Lm860v

Słaby

New member
Witam,

nigdy nie przywiązywałem zbyt dużo wagi do mego TV w domu. W poprzednim tygodniu wybieraliśmy TV z żoną w MM i zobaczyłem LG 47LM860V i mnie zatkało:) Jakość obrazu 2D i 3D najwyższych lotów. Sklep jest dobrze zaopatrzony i miałem pełen przekrój topowych modeli wybór padł na LG jak w temacie. Ponieważ nie lubie podejmować szybko decyzji odłożyłem zakup na miesiąc w celu przemyślenia słuszności wyboru. Teraz do rzeczy czy ktoś testował ten model? Proszę o opinie kogoś kto już miał do czynienia, używa takiego LGika.

Trochę mnie zaiteresował temat samej technologii telewizorów LCD LED. Internet skarbnica wiedzy dostarczył mi wszystkich odpowiedzi na dręczące mnie pytania:) Miałem problem tylko z wyjaśnieniem a właściwie znajdowałem sprzeczne informację co do sposobu podświelania matrycy w telewizorach LG. Poniżej odpowiedź na temat technologi podświetlania stosowanych w modelach LG otrzymana z punktu obsługi klienta.

Dziękujemy za skontaktowanie się z LG Electronics

Witamy,
Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta firmy LG Electronics. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby czas oczekiwania na odpowiedź z naszej strony był jak najkrótszy.

-----------Reply to Customer Enquiry------------
Szanowny Panie,
dziękujemy za kontakt z naszym działem.

Informujemy, że LED Plus to 16 bloków podświetlania z tyłu matrycy (back light). Firma LG ma 3 rodzaje podświetlania:

EDGE LED (krawędziowe - np. LM620S, LM615S, LV375S)
LED PLUS (16 bloków - np. LW570S, LM660S, LM760S, LM860V)
FULL LED (96 bloków - np. modele LM960V, LW980S)
Mamy nadzieję, że odpowiedź okazała się pomocna. W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.


może komuś ta wiedza się przyda. Swoją drogą modele LG niższej półki w cenie poniżej 4 000 zł. za 47 cali mają technologie LED plus na pokładzie czyli podświetlenie back light:)

pozdrawiam darek:)
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Rozczaruje Cie kolego . Oddział Polskiego LG ma tyle z profesjonalizmem wspólnego co ja z Gagarinem . :) LM960 nie ma full led 96 tylko zmniejszyli je do 24 . Ale oni o tym nie wiedzą . Pozdrawiam
 

Słaby

New member
Witam,

jeśli tak jest (24 strefy) to mamy prawie technologie LED plus nie FULL Led. Tylko mnie to upewnia że nie warto inwestować w model LM960v który jest pierońsko drogi.Mam nadzieję, że nie nakłamali w parametrach modelu LM860v:)

