LG BP620 vs BP420

hot

New member
Witam,

Posiadam TV LG 47LM660s. Potrzebuję pilnie zakupić do niego coś do odczytu płyt, a ponieważ TV ma 3D więc ma być Blu-Ray 3D. Z szybkiego przeglądu strony LG wywnioskowałem, że "najwypaśniejszym" modelem jest obecnie BP620, wersja uboższa to BP420. I tu kilka pytań do więcej wiedzących:
- Co mi da Wifi i Smart w BP620 jeśli mam to w TV? Czy aplikacje tu i tu są takie same?
- Czy poza tymi bajerami no i wyglądem sa jakieś różnice między BP620 a BP420?
- Czy wogóle celować w Blu-Ray LG? Chodzi mi głównie o obsługę odtwarzacza z pilota TV (tego "normalnego")

Pozdrawiam
 

fio

Member
Jakie serwisy internetowe wideo obsługują te odtwarzacze? W samsungu mamy Ipla, Iplex, TVP Player, TVN Player, Onet VOD i WPtv? Czy LG też to obsługuje?
Dzięki i pozdrawiam.
 

hot

New member
Od jakiegoś czasu mam jednak BP420. Kilka uwag dla niezdecydowanych:
- standardowe (oryginalne) płyty audio, dvd, br czyta :)
- przy oglądaniu 3d sbs menu systemowe się rozjeżdża (też wyświetla się sbs, co uniemożliwia korzystanie)
- menu startowe i wszystkie ikonki są w tak okropnej rozdzielczości że oczy bolą, wygląda to paskudnie
- z pilota TV LG jest podstawowa obsługa, Magic nie działa

Ogólne sprzęt taki sobie, dobrze że dość tani.
 

dune2

New member
Bez reklam
Od jakiegoś czasu mam jednak BP420. Kilka uwag dla niezdecydowanych:
- standardowe (oryginalne) płyty audio, dvd, br czyta :)
- przy oglądaniu 3d sbs menu systemowe się rozjeżdża (też wyświetla się sbs, co uniemożliwia korzystanie)
- menu startowe i wszystkie ikonki są w tak okropnej rozdzielczości że oczy bolą, wygląda to paskudnie
- z pilota TV LG jest podstawowa obsługa, Magic nie działa

Ogólne sprzęt taki sobie, dobrze że dość tani.

A jak z odtwarzaniem wielu formatow video ? czyta wiekszosc filmow "z netu" ?
Bo zastanawiam sie nad nim lub na samsungiem e5500 i juz sam nie wiem co wybrac.
Po tym jak nie ma juz modelu bd670/660 ciezko cos wybrac.

A co do problemu z 3d to ciekawe bo tutaj w tescie jakosc 3d podaja jako zalete:
http://www.areadvd.de/hardware/2012/lg_bp420.shtml
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
Wcale nie tak tanio.Mniej wiecej tyle dalem za swojego lg bd670 ok rok temu.
Poza tym to zapewne z ekspozycji o czym swiadczy ponizszy zapis.
Zreszta w trojmiescie go nie ma.
Za 359 zl a wiec nieco taniej jest w Saturnie w Gdansku tyle ze tez z ekspozycji.

"Produkt dostępny wyłącznie w wybranych salonach Mixelectronics
Produkt może pochodzić z ekspozycji, oraz może zostać sprzedany zanim dotrzesz do wybranego sklepu"

 

dasza

New member
po pechowym zakupie Samsunga E6100 - zwrot do Saturna, być może wadliwy egzemplarz.
Wymieniłam na LG BP620. Podpięty pod TV 26LG30 + HDMI HAMA High Speed.

Plusy:
- wygląd krótszy niż Samsung
- pilot przyjazny
- menu intuicyjne, nie trzeba czytać instrukcji obsługi i może dlatego składa się ona z kartki plus CD
- odtwarza jak narazie wszystko: mkv, avi, divix, xvid, mp4 - nie ruszył tylko RMVB
- znaki polski, format txt, srt tyle testowałam
- USB - dysk przenośny i śmigają filmy, trochę wolno wczytuje dane, ale to nie komputer, więc wybaczam
- WIFI - domowa siec w pełni dostępna, wiele komputerów i każdy może udostępnić co chce; bez instalowania Nero coś tam pod XP i Vistą.
- ipla, Youtub (nie znajduje wszystkich klipów normalnie dostępnych z PC), allegro, Google maps i parę innych dostępnych w ramach Smart LG Premium. Brakuje kilku popularnych serwisów, ale liczę na aktualizację, bo chyba konkurencja ma bogatsze zasoby.
- Music ID - coś genialnego dla fanów muzyki, oglądasz film, klikasz przycisk i wyskakuje wykonawca i tytuł i nie dumasz co to za kawałek w tle
- CD Audio - generuje okładki, spisy piosenek
- bajerki w postaci wyboru tła menu
- instalacja z wyszukaniem sieci jakieś 1-2min max :) i można było już oglądać
- menu przyjemne dla oka
- napisy ładnie się wyświetlają, możliwość jednym przyciskiem zmiany napisów, ścieżki dźwiękowej, formatu obrazu, skoczenia do wybranego momentu w filmie.
- napisy jak plik to z automatu są odtwarzane, a jak inna nazwa wedle instrukcji już trzeba wskazać (nie testowałam tej opcji).

minusy
- nie potrafię zarejestrować LG Aplikacji tj. gry i inne.... więc nie wiem jak to funkcjonuje
- migotanie obrazu (jasno/ciemno) przy Automatycznej rozdzielczości.
- ubogie serwisy Premium

Nie testowałam wyświetlania zdjęć, oceny DVD i kilku innych opcji.
- nie znalazłam opisanej na stronie LG zapisu na USB co autorzy mieli na myśli

To tyle :) na razie zadowolenie.
 

adams48

New member
Dziś kupiłem BP620 i jestem zawiedziony - myślałem że IPLA to IPLA, a to jest jakaś uboga wersja, bez TV ONLINE (mam pakiet kupiony na Polsat Sport, i nie mogę go tu oglądać). Coś źle robię ? Można coś doinstalować ?
 
Do góry