co wybrać lg lb1r czy 42lc3r

jacosek

New member
od półroku zastanawiam się nad kupnem lcd42.nigdzie w sklepie nie mogę zobaczyć 42lb1r.W sklepach są mniejsze ale mają lepsze parametry kontrastu ciekawe dlaczego.czy ktoś testował ten telewizor proszę o radę.
 

mach6

New member
Podepne sie do tego watku, gdyz mam dokladnie taki sam dylemat - wybrac LG 42C3R czy LG LB1R ?

Biorac pod uwage fakt, ze LB1R ma 2 tunery i lepszy system dzwiekowy za niewiele wieksza cene, wydaje sie, ze LB1R jest lepszym wyborem.

Martwi mnie jedynie sprawa kontrastu - na stronach LG i na wszystkich stronach sklepow internetowych (ktore pewnie parametry cytuja ze strony LG) widnieje informacja, ze jego kontrast to 1:1200. Za to w MM widzialem opis tego TV, gdzie podano 1:1600, czyli tak jak w 42C3R.
Zastanawiam sie, czy jest to pomylka na stronie LG czy tez faktycznie mozliwe jest, ze LB1R ma gorszy kineskop niz chyba starszy od niego 42C2R. Z tego co widze, to roznica miedzy 42C2R i 42C3R sprowadza sie do obudowy (inny kolor, waga i grubosc), a parametry techniczne sa identyczne.

Prosze posiadaczy LB1R o informacje, czy moze w instrukcji obslugi jest info o kontrascie i o ewentualne inne uwagi zwazane z tym TV.
 

mirsie

Member
Mam lb1r co prawda w mniejszym formacie 32'' ale jedno mogę powiedzieć - nie patrz na te liczby. Obserwowałem w euro ścianę telewizorów 32 calowych 3 półki ponad 10 modeli na półce a więc razem jakieś 30 do porównania. Z lewej i prawej strony. I niestety tylko lb1r wyróżniał się ceną 4300 i słabym kontrastem, także jakieś philipsy obok. Z ukosa na ekranie pojawia się niebieska poświata, jakby mgła. Obok były inne LG te nie odstawały od przeciętnej. Na wprost nie ma wyraxnej różnicy.Ale 32 są montowane w Polsce, jak jest z 42 nie wiem. Obserwowałem też poziom odbijającego się światła w ekranie. LG lb1r ma taką szaroniebieską odbijającą powierzchnię, sony na przykład jest czarniejszy brazowawo-czarny co oczywiście przekłada się na lepszy obraz. Może ten parametr kontrastu jest mierzony na wprost ekranu stąd takie parametry,które niestety nie wiele mają wspólnego z rzeczywistym wrażeniem. Nie mówię tu o jakości obrazu (ostrość, detale) bo z tej jestem zadowolony i pod tym kątem nie oceniałem telewizorów.
 
Do góry