37LB1R-wypalanie matrycy

Cabra

New member
Witam, od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem lcdka LG 37LB1R. Wybor padl dzieki temu forum i informacjom ktore tu znalazlem :)
Mam tylko takie pytanko-czy w LCDkach z taka matryca wogole istnieje mozliwosc jej "wypalenia"-czy jezeli bedzie na TV lecialo dajmy na to przez 6-7h dziennie obraz z czarnymi, niezmiennymi pasami na dole i na gorze, czy tez z boku to dojdzie po jakims czasie do uszkodzenia matrycy ?
 

yanky

New member
A ja myślałem, że LCD nie emitują światła tylko je przepuszczają lub blokują. Za świecenie odpowiada lampa podświetlająca matrycę, a wię to ona może się przepalić. Widocznie się myliłem.;)
 

Cabra

New member
Hmm zadzwonilem na infolinie LG (0 801 54 54 54).
Z tego co sie dowiedzialem to efekt "wypalania" moze wystepowac w plazmach a LCD jest wolny od tego problemu. Pasy sa szare a nie czarne gdyz wyswietlanie koloru czarnego w LCD wiaze sie z najwiekszym poborem mocy-nie powoduje to niszczenia matrycy w jakikolwiek sposob, jedynie skutkuje nieco wiekszymi rachunkami za prad ;-)
Tako rzecze konsultant na infolinii LG ;)
A tak z ciekawostek to jak zapytalem sie czy jest mozliwosc zmiany pasow na czarne z szarych to powiedzial ze takiej opcji niestety nie ma hehe ;-)
W sumie to nie powinno byc czegos takiego jak "wypalenie" w LG gdyz telewizory innych marek z tym samym rodzajem matrycy maja czarne pasy...
Podsumowujac: czarne pasy to wiekszy pobor mocy a nie niszczenie matrycy (wg konsultanta LG).
Kiki co o tym sadzisz ?
 

autorus

New member
Ja mam plazmę, wyliczyłem że jakość straci za jakieś 11 lat przy moim sposobie ogladania.

Mam ją niecałe pół roku a już kombinuję że może jeszcze coś fajniejszego.
Ten tv nigdy ci się nie zestarzeje bo nie zdąży :) A propos gratuluję wyboru.
Sam o nim myślałem, tylko raczej w wersji 32. Jaki masz pilot do niego tzn jak wygląda. Ciekawe czy jest taki jak do 42px5r?
 

mirsie

Member
Może być coś na rzeczy, bo w telefonach też w wygaszaczach w formie zegara cyfry są przemieszczane (nokia). Gdy ustawiłem sobie wygaszacz z moim imieniem po pewnym czasie był ten napis widoczny nawet gdy już zmieniłem tapetę (siemens). Tzn.pod pewnym kątem jakby cień napisu. Ale wyświetlacz w telefonie miał 80x106 pikseli i byłw jakiejśstarej technologii, ponadto inne firmy stosują czarne pasy i im to nie przeszkadza. Więc myślę że nie trzeba się obawiaćzmiany pasówz szarych na czarne,tym bardziej że jest taka opcja w menu telewizora.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
pożyjemy zobaczymy.
Widziałem już wypalone napisy na LCD - Program VIVA .
Widziałem ma telewizorach CERT - eksploatowanych z pasami - wyraźne ślady na ekranie - pasów.
Widziałem wypalone Logo na telwizorach tylnej projekcji.
Wszystko zależy ile czasu uzywa się w tej samej formie telewizor.
Nie wiem co to jest teoria - ale praktyka pokazuje zupełnie co innego.
Pożyjemy zobaczymy.
pozdrawiam
 

Cabra

New member
autorus napisał:
Ja mam plazmę, wyliczyłem że jakość straci za jakieś 11 lat przy moim sposobie ogladania.

Mam ją niecałe pół roku a już kombinuję że może jeszcze coś fajniejszego.
Ten tv nigdy ci się nie zestarzeje bo nie zdąży :) A propos gratuluję wyboru.
Sam o nim myślałem, tylko raczej w wersji 32. Jaki masz pilot do niego tzn jak wygląda. Ciekawe czy jest taki jak do 42px5r?
Musze powiedziec ze jestem bardzo zadowolony-biorac pod uwage ze mam cyfre + i dvd po scarcie i tv po zwyklej antenie to i tak sygnal bardzo ladny :D
Laptopa podlaczylem po RGB to opad szczeki ;-)
PS2 po RCA nie robi jakiegos wrazenia ale to raczej sprawa samej konsoli nie TV-w przyszly weekend podlacze X360 po componencie to bedzie masakra pewnie ;-)
Jezeli chodzi o funkcje to pelen wypas ;-)
A pilocik jest taki szary, podluzny, dosc masywny, w dolnej czesci ma wysuwana klapke pod ktora sie kryja przyciski do obslugi video/dvd (pilot mozna programowac pod inne sprzety-z dvd cos nie dziala ale video bez problemu).

CO do tych pasow to w serwisie powiedzieli ze oczywiscie jest taka usluga-platna, zasmialem sie cicho i zrobilem to w 5 sek po rozmowie sam ;-)



PS. Zaluje tylko ze nie udalo mi sie go kupic u Kikiego (nie mial ich akurat) ale w ramach rekompensaty rozpowiadam wszystkim znajomym o Tobie i polecam ;-)
 
Do góry