pozdrawiam darek:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam Peterka ma racje niestety na infolinii w Lg to tragedia ja juz czekam ponad tydzien na odpwoiedz odnosnie wlasnie 860 i odchodzacej pleksy od matrycy i ni em achetnych n aoddwonienie do mnie :) tazke to pokazuje jaki jest tam poziom kompetencji.... ponadto jesli Ci napisali ze 96 blokow podswietlenia to tez swiadczy o ich braku wiedzy bo ze wszytskich gwiazd na niebie mowi sie ze tam jest 24 stref podswietlenia dlatego podobno ni ema az takiej duzej roznicy w stosunku do 860 jeynie co jest roznica to to ze w 960 jest malautka obramowka i ta pleksa nieszczesna juz tak nie wku..... czlowiek ajak ma to moejsce w 860 ktora tez jest pieronsko droga biorac pod uwage wykonanie jaki ema a poruwnyjac np panasonica dt 50 czy soniaka 750 to te dwie osttanie firmy pokazuja jednoznacznie jak powinny wygladac tv jesli chodzi o wykoanani. BO jak mozna tlumaczyc ze nowo wyjety tv z pudelka jest porysowany w kilku miejscach i pilot rowniez ( chodzi o model 960 ) chyba to ni ejest powazne jak na dzisiejsze standarty.
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A i jeszcze odnosnie standartow odpwoiedzi na infoliniach to dl aprzykladu podam sonego ... dwa razy do nich pisalem i raz dzwonilem i powiedzieli ze odpisza lub zadzwonia do mnei z odpowiedzia. I tak na odpwoiedz pisemna czekalem najdluzej 24 godziny niecale , a najmniej czekalem okolo 12 godzin od wyslania do nich zapytania. jelsi chodzi o tzreci raz jak dzwonilem do nich i niewiedzieli to odpowiedzieli zarowno i pisemnie jak i zadzwonili do mnie. :) i tez to sie miescilo w 24 godzinach. W lg czekam juz ponad tydzien i nic.... pytania?????
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Zgadzam się z opinią kolegi Lolek126 w temacie obsługi klienta przez infolinię firmy LG.
Pracownicy obsługujący infolinię jak i czat nie posiadają wiadomości na temat nowych telewizorów firmy
LG.Udzielają błędnych odpowiedzi , czym wprowadzają potencjalnych klientów w zakłopotanie i ich niechęć do dalszych prób poinformowania się o danym produkcie .Jest to żenujące.:confused:


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego Accu powiem wiecej dzisiaj zadzwonilem kolejny raz i znowu sie zapytalem o to samo po kilku minutach oczekiwania pani oznajmila mnei ze jesli jakies paprochy wleca to trzeba to zglosic do serwisu a ten sie wypowie i pwoinien uznac wade na gwarancji ale czy jesli drugi raz sie to stanie to kto wie :) malo tego cos babka gadala odnosnie dymu od papierosa ze to niby i odtego cos tam mzoe sie stac pod ta pleksa ;_) kompletmnie nie rozumiem i tak jak mowie nawet nei raczyli zadzwonic na pytanie czemu poraz kolejny wprowadzaja w blad ludzi piszac ze model 960 ma 96 stref pani w wogole zdziwiona wiec zapytalem sie ile wg niej ten tv ma stref , znowu czekalem kilk aminut i pani odpwoiedziala ze takich danych nie udzielaja :) wiec pwoiedzialem pani ze to kpina i oszustwo ze strony lg ze kupujac tv za 12500 tys klient musi miec pelne dane tv bo niektorzy za taka kaase jezdza samochodami a to tylko glupi tv i pwoiedzialem ze to zenada jak oni podchodza do ludzi. Reasumujac kupujac tv lg trzeba sobei zdac sprawe ze jak cos sie stanie to problem z zerwisem bedzie na 99% patrzac jak traktuja ludzi i jaka posiadaja wiedze o swoim sprzecie , doliczajac ze to sa najdrozsze tv n arynku w chili obecnej to ja naprawde w dupie mam pasyne 3d bo bardziej zalezy mi na 2d a przede wszytskim na ludzkim traktowaniu bo jesli oni tak sie zachowuja jak jeszcze czlowiek nei kupil to ja sobie nie wyobraz co by bylo jak juz jest po kupnie. Jedno slowo żenada !!!!!!
Loelk
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla wszytskich co mysla o 860 naprawde idzcie do sklepu i sami zobaczcie jak ta pleksa odchodzi i zrozumeicie ze na 100% tam paprochy , pylki itp moga sie zbierac skoro np w pilipsie pod szyba sie zbieraly paprochy gdzie nic sie nei ruszalo to tutaj napewno za jaksi czas bedzie sie zbieral brud nie mowiac juz o tym ze to po jakims czasie bardziej moze sie odklejac. W 960 jest 5 mm ramka i troszke to przytrzymuje i mneij wnerwia ale cena jest do bani za 24 stref to szkoda kasy.
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czytajac szalu nie ma biorac pod uwage ze czlowiekowi zalezy na obrazie a nie na przygwizdach i 3d pasywnym... ale jesli w 55 calach kosztuje 10500 to sony hx 850 w 55 calach kosztuje okolo 8 tys plus 400 na okulary 2 szt. co daje zysk 2 tys a napewno nie bedzie gorszy w obrazie a mysle ze lepszy bedzie. A teraz jeszcze promocja w sonym ze za cene tv dostaje sie gwarancje 5 letnia producenta. A tam do lg trzeba jeszcze wydac okolo 1500 na gwarancje towarzystwa ubezpieczeniowego takze roznica wychodzi kolosalna- szkoda kasy.
Lolek
 

