LG 26LZ50 - podłączanie dvd

madek

New member
Witam :)
Mam problem z podłączeniem odtwarzacza DVD LG DVX9900H do LCD LG 26LZ50. W komplecie z DVD dostałem kabelek HDMI-HDMI, jednak w telewizorze nie mam wejścia HDMI.

Chce wykorzystac HD Upscaling więc w sumie najłatwiej byłoby podłączyć przez wejście Component, jednak zastanawiam się nad zakupem przejściówki HDMI->DVI-D żeby wykorzystać kabel HDMI-HDMI.

Tutaj pojawia sie pytanie - w ustawieniach LCD pod wejściem DVI-D kryje się opcja "PC" - mam więc obawy, czy TV współpracował by wtedy z DVD skoro to wejście w założeniu nie do tego ma służyć?
Pomozcie bo nie wiem czy kupowac przejsciowke na DVI, czy zainwestowac w jakies lepsze kabelki pod Component :)

Mam nadzieje ze pytanie wrzuciłem do odpowiedniego działu.
Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

baton

New member
mam LG 27lz50 i jak przygladam sie wejsciom component to opisane sa one wyraznie jako 480p/576p wiec podejzewam ze po komponencie wyzszej rozdizałki niz 576 nie uzyskasz..

co do DVI to trzebaby to sprobowac (jedyna szansa) - osobiscie nie probowalem, ale chetnie dowiedzialbym sie czegos wiecej o tym HD Upscale'ingu..

poza tym jaka jest w koncu jego nominalna rozdzielczosc? 1024x768 czy moze (>1024)x768 ?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
rozdzielczosc nominalna tego LCd wynosi (jak w wikszosci LCD HD ReadY) 1368 x 768, przewodem component pusci sie sygnak nawet 1080i, z tego co mi wiadomo, to seria LG LZ ma problemy z przesylaniem sygnalu progresywnego po componencie, kumpel ma 23LZ50 i nie ma opcji wlaczenia progresywnego skalowania
 

baton

New member
no wiec podlaczylem do tego 27LZ50 po komponencie odtwarzacz DVD i jedyne do uzyskalem to 480i oraz 576i - ni cholery nie moglem uzyskac "p". Opcja progresywnego skanowania wogole nie wystepuje jako zaden element menu telewizora ( nie moge wiec jej ani wlaczyc ani wylaczyc ) - podejzewam ze jest to po prostu wielka sciema :) "i" to wsio co mozna wycisnac.. jesli sie myle (oby) to nieh ktos mnie poprawi

w tym momencie nie wiem nawet czy jest sensu kupowac jakis lepszy odtwarzacz DVD niz manta emperor II (jaki obecnie posiadam) bo jesli i tak mam uzyskac tylko 576i to nic to nie zmienia ..

zalamany..
Edit Tuptus55: Ostrzeżenie za pisanie postów jeden pod drugim zamiast używania funkcji edit
 

baton

New member
może jednak jest dobrze..

po wczorajszych próbach zapoznałem sie dokładniej z manualami/informacjami o zastosowanym do prób odtwarzaczu DVD manta E2 - posiada on Progressive Scan (nie widze opcji w menu nigdzie ale spodziewam sie ze jesli przekierowalem sygnal na component YPbPr to jest to z progressivem(?)), za to po przeslaniu sygnalu do telewizora i tak pokazuje on 576i.. ale moze to wynikac z tego ze on zawsze pokazuje i - niezaleznie od tego czy leci progressive czy interlaced - z tego co widze poprawa jest baaardzo duza, a mianowicie male ikonki menu DVD ktore migaly (wyrazny interlace) przy podlaczeniu euro scart, po podlaczeniu component nie migaja wogole - obraz jest stabilny jak diabli

niestety po wlaczeniu plyty dvd mój ubogi aparat optyczny (oko) nie zauwaza zadnych wielkich rewelacji - moze jakiby udalo sie wlaczyc jakis upscaleing z DVD i telewizor "zdolalby" wyswietlic obraz 720 to byloby lepiej?
 

madek

New member
Sorki ze nie odpisywalem ale troszke zapomnialem o tym forum. :smile:

Problem jest juz rozwiazany - kupilem kabelek HDMI -> DVI-D, podlaczylem DVD pod TV, ustawiłem tryb "PC" w telewizorze, odpaliłem film i bez problemu przelaczylem obraz w DVD na rozdzielczosc 720p. Up-scaling wyraznie dziala i naprawde poprawia jakosc :smile:

Po componencie przelaczenie na 720p powodowalo jedynie czarno-biały snieg na ekranie i nic wiecej, wychodzi na to ze to wejscie w TV obsluguje jedynie rozdzielczosci PAL i NTSC, jak juz zostalo wspomniane.

Pozdr.
 
Do góry