-LG 26LC2R problem z PiP-

żbiq

New member
Dzień Dobry/Dobry Wieczór ;)

Jestem świeżo upieczonym właścicielem telewizora lcd LG 26LC2R. Wszystko jest OK poza jedną nurtującą mnie sprawą.

Używam tego telewizora jako monitora do PC, jednak lubię sobie również pooglądać na nim telewizję. Mój problem jest związany z funkcją PiP -> gdy chcę sobie poglądać telewizję w okienku (korzystając w funkcji PiP) jednocześnie pracując przy komputrze nie mam dźwięku.:( Czym jest to spowodowane? A może to normalne? Można to jakoś skorygować? Jeżeli tak to jak?

Czekam z niecierpliwością na WSZELKIE sugestie, KAżDY pomysł i rada będą mi cholernie pomocne.

Bardzo was proszę, Drodzy Forumowicze o pomoc. :blagam:

Peace,
żbiq
 

jarwisz

New member
Bez reklam
PIP - nie ma dzwięku
PIP to Picture In Picture /obraz w obrazie/ nie będzie dżwięku gdyż to jest tylko podgląd Obrazu

Na ekranie głównym idzie Ci obraz i dżwięk z głównego kanału np.TVP1a PIP to tylko podgląd innego kanału /bez dzwięku/ np.TVP2

spróbuj wybrać TRYB PC i teraz PIP - powinien być dżwięk/

pozd
 
Ostatnia edycja:

żbiq

New member
No właśnie ja wybieram tryb RGB (czyli chyba PC) i wtedy PiP, żeby móc pooglądać TV (i jest tylko obraz).

Może da się jakoś ten TV "przeprogramować";) czy coś? A może nie jest to konieczne?

Peace,
żbiq
 

żbiq

New member
Tak, podłączyłem TV do kompa przewodem D-Sub i tryb na którym jest obraz z komputera to "RGB".

W tym trybie włączam PiP i nie mogę oglądać TV z dźwiękiem ;)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
a nie ma u ciebie Trybu PC ?
tryb RGB /scart/ nie pozwoli na pełne korzystanie z PIP
PIP z dżwiękiem jest tylko w trybie PC lub HDMI

tak jest przynajmniej w innych markach LCD
 

żbiq

New member
Nie mam "Trybu PC", jest tylko RGB (który chyba jest jego odpowiednikiem).

Skoro LG tego nie oferuje...
...to jestem załamany :???:

Może da się to jakoś obejść nowym firmware, czymkolwiek?...
 

jarwisz

New member
Bez reklam
firmware to nie wszystko
do software trzeba też Hardware - a to wiąze się z modyfikacją sprzętu - zapomnij

pozd
 

gladiator

New member
Jestem w szoku ze mozna poprzez PIP słuchac 2 dzwiekow ???
czy to jest wygodne ??? tez mam LG ale 37'' interesuje mnie jak wyglada ten kabel d-sub moge prosic fotke.
 
Do góry