Nowy model - LG 42PC3RA

Junkers

New member
Witam
Pojawił się nowy model LG z rozdzielczością 1024 x 768 :
LG 42PC3RA

Czy ktoś z Was może ma ten model lub cokolwiek o nim wie?
Rewelacyjna cena. W sklepach internetowych od 4400 PLN.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jeśli chcesz kupić tania plazmę - to lepiej po obnizce plazm Panasonica 42 PV 60 - skieruj swoje kroki w tą stronę.
Jesli musisz kupić cenę to sprawdź 42 LG PC 3 R.
pozdrawiam
 

mrew

New member
No i mam, potestowalem wiec podziele sie, moze ktos skorzysta z moich skromnych uwag :p

Obraz:
Plazma znakomicie radzi sobie z sygnalem z DVD (component) i komputera (D-SUB - nie przypuszczalem, ze bede czytal poczte e-mail i przegladal strony internetowe przez TV 42 cale!). Jednak 1024 x 768 jest gora - znacznie lepszy obraz niz 852 x 480. Porownojac 1024 i cos co ma wiecej nie widac juz takiego skoku w jakosci. Gry na PS2 takze rewelacyjne (Euro). Obraz z kablowki taki sobie ale to "zasluga" Multimedia, bo niektore kanaly sa takze pieknie wyswietlane (np, TVN, Discovery, Eurosport...). Niestety nie mam zadnego uzadzenia pod HDMI wiec tego nie bede komentowal, ale wiedzac, ze oferuje ono jeszcze lepsze parametry niz Euro i D-Sub mozna swobodnie zalozyc, ze obraz bedzie rewelacyjny. Zeby wyluskac najbardziej wyrazny i naturalny kolor trzeba samemu pobawic sie troche w ustawieniach (sa 2 ustawienia dla uzytkownika). Standardowy jest zbyt "blady", a zywy jest zbyt jaskrawy. TV mozna bez problemu ogladac juz z odleglosci 2,5 - 3 m i nie ma zadnych zastrzezen co do wyrazistosci i dynamiki obrazu.
Po dluzszym ogladaniu jednego programu (np. TVN Turbo) przy wygaszonym ekranie widac pozostalosci po poprzednim obrazie (logo stacji) ale tylko przez chwile. Zmiana kanalu na inny po kilku minutach niweluje te pozostalosci (podkreslam, ze widac je tylko i wylacznie na ciemnym ekranie w momencie np. konca filmu kiedy mamy przez chwile calkowicie czarny obraz, na ktorym zaraz pokaza sie napisy koncowe - po przelaczeniu na inny kanal ten fenomen jest zupelnie niedostrzegalny!).

Dzwiek:
Dzwiek rewelacyjny nie jest, starczy jako TV do ogladania wiadomosci i takich tam. Jesli chcemy przezyc cos wiecej (np. ogladajac koncert albo film) to trzeba podlaczyc do kina domowego lub wzmacniacza i kolumn glosnikowych. U mnie dziala to przez zwyklego amplitunera Pionka (tylko) stereo przez wyjscie audio z TV. I spisuje sie znakomicie, wiecej nie trzeba.

Dylematy zakupowe:
Przed zakupem spedzilem ze 3 miesiace przegladajac, porownujac i analizujac co jest na rynku. A porownywalem i do LG PC1R i do Samsunga PS-42E71H i do Panasonica TH-42PV60E (miedzy innymi). I mowie szczerze, wpatrywalem sie wiele, majstrowalem przy ustawieniach i znaczacej roznicy na korzysc ktoregokolwiek nie zauwazylem (jesli chodzi o jakosc wyswietlanego obrazu). A jak to mowia jak nie widac roznicy to po co przeplacac? No i wzialem na 10 rat 0% po 435 zl z Euro RTV-AGD.

Mankamenty:

Mankamenty? No..... moze brak PIP (ale i tak nie korzystalem jak mialem TV z ta opcja), przydaloby sie drugie gniazdo HDMI (ale jak pisalem na razie i tak nie mam nic co moglbym podlaczyc pod to jedno), leniwe przelaczanie pomiedzy kanalami przy ogladaniu TV (ale to ma wiekszosc TV). Hmmm.... wiecej nie ma.

Wizualnosc i funkcjonalnosc:
Design super, bardzo podobny do PC1R - jedynie wstawka z dioda pod ramka z ekranem ulozona poziomo a w PC1R pionowo.
Ramka dookola ekranu czarna i matowa - nie ma zadnych odblyskow od slonca czy tez oswietlenia sztucznego.
W zestawie mamy podstawke (juz przymocowana do TV, wystarczy po wyjecie TV z kartonu dwoma ruchami ja rozlozyc i 2 srubkami zabezpieczyc), na ktorej swobodnie mozemy postawic TV na dowolnej polce / szfce, mamy takze wkrety i haki do sciany aby przymocowac TV zeby przypadkiem potracony nie spadl, mamy swobodne dojscie do wszystkich zlaczy na tylnym panelu.
Pilot normalny, dobrze lezy w dloni, mozna nim sterowac innymi urzadzeniami LG.


To tyle moich wypocin, z czystym sumieniem polecam.

Pozdrawiam,

Marcin
 

grzesiu

New member
LG 42pc3ra problem z HDMI

Witam.Czy ktoś spotkał się z problemem wejścia HDMI?
Po podłoczeniu DVD przez HDMI wszystko O.K. ale podłączenie taelewizji "n" powoduje migotanie obrazu i trzaski w głośnikach.Przez componet wszystko o.k. Czy ktoś wie co jest przyczyną i jak temu zaradzić?

