Telewizor LG50PA6500

jakub76

New member
Rozumiem i nie staram sie odnieść do Panasonica. Nie leży mi ich produkt. fajna czerń jest na Samsungu 6500 lecz koszt też jusz koło 4k.
 

lm648

Banned
Ja natomiast prowadzę porównanie w następujący sposób:
- zakładam, że wszystkie plazmy budżetowe np. 50 calowe reprodukują na dobrym poziomie obraz;
- porównuje je do odpowiedniej wielkości TV LCD LED(47-50 cali), który mógłby być odpowiednikiem reprodukcji obrazu dla danej plazmy;
- porównuję ich ceny i określam różnicę cenową;
I jakie wychodzą wnioski ? a no takie:
- odpowiedni 50" TV LCD LED reprodukujący obraz na poziomie danej plazmy jest droższy o ok.3-5 k PLN z ceną w przedziale 5-8 k i więcej :)
-faktycznie plazma zużywa więcej prądu, ale zużycie to wartościowo jest znacznie niższe od różnicy cenowej między nimi;
- TV LCD LED zamortyzuje się do poziomu wartości plazmy po > 10 lat;
- za ok. 5-7 lat i tak wyrzucimy plazmy i LCD LED z powodu wejścia nowej technologi prezentacji obrazu (jakiej ? - nie wiem:)) czyli wcześniej niż zamortyzuje się LED:)
I kto tu więcej straci PLN kupujący plazmę czy LED-a?
Oczywiście są różne argumenty za i przeciw:) ja wybrałem takie :)
PS. plazmy jeszcze nie mam (zastanawiam się w świetle Euro na ok. 50 "), mam 32"LCD CCFL już 5 letni:)
 
Ostatnia edycja:

sandecki

New member
Nie poruszyliśmy jednego ważnego wątku w tym temacie. A mianowicie jak wygląda pilot tego Ldżika?
Czy jest ładny i funkcjonalny? Kto go ma niech opisze, bo w Panasonicu jest brzydki. (pytania serio, nie drwie, :) )
 

kajwaw

New member
picasaweb.google.com/102051495290223057691/PA6500
jeżeli chodzi o funkcjonalność to jest ok,dobrze leży w ręku jest dość cienki,jedynie co mu mogę zarzucić to brak podświetlania co jest do zniesienia :)
 

kajwaw

New member
parę fotek:
picasaweb.google.com/102051495290223057691/PA6500
trochę się pobawiłem ustawieniami tzn.wpisałem te z linku powyżej i jak myślałem,że fabryczne są ok. to byłem w wielkim błędzie teraz widzę co ten tv potrafi naprawdę odjazd.obraz rewelacja oczywiście wszystko zależy od sygnału, z n-ki kanały SD dobre hd rewela,z naziemnej też jest oki.
Im648 jeżeli masz dylemat, a kasę szanujesz to nie masz co się zastanawiać w tej cenie nic lepszego nie kupisz.teraz testuje playera jak na razie nie przeczytał: rmvb,flv
natomiast przeczytał: jpg,mp4,avi,wmvhd,mpeg
na razie tyle pozdrawiam
faktycznie wystarczyło zmienić rozszerzenie m2ts na mpeg lub na mp4, dzięki Kadajo za info.
zdjęcia zrobię jak już szersza widownia pójdzie spać:),a jeżeli chodzi o dts sytuacja się nie zmieniła format nieobsugiwany,ac3 bez problemu czyta,bzyczenie piszczenie czy jak tam to nazwać nie występuje całkowita cisza (ucho prawie w obudowie)słyszę tylko tuner n-ki z tv nic,powidoków nie zaobserwowałem,odbicia są,ale akceptowalne wszystko zależy gdzie jest źródło światła. kinkiet,który wisi na przeciwko tv muszę wyłączać,bo odbija,górne światełko nie przeszkadza,ale to wszystko zależy jak jest rozmieszczone.zużycie energii trudno powiedzieć nie mam miernika,zobaczymy za parę miechów jak przyjdzie rozliczenie prądu:)
sandecki czytamy
 

sandecki

New member
kajwaw, no tak czytałem, ale chcę jeszcze więcej informacji :)
Po prostu potrzebuje jakiegoś przełamania bo nastawiłem sie na Panasonica G30 46 cali a teraz wyskoczył mi tu w opcji LG PA6500 :) i mam dylemat.
Jeszcze brałem pod uwagę Samsunga PS51E530 ale mało o nim wiadomo (model na 2012, cena na dzis ok 2600 zl)
 

mateo383

New member
Witam, ja od dzisiaj jestem właścicielem tejże plazmy. Na razie jestem pozytywnie zaskoczony jakością wykonania. Co do obrazu to jeszcze się nie bawiłem ustawieniami ale już w trybie standard jest bardzo ładnie. Niestety tv lekko buczy chyba ze ja jestem wyczulony na dźwięk. Kupowałem w mixelectronics 2400zł. Myślę że cena bardzo dobra jak za taki tv.
 

lm648

Banned
.........ja od dzisiaj jestem właścicielem tejże plazmy......Niestety tv lekko buczy chyba ze ja jestem wyczulony na dźwięk......

