LG BD660 - problem z DLNA

MasterD23337

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam ja ostatnio zakupiłem LG BD660. Ogólnie jestem zadowolony. Wczoraj chciałem zrobić serwer DLNA programem serviio. BD widział połączenie z kompa, ale jak chciałem wejść, to prosił o ID i hasło. Skąd te dane wziąść??.
Czym się różni CIFS od DLNA??. Proszę o pomoc
 

fazo

New member
CIFS (SMB) - jest to w skrócie protokół do udostępniania plików np: udostępniasz folder w sieci (Windows) lub na linuxie poprzez SAMBę. Na urządzeniu które ma zaimplementowanego klienta po prostu widac zawartość katalogów (LG jest tu chyba jednym z nielicznych wyjątków który to potrafi). pliki są widziane (obsługiwane) w ten sam sposób jak z podłączonego dysku USB.
DLNA - jest to standard udostępniania multimediów który teoretycznie ma dużo możliwości ale mocno kuleje implementacja. Jak ma się więcej urządzeń klienckich to problemem może być dobranie serwera z którym wszystko będzie poprawnie działać.

Osobiście mam serwer na linuxie: DLNA (minidlna) do serwowania muzyki a wszystko inne udostępniam poprzez SAMBę (0 problemów z formatami, napisami itp).
 

fazo

New member
Klient samby (CIFS) musi być w urządzeniu na którym odtwarzasz (w tym przypadku jest wbudowany w LG). Na komputerze z Windowsem po prostu udostępniasz folder, ustawiasz firewalla i nadajesz odpowiednie uprawnienia do plików/folderów (poza uprawnieniami sieciowymi pliki muszą mieć odpowiednie uprawnienia dostępowe lokalne). Być może konieczne będzie stworzenie użytkownika na komputerze którego wpiszesz w ustawieniach LG do autoryzacji (podczas przeglądania zabezpieczonych zasobów trzeba podać nazwę z hasłem i zapamiętać). Można też udostępnić folder dla "Wszyscy" i nadać uprawnienia odczytu do plików (LG nie potrafi kasować/zapisywać) też dla "Wszyscy". Bezpieczeństwo jest wtedy mniejsze ale jeżeli nigdy tego wcześniej nie robiłeś to proponuję zacząć od testów na wyłączonym firewallu i udostępnieniu "wszystkim". Jak wszystko będzie grało to włączyć firewall i ograniczyć dostęp.
 

fazo

New member

MasterD23337

Klub HDTV.com.pl
VIP
fazo wielkie dzięki za poradnik.
. Zrobiłem wszystko tak jak było w poradniku. Katalogi widzę i mogę je odtwarzać. Jest tylko jeden problem. Strasznie się tnie film przy oglądaniu. Próbowałem nawet przez serviio, TVmobili, Mezmmo. Przez wszystkie te serwery też się tnie. Co jest nie tak. Router mam WRT54GL Linksysa ( ale to pewnie nie jest wina routera). Proszę o jakieś sugestie
 

MasterD23337

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam podłączone kablem router z blurayem, a komputer bezprzewodowo z routerem. A odtwarzałem film 720p.
 
Ostatnia edycja:

TEGESIK59

Member
Witam temat już był ale brak odpowiedzi odtwarzam przez DLNA . Odtwarzacz nie widzi niektórych napisów. Nie ważne czy to srt czt txt nazwa filmu jak i napisów taka sama i klapa
BD rip 2mts różne języki w tym polski też nie odtwarza dodam że firmware najnowsze .
Jaki serwer dlna odtwarza napisy na tym odtwarzaczu oprócz nero
 

MasterD23337

Klub HDTV.com.pl
VIP
fazo będę miał chwilę czasu, to sprawdzę to. Dzięki za odpowiedź. Dam znać. TEGESIK59 masz kilka serwerów DLNA: serviio, TVMOBiLi, Mezzmo, ps3 media server. Spróbuj któregoś z nich, może trafisz na takiego, który bez problemu odtwarza napisy.

fazo jednak nie dalo mi to spokoju i sprawdziłem po kablach. Wszystko chodzi ok. Nie zacina się. Czyli router coś nie tak przesyła
 
Ostatnia edycja:

fazo

New member
Z serwerów DLNA sprawdziłbym jeszcze PLEXa. Jest to co prawda niezła kobyła która ma swój format serwowania danych ale dodatkowo ma też DLNA.
 

TEGESIK59

Member
MasterD23337 próbowałem wszystkich które wymieniłeś i przez żaden nie było napisów tylko nero
czy wam w plikach z DTS-HD Master Audio przez dlna blue ray zawiesza się
 

MasterD23337

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak już pisałem korzystam z serwera linuxowego. Wydaje mi się że gdzieś na tym forum temat był poruszany. Id to nazwa użytkownika który musi być wcześniej założony na komputerze z Windows.
Jeżeli znasz angielski to proponuję spróbować prostego udostępniania opisanego tutaj:
Setting Up Windows 7 to Work With NMT Player
przy czym trzeba zamienić "everyone" na "wszyscy".
Lub to samo przetłumaczone tutaj:
http://www.humanmedia.pl/download/Udostepnianie_zasobow_win7.pdf


TEGESIK59 spróbuj udostępniania prosto z katalogów, tak jak napisał fazo. Zobacz wtedy czy będzie ok. Ja dopiero zaczynam zabawę z DLNA i LG BD660. Albo prościej to zgrać film na USB. A plik powyżej 4gb podzielić programem MKVmerge wersja v3.0.0( jest najlepsza). A napisy można podzielić wg poradnika:
VideoAudio.pl - serwis o technologii video/audio
 
Do góry