Edit Tuptus55: Czytaj regulamin i nie zakładaj wątków o TV który już jest na forum.
Edit2: Widzę, że jesteś uparty i założyłeś ponownie nowy taki sam temat. Otrzymujesz ostrzeżenie
 

Rocik

New member
Też posiadam ten TV narazie wstrzymałem sie z zakupem N bo wiem ze ma problemy z HDMI , jaki kabel HDMI zastosowałeś? czy Upgradowałeś juz N ?
 
Ostatnia edycja:

Fotoshop

New member
Też mam tą plazmę i podobnie jak mrew czytałem mnóstwo opini w necie czy prasie fachowej.
Wybrałem w końcu 42PC1R(przekonała mnie dobra opinie i nagroda EISA) i już miałem zamiar kupować(4999,-) a tu nagle promocja w EURO AGD(42PC3RA czyli to samo) za 4350,- Zamówiłem sobie go przez neta i cierpliwie czekał na mnie w sklepie w Zabrzu(mieszkam ok.40 km od Zabrza),naprawdę polecam tą sieć choć pierwszy raz u nich kupowałem.Po tygodniu cena wróciła do normy (4999,-)więc tym wieksza jest moja radośc,że "zaoszczędziłem" 650zł ;)
Obraz rewelacja,jestem zaszokowany tą jakościa,oglądając np.reklamy mam wrazenia,że chyba nawet nie trzeba HDTV;) skoro tak fantasycznie jest to nagrane!!!Sygnał z cyfry euro jest doskonały,dvd też przez euro jest idealny.
Innych kombinacji nie próbowałem,laptopa jeszcze nie podłączałem ale nie po to kopowałem plazmę.
Wczesniej miałem 21'Philipsa wiec róznica jest jak po przejsciu z malucha do Avensisa;) Na początku robił wrażenie dużego obecnie każdy z rodziny uważa,że taki własnie powinien być i wcale nie jest duży ;-)))
W razie pytań chcętnie odpowiem.
Acha,nie docieram nie puszczam "mrówek",po prostu OGLADAM !!!!
 

Fotoshop

New member
Modele są "identyczne" róznią się tylko dezajnem(minimalnie) oraz tym,ze 1R ma 2 HDMI,reszta to to samo,aha nie wiem jak jest z pipem bo 3RA go nie ma.
 

houdini

New member
r3a a r3

jak jest roznica pomiedzy pc3ra a pc3r. roznica w cenie znaczna a w matrycy i w parametrach?
KIKI widzialem ze masz 3r w sklepie a co z 3ra wiesz cos o nich?
 

houdini

New member
?

szkoda tylko ze na lge.pl nie ma modelu rc3 a jest jedynie rc3a i to w srebrnym kolorze dlatego pytam KIKIego o co chodzi z tym rc3???
 

Junkers

New member
Dużo ludzi czyta ten wątek a to znaczy, że jest duże zainteresowanie tą plazmą. Sam cały czas szukam tej najlepszej i nie mogę się zdecydować:confused:.
Jeżeli ktoś z Was ma tą plazmę proszę o więcej informacji. W tej chwili najlepsza cena na nią chyba w Domarze 4250 PLN.
 

Masza

New member
Na wstępie pragnę wszystkich serdecznie powitać jako nowy na tym forum!
Junkers napisał:
Jeżeli ktoś z Was ma tą plazmę proszę o więcej informacji. W tej chwili najlepsza cena na nią chyba w Domarze 4250 PLN.
PC3RA kupiłem 2 tygodnie temu w Heliosie (http://www.helios-bp.pl/) za 4120zł.
http://www.helios-bp.pl/sklepkomput...ma&PHPSESSID=dc76fb6881f383c9bcf159bc0d7bfc70
W niedzielę zamówiłem przez www, we wtorek był już u mnie.
Z tv jestem nadzwyczaj zadowolony. Teraz z niecierpliwością czekam na tuner i programy w HD z C+.

Pozdrawiam
 

kopydlok

New member
Promocja

A ja kupiłem ten TV 8 grudnia za 3290 zł w EURO-RTV-AGD i na dzień dzisiejszy (odpukać) :razz: wszystkim z czystym sumieniem go polecam.
 

Jakub.P

New member
problem z wejściem HDMI

Witam byłbym wdzięczny za każdą pomoc.
telewizor kupiłem 3 dni temu wszystko by było ok ale kupiłem go z myślą że podłącze kablem HDMI nboxa. Niestety po podłączeniu nboxa z telewizorem kablem HDMI nie działa. Czy przyczyna leży w telewizorze brak zapewnienia ochrony praw autorskich (HDCP) czy to wina czegoś innego. Prosiłbym o odpowiedź i poradę bo jak coś mam jeszcze pare dni na zwrot telewizora. chociaż tego bym nie chciał bo telewizor mi się podoba. ale cóż jeśli nie dziala złącze dla którego zostal kupiony to oddam.
pozdrawiam
 

kopydlok

New member
Otworzyłem w piątek (08.12.2006) z rana gazetę, a tu LG 42PC3RA w salonach RTV-EURO-AGD przeceniony z 4999 na 3290. Promocja trwała tylko do 10.12.2006. Kupiłem go w Geant w Bydgoszczy. Martwią mnie tylko pojawiające się w internecie informacje, że złącze HDMI tego TV nie obsługuje technologii HDCP. Jaśli to prawda, to byłby to ogromny mankament tego telewizora.
 
Do góry