliania obudowa moze z tego powodu tak lipnie dziala, eh nie lubie takich niedzialajacych bajerow, teraz to mnie to zaczelo draznic :) jak by tego nie bylo mial bym spokoj i tak zadzwonie do typkow z LG w tej sprawie :-D ....

pozdrawiam
 

mobor

Banned
Panowie- znacie akronim LG ?

Ledwo Gra ;)

a tak na serio - wiekszosc podobnych "wynalazków" to zwykłe wodotryski które bardzo efektownie zapełniają białą kartkę w katalogu producenta. Podswiadomie bowiem wybieramy zawsze ten sprzet który ma wiecej tego typu bzdur. To samo jest w amplitunerach w których ostatnio montowane sa rozne cudowne inteligentne systemy do kalibrowania sprzetu ... A tymczasem najlepszym kalibratorem jest nie jakis tam dziadowski mikrofonik za 30zł który umieszcza sie tam gdzie bedziemy dokonywać odsłuchy ale NASZE USZY (kazdy słyszy inaczej) To samo z obrazem
 

djdolar

New member
no tak ale wqrza ze cos jest a tak naprawde czy jest jasno czy ciemno ustawia sie tak samo bzdura teraz poprostu mnie szlag trafia jak o tym mysle
 

mobor

Banned
Masz prawo sie wkurzac ....tylko na siebie ze sie dałes nabrac na marketingowy bełkot. Od 10 lat coraz chłodniej traktuję wszystkie cudowne systemy SZTUCZNEJ INTELIGENCJI która rzekomo poprawia obraz a tymczasem okazuje sie ze obraz jest taki sam jak na kazdym innym TV...Do wszystkiego trzeba podchodzic chłodno i rzeczowo w mysl zasady

ZOBACZĘ (usłyszę) TO UWIERZĘ - inaczej za to NIE ZAPŁACĘ
 

djdolar

New member
ale i tak czuje sie oszukany gdyz mam opcje ktora powinna ustawic sie u kazdego malo tego o kazdej porze dnia inaczej a nie caly czas tak samo co oni tego nie testowali ?? nie wierze zeby puscili cos co nie dziala wydaje mi sie ze tu blad lezy po stronie moze oprogramowania w plazmie lub niewiem trzeba cos jeszcze uruchomic zeby zaczol mierzyc to swiatlo na bierzaco
 

djdolar

New member
dokonalem kilku testow i juz czuje sie mniej oszukany ;)
po 1 w menu servisowym wyloczylem i wlaczylem EYE i zaczelo reagowac na swiatlo (niestety tylko na swiatlo latarki kierowane z roznych katow i odleglosci w EYE) ale dziala i nie jest tak ze ustawia tylkokontrast albo na 60 albo na 100 nie sa wartosci posrednie to samo ostrosc i kolory nie zmienia sie tylko jasnosc :) wiec moze po prostu mamy w mieszkaniach za ciemno ?? i ustawia sie na niskie wartosci bo nie musi swiecic poprzez niewiadomo ile innych zrodel swiatla ??
2 sprawa to duszki i orbiter ustawilem orbiter w menu servisowym zeby sie zmienial co 1 pixel ale za to co 20 sekund a nie jak bylo co 120 sekund zadnych duszkow nawet przy dlugim ogladaniu juz nie widac a obraz przeskakujacy tak czesta ale za to o 1 pixel jest niezauwazalny wiec polecam jak cos wymajstruje to sie podziele przypominam ze grzebanie w menu servisowym bez jakiego kolwiek doswiadczenia i bez znajomosci j. angielskiego moze sie skonczyc dla niektorych tragicznie
 

Fixxxer

New member
akiraone napisał:
Mam do Was takie male pytanko, jak sie sprawuje u Was w/w IE ? bo ja szczerze mam telewizor od 4m-cy ale dopiero dzisiaj od niechcenia przelaczylem na ta
Pozdrawiam serdecznie

no cóż system jest jaki jest. Niewarto sie spinać i denerwować tylko dlatego ze działa to troche inaczej niż byśmy sobie tego życzyli. Faktem jest że zaswiecenie światła w pokoju nie wpływa na zmiane parametrów obrazu przy włacząnym IE, ale wystarczy odsłonic okno ( u mnie jest z prawj strony tv ) i wtedy parametry zmieniają sie w zależności od zachmurzenia i co za tym idzie intensywności świtała które dociera do pokoju. Wówczas system działa ale przy sztucznym oświetleniu zmiany nie następuja być moze na zbyt małą jaskrawosć. Innym faktem jest ze wieczorową porą czy światło np sufitowe jest zapalone czy zgaszone nie wpływa źle na odbiór obrazu, widać tak samo dobrze w przeciwieństwie do oświetlenia słonecznego które doskonale potrafi "przeszkadzać" w oglądaniu
 
Do góry