Słaby

New member
Witam,

jest jedno słowo które opisać może to wszystko: MASAKRA. Ja już rezygnuje z tego modelu i dzięki za info bo w przyszłym tygodniu miałem go zamówić. Teraz pozostaje pytanie co kupić? Przyznaje, że ja już zgłupiałem:( Zawsze myślałem, że mając zasoby finansowe będę mógł kupić coś co mnie w pełni zadowoli. Okazuje się jednak, że nie jest to takie łatwe. Przyjmując zasadę, że płacę więcej za sprzęt który oferuje więcej (lepszy obraz) dochodzę do wniosku, że najlepiej kupić starszy sprawdzony model za rozsądne pieniądze. Może coś podpowiecie w temacie zakupu TV wielkości 55 cali LED FULL HD. Zależy mi na dobrym obrazie 2D (mile widziane DVB-C, Smart, oraz 3D ale nie koniecznie).

pozdrawiam darek:)
 

hd-maniak

New member
Słaby jak Ci zależy na dobrym obrazie na większej matrycy to celuj w
sprawdzona plazmę panasonica modele GT30 lub nowa seria ST50

Sprawdzałem LG 47 LM 860 moimi materiałami testowymi i za takie pieniądze które trzeba wydać na LG
jakość jest co najmniej niezadowalająca.
następnie podłączyłem się pod panasa 50gt30 i jakość obrazu po prostu powala.
filmy, mecze wyglądają świetnie ale tam nie ma bajerów.

pozdro
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam pytanie teraz na czym komu zalezy i do jakiej tecnologii jest bardziej przekonany? Jedno jest pewne 10500 za 55 cali to ten tv nie jest warty chyba ze dodadza do niego np wekend w hotelu golebiowskim dla 2 osob :)
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Swiadczy o tym zainteresowanie jakie jest modelami lg... oj czuje sie sie przejada z tymi cenami w tym roku ...
Lolek
 

Słaby

New member
Witam,

jak myślicie czy warto kupić 55LW980s? Teraz w EURO AGD mają fajną cenę 7 499 i intensywnie nad tym myślę. Druga opcja to kupić plazmę 55VT50 labo 55HX850 SONYego (albo starszy model 55X4500). Mistrzostwa tuż tuż i przyszły tydzień mus coś kupić tylko co? Mam plan ostateczny : pójdę do sklepu z nagraniem na penie i kupie tv na którym obraz będzie mi się podobał najbardziej (bez wnikania jaką on technologią dysponuje:) Co myślicie o takiej metodzie?

pozdrawiam darek:)
 

syberka

New member
Metoda najlepsza,własne odczucia i porównania są dobrą wykładnią przy wyborze TV.Choć w moim wypadku byłem w euro,saturnie i sklepie nie dla idiotów w żadnym pracownicy nie potrafili powiedzieć jaki typ podświetlenia ma TV,samo usytuowanie TV na półkach doświetlonych jarzeniowym światłem mija się z celem przy wyborze.Wziąłem ten na którym obraz w sklepie był najlepszy wg mnie,a i tak w domu nie do końca spełnił on moje oczekiwania.
 
Do góry