LG BD 570 (problemy z odtwarzeniem przez sieć - cięcie)

gothic77

New member
Witam.

Od jakiegoś czasu mam problem ze swoim BD 570.

Chodzi o odtwarzanie filmów przy pomocy DLNA - po włączeniu filmu idzie ok, ale prawie na wszystkich filmach w jakimś momencie (losowym) ekran staje - głos idzie - potem chwilowo następuje cięcie obrazu - zacinanie dźwięku itd.

Piszę tu o filmach, z którymi nie było wcześniej problemów z odtwarzaniem. Nie wiem czy stało się coś na sieci, czy jest może jakieś przeciążenie. Odinstalowałem program, jaki był dorzucony od producenta Nero MediaHome i ponownie został zainstalowany, ale nic to nie dało.

Czy ma ktoś jakieś rozwiązanie? Nie wiem może da się sprawdzić sieć ew. w jakiś sposób przyspieszyć przez kupno jakiegoś urządzenia.

Proszę o redę z góry dziękuję!
 

pierwszyy

Member
u mnie podobnie dlna działa tzn. nie działa - filmy tną, tyle że u mnie na przeszkodzie stoją 3 ściany, jakość sygnału dostateczna/dobra i to chyba za mało... ostatecznie na razie olałem dlna, materiał przenoszę z kompa na przenośnym hdd i łącze przez usb oczywiście :) natomiast moc wifi do youtube itd wystarcza
 

slawkor

Member
Bez reklam
Wszystko zależy w głównej mierze od dobrze skonfigurowanego routera.
Zamiast nero radzę używać ps3 media server lub streamować przez windows media. Jeśli chodzi o filmy hd np. mkv to sprawniej śmigają przez lan.
 

pierwszyy

Member
głównie oglądam właśnie mkv 720p i x264 480p (seriale). A czy ps3 media server lub wm obsługuje napisy (srt głównie) do takich plików? bo nero tego nie potrafi i to też był powód że z niego (i dlna) zrezygnowałem...
 

karolck

New member
witam nie mogłem znależć na forum wiec od razu prosze moderatorow o przerzucenie tego tematu

wiec zaczne tak zakupilem telewizorek LG 32LS570S i z tego co mi tu widac jest mozliwosc podpiecia go do neta :D
pytanie brzmi czy oczywiscie na poczaatku www, i allegro ';d /kabel-do-internetu-patch-cord-kat-5e-3m-krakow-i2514539404.html da rade zeby internet ruszyl na telewizorze ???
pozdrawiam i prosze o jak najszybsza odpiowiedz
 
Do góry