LG BP620 vs BD660 co wybrac

laycik

New member
LG BP620 vs BD660 vs BP420 co wybrac

Witam. zastanawiam sie nad zmiana Bluraya. Do tej pory mam BD370 i jestem (bylem) bardzo zadowolony z tego modelu az do niedawna, kiedy to przestal odtwarzac polowe moich nagranych plyt. moze to kwestia juz "zuzycia" sprzetu czy czegos w tym stylu, z tym ze verbatimy, platinumy oraz maxelki printable odtwarza bez problemu, wczytuje wszystko w 5 sekund, natomiast philipsy mieli i mieli i wywala blad plyty. te philipsy sa jednak jakby innego koloru od spodu...sa jakby zolte....a reszta jest srebrna (szara) czy to majakies znaczenie? soft mam najnowszy pobrany bezsposrednio z sieci. jednakze przymierzam sie do BD660, wiele pochlebnych opinii znalazlem na jego temat ale jest tez model BP620 oraz BP420 i tu moje pytanie.. jakie sa miedzy nimi roznice, ktory lepszy itd. BD660 jest prawie o 200zl tanszy no i ma ladniejszy jak dla mnie design (w BP620 nie podoba mi sie ten rant na gorze). nie bardzo interesuje mnie dostep do roznych serwisow przez neta, jedynie DLNA po kablu. glownie ogladam filmy z BD oraz MKV z napisami. w BD660 widzialem ze pilot nie posiada przycisku do zmiany audio i napisow co dla mnie dziwne... trzeba wyswietlic menu i dopiero wylaczac co sie chce. najwazniejsze dla mnie to kwestia jakosci odtwarzanych plikow MKV 1080P oraz plyt bluray/AVCHD wiec mile widziane jakies opinie na temat obu odtwarzaczy (jakies porownanie). i oczywiscie kwestia napisow... w moim 370 napisy sa ok, maja moze nie najpiekniejszy rodzaj czcionki ale maja obrys czarny wiec widac je na kazdym tle czy to czarne czy biale. podobno 660 ma biale napisy i na jasnym tle zlewaja sie z filmem, czy to prawda? moze ktos wrzucic screen jak to wyglada w realu? bo ogladam glownie z napisami wiec to dla mnie bardzo wazne, no i jak sie maja te napisy w porownaniu z BP620 i BP420, czy tam jest tak samo? czy warto doplacac te 200zl czy brac 660? odtwarzanie plikow po DLNA oraz usb.....ktore z tych urzadzen plynnie odczytuja wszystkie formaty i dzwiek DH (DTS, Dolby) z plikow MKV?
pozdro i licze na jakies opinie.
 
Ostatnia edycja:

szagrat

New member
Posiadam Bp420 i fakt - napisy są białe też i bez obwódek - ale przeszkadzało mi to w jednym czy dwóch filmach i to tylko w pojedynczych scenach - nie ma czym się przejmować. Sam napęd działa cicho przy odtwarzaniu bluray - a co do mkv to przeczytał mi wsio co mu zapodałem z dysku usb - czy to bylo 1080p czy 720p - zero problemów (czasem pojawia się komunikat ze może być problem z odtwarzaniem danego pliku ale odtwarza go normalnie ;)). Dekoduje wszystkie rodzaje kodowania dźwięku i co było dla mnie na teraz ważne zrzuca to na analogowe wyjście stereo. Na pilocie są przyciski od zmiany napisów i ścieżki dźwiękowej. Jak na razie nie narzekam i polecam :)

Pozdrawiam,
Jaro.
 

laycik

New member
fajnie ze czyta wszystko. mi nie potrzeba dekodowania dzwieku bo i tak puszczam wszystko na ampli ktory robi swoje. wlasnie te napisy mnie draznia bo znajomy ma cale "kino" z LG i tez ma te napisy i jakos nie moge sie przyzwyczaic do tego... a jak jest z DLNA? da sie uzyskac w taki sposob oryginalny dzwiek z MKV tzn jesli jest DTS HD MA do taki idzie czy robi z tego zwykly DTS? pliki FLAC ci odtwarza czy nie? mozesz wrzucic screena z tymi napisami zebym zobaczyl jak to wyglada? no i jeszcze jedno napisy...musza miec ta sama nazwe co film i czy odtwarza wmuzowane w MKV czy musza byc w osobnym pliku?
 
Do góry