Gratuluję!
Skoro pochwaliłeś się, to nie damy ci spokoju:) I jak ochłoniesz:) napisz parę słów swojej opinii:) a przedewszystkim min.:
- odbicia (wpływ światła zew. naturalnego i sztucznego na odbicia i jakość obrazu), powidoki (czy są zauważalne);
- jak jest z tym buczeniem (słyszalne przy średnim poziomie dźwięku czy na wyciszonym)?
- reprodukcja obrazu SD, HD z rożnych źródeł (TV, Media Player ew. odtwarzacz zewnętrzny itp.);
- potwierdź czy ma tuner DVB-C (mpeg4);
- czy spełnia Twoje wymagania i czy jesteś zadowolony?
Pozdro :)
 
Ostatnia edycja:

mateo383

New member
Więc tak. Jest to moja pierwsza plazma i odczucia są bardzo pozytywne. Kolory żywe nawet w trybie standard. Na początek radzę wyłączyć oszczędzanie energii i podwyższyć jasność. Odbieram na nim tylko dvb-t ale np. wczorajszy xfactor i liga mistrzów była super jeśli chodzi o obraz. Z konsoli PS3 obraz żyleta. Oczywiście wszystko kwestia ustawień, ja się nie chcę w to bawić. Tuner dvb-c jest bo przy pierwszej konfiguracji mogłem wybrać kablówkę. Jest tylko optyczne wyjście audio, brakuje mi zwykłego stereo ale jest eurozłącze więc skorzystałem z przejściówki. Obudowa solidna, cienka i tv sprawia wrażenie ogromnego. Powidoków nie zauważyłem. Buczenie słyszę z 3m ale musi byc cisza. Przy oglądaniu nie słychać. Myślę że jak za tą cenę jest to dobra oferta. Jak ktoś jeszcze sobie poustawia w trybie ekspert obraz to będzie git.

Po 2 dniach nie jestem w stanie nic więcej napisać ;) Ale będę na bieżąco informował.
 

lm648

Banned
Dzięki :)
Decyzja podjęta! :) Zamawiam! :)
PS.
czy podłączając w tym modelu audio przez przejściówkę z Eurozłącza nie jest tak, że fonia jest wyłącznie z tunera analogowego, natomiast tuner cyfrowy DVB-T/C nie :) już nie wspomnę o Media Playerze, że też nie:(
Mam tak w posiadanym LCD (też LG 32" Scarlet) przy takim łączu fonia z analogu jest:), z cyfry nie :(
 
Ostatnia edycja:

mateo383

New member
Rzeczywiście z usb dźwięku na eurozłączu nie ma. A wiesz może czy napisy trzeba wtapiać do filmu bo txt na pewno nie działa ?
 

lm648

Banned
......A wiesz może czy napisy trzeba wtapiać do filmu bo txt na pewno nie działa ?
Typowego pliku .txt na pewno nie czyta, natomiast powinien czytać napisy w formacie: .srt, .ssa.Wystarczy je przerobić dostępnymi programami i nie ma potrzeby wtapiania. Gdzieś na tym forum wyczytałem, że jak gubi w czasie napisy, to należy w pierwszej linijce wstawić ilość klatek/sek tzw. fps filmu :)
 

Geezer

New member
Na początek radzę wyłączyć oszczędzanie energii i podwyższyć jasność.

