Jasna plama na 50PK350

filolog

New member
Witam,
Posiadam od marca 2011 plazmę LG 50PK350. Zauważyłem, że z lewej strony środkowej części ekranu zrobiła się jakaś jasna jajowata plama. Ma ona wielkość 30x20 cm i wydaje mi się, że się powiększa. Widać ją najbardziej podczas włączania telewizora gdy przez chwilę jest jaśniejszy obraz. Na obrazie czarnym bez sygnału również ją widać, ale trochę gorzej- niemniej jest zauważalna. Nie przeszkadza to jeszcze w oglądaniu telewizji, lecz zauważyłem, że są już pewne małe zmiany na obrazie- tam gdzie jest plama można wypatrzyć nieco jaśniejszy obszar.

Dodam, że plama na pewno nie jest powidokiem. Powidoki na tej plaźmie szybko powstają ale też szybko znikają i po kilku minutach ich już nie ma. Plama nie reaguje na żadne próby wybielania, orbiter itp. Troszkę blednie po włączeniu wybielania ale po ok 30 minutach jest znowu taka jak była.
Dołączam zdjęcie tego czegoś, proszę o jakieś porady, co jest przyczyną itp. :niewiem:
 

Attachments

  • DSCF8512 mały.JPG
    DSCF8512 mały.JPG
    66,8 KB · Wyś: 1400
  • DSCF8515mały.JPG
    DSCF8515mały.JPG
    92,9 KB · Wyś: 667
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
No faktycznie kiepsko to wygląda, jesteś pewien ze to nie powidok. Fakt szybko znikają na LG ale jak przegniesz to powidok może nie znikać przez bardzo długi okres, a w ekstremalnych przypadkach możesz wypalić go na stale.
 

filolog

New member
Jestem pewien, że to nie powidok. Jest to jakby to określić "w innej warstwie" na matrycy. Zresztą od czego by się takie jajo wypaliło i to przy środku ekranu?? