Lg 32lb1r

MadMax

New member
Witam
Czy w przedziale cenowym do 4.000 będzie to dobry wybór, a może polecacie jeszcze coś innego? Do tej pory porównywałem ze sobą Panasonic TX32LX60 i Samsung LE32R72B i bardziej "przemawiał" do mnie Panasonic.
Jednak biorąc pod uwagę parametry w/w LG coraz bardziej się nad nim zastanawiam. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, wady i zalety dot. LGLB1R.
Jak wygląda sprawa z czernią i słabszym sygnałem (C+) w porównaniu z Panasonic TX32LX60?
 

markeyson

New member
:cool: hej .niedawno kupilem ten tv ale 37 i jestem z niego bardzo zadowolony. ogladamtv sat polsat i jest ok dvd rewelka .polecamjednak 37 cali jasiedze 3,5m od tv i jest zajefajnie 32 jest zdecydowanie za maly.
pozdro.
 

mirsie

Member
Moim zdaniem wadą jest granatowy odcień czerni, podobnie jak wiekszości lcd jakie widziałem w sklepach. Innych zastrzeżen do obrazu nie mam. Zaletą jest brak smużenia przy ruchomych elementach obrazu. Najprostszy test to obserwacja włosów gdy ktoś porusza głową - najczęsciej widać wtedy kolorową nieostrą plamę, która wyostrza się gdy głowa zatrzyma się . Widziałem ten efekt np w sony bravia za 6700, lg tego nie ma. Wyróznił się w sklepie jvc 32a61, nie mogłem sie nadziwić jak osiagnęli czerń . Dwa telewizory stały względem siebie pod kątem prostym, stanąłem po przekątnej - na jvc ekran (czarne pasy w trybie 3:4) był nadal czarny a tym drugim (jakiś sony za 7000) zwyczajnie niebieskawy. Podobnie ładną czerń miał funai za 2800 w mediamarkcie, ale w innym sklepie też funai już nie - być może inny model. Ogólnie te kąty 178 stopni to marketingowy chwyt, bo owszem telewizor widać pod tym kątem, jak sie stanie zupełnie z boku (180) to już tylko obudowę widać :). Poprawny obraz na tym lg jest w zakresie 70 stopni od osi ale pod warunkiem, że głowa jest na wysokości ekranu. Być może jak jest niżej to też ale nie mam możliwości sprawdzić bo telewizor stoi nisko. Może dobrym pomysłem jest zawieszenie na ścianie? Dźwięk jest poprawny,może przydałyby się efekty przestrzenne. Dostępne ustawienia dźwięku (sport, film, muzyka) przy niskim poziomie niewiele zmieniają. Regulacja tonów - wysokie i niskie, myślę że korektor i możliwość wyboru ustawień typu pop, rock, clasic,flat nie byłaby przesadą, ale telewizor to nie wieża audio. Pilot dosyć masywny ale wielofunkcyjny - może obsłużyć jeszcze 5 urządzeń jeśli uda się znaleźć kod. Wygląd atrakcyjny, podstawa stabilna i obrotowa. Sporo możliwości regulacyjnych ale te są dostępne nawet w najtańszych modelach pod różnymi nazwami. W praktikerze dostępny jest telewizor włoskiej firmy gold,o podobnych parametrach i w cenie 2600zl, z 2 tunerami. Ale chwieje się na podstawie jak żagiel. Ma za to odpinane głośniki. Testowałem odtwarzanie dvd - co prawda również odtwarzacz firmy gold i obraz miał sporo zakłóceń, ale być może to wina odtwarzacza i kabli. PiP z drugiego tunera bardzo przydatny gdy się ogląda programy tv a meczą nas reklamy. Trudny wybór, porównaj bezpośrednio samsunga i lg jeśli masz możliwość. Kupno np golda po latach może stwarzać problemy z serwisem. Co prawda za pozostałe 1400 złmożna kupić np nagrywarkę. Jeśli masz miejsce to kup philipsa 9551 crt.
 

MadMax

New member
Dzięki za odpowiedzi. CRT nie biorę już pod uwagę. Jestemzdecydowany na LCD, ale muszę tylko jeszcze porównac na żywo TX32LX60 z LB1R.
Chyba, że ma ktoś jeszcze jakieś propozycje, co do innegoLCD w tym przedziale cenowym (4.000zł).
 

autorus

New member
też myślę nad tym tv do sypialni, kwestia to czy 32 czy 37. Obecnie mam LG 42px5r. Dlatego chciałem kupić LG, jakoś mi podpasowało, ładny obraz, zero problemów. :)
 
Do góry