Hmm... ja słyszałem i czytałem o innych zasadach - przez pierwsze 100h zaleca się właśnie używanie plazm z OBCIĘTĄ jasnością i kontrastem oraz okresowe odtwarzanie specjalnych slajdów z USB (jednolite plansze w różnyc kolorach)
 

mateo383

New member
Hmm... ja słyszałem i czytałem o innych zasadach - przez pierwsze 100h zaleca się właśnie używanie plazm z OBCIĘTĄ jasnością i kontrastem oraz okresowe odtwarzanie specjalnych slajdów z USB (jednolite plansze w różnyc kolorach)

Oszczędzanie energii wyłączyłem, bo czasami obraz był za ciemny. Po wyłączeniu podbiłem jasność z 50 na 55 i jest dla mnie wystarczająca.
 

lm648

Banned
Tak jak wcześniej mówiłem, to i tak zrobiłem:)
Kupiłem tą plazmę w "super" sklepie internetowym zadowolenie.pl :), a o to relacja:
W dn.22.05.2012 r. (tj.dzisiaj) odmówiłem przyjęcia TV plazmowego LG50PA6500 z powodów:
1. Niezgodności cenowej usługi transportowej, gdzie cena towaru wraz z usługą transportową miała wynosić 2359.99 zł, a faktycznie na rachunku cena za usługę transportową była doliczona w kwocie 70 zł, co łącznie wynosiło 2429,99 zł. Jest to niezgodność cenowa w stosunku do zamówienia potwierdzonego przez sklep internetowy zadowolenie.pl, gdzie usługa ta miała być darmowa wg. oferty "darmowa dostawa wszystkich zamówień pow. 250 PLN do piątku".
I nie chodzi tu o pieniądze lecz o zasady:)
2. Firma kurierska Schenker nie zapewniła właściwych warunków transportowych przesyłki. Karton z tym TV plazmowym był przewożony luzem na płasko bez żadnego zabezpieczenia przed przemieszczaniem się w czasie jazdy, dosłownie jak "worek ziemniaków". Czyli wystąpiły wątpliwości co do sprawności technicznej urządzenia.
W związku z wystąpieniem tak rażących niedociągnięć w zakresie niezgodnej ceny i nie właściwego transportu odstąpiłem od umowy i to tylko dzięki temu, że dałem opcję zapłaty "za pobraniem".
Dla mnie sklep internetowy zadowolenie.pl jest to tylko "niezadowolenie", strata czasu i niekompetencja ludzi tam pracujących. A po za tym uważajcie na kurierów-jak oni przewożą duże TV. Jest to dla mnie WIELKIE zaskoczenie, że tak jeszcze może być.
No i nadal jestem na etapie zakupu czyli szukam uczciwego sprzedawcy:)
 
Ostatnia edycja:

miliwanili

New member
Kupilem i ja model 50PA6500 (nie ukrywam, ze cena jak i Wasze opinie pomogly mi w podjeciu decyzji, wczesniej myslalem nad Panasem serii G, ale cena sporo wyzsza). Polecam sklep Torres - tyle ze brak tam chwilowo i cene po tym podniesli, ale powinny byc, wiem ze zamowili spora partie, nie wiem po ile teraz beda, bo podobno jest jakas partia promo obecnie) , zaplacilem 2300zl z transportem i wniesieniem (udalo mi sie po znajomosci w HAVO - to ta sama firma, a i mieszkam niedaleko).

Jezeli chodzi o sam TV to jestem bardzo zadowolony, TV cieniutki prawie jak LED :) zadnego buczenia, szumienia czy piszczenia nie stwierdzilem nawet z odleglosci kilkunastu cm. Obraz na NTC czy SD na satelicie bardzo poprawny z bliska lepszy znacznie niz na poprzednim , wcale nie starym LCD, na HD rewelacja. Duzo opcji umozliwiajacych ustawienie obrazu wzgledem wlasnych upodoban. Nie sprawdzalem jeszcze dzialania filmow na USB. Aha istotna uwaga - TV ma 3 zlacza HDMI, a nie 2 jak w wiekszosci opisow technicznych [z czego jedno opisane jest DVI/HDMI !!!

Nie potrzebowalem zadnych bajerow w stylu DNLA, 3D itd wiec uwazam ze za te pieniadze naprawde TV jest godny uwagi.

Powiesilem niestety vis'a vis okien (brak innej opcji) na sztywnym uchwycie, ogladam z odleglosci 4m , niestety lusterko - widze okna w TV :), zasloniecie zaluzji niewiele pomaga , czas pomyslec nad roleta, ewentualnie moze zmienie uchwyt na pochylany, moze zmiana kata w dol o jakies 10-15 stopni sprawe poprawi. Osobiscie handluje m.in. uchwytami do TV, wiec tutaj mam otwarte pole manewru ;)

Jakby ktos mial jakies pytania to prosze pisac czy na priv czy na gg, bo nie zagladam tu czesto, ale ze skorzystalem z Waszych opinii przed zakupem postanowilem sie zrewanzowac swoja ;)

Pozdrawiam
Michal - MIKAM
 
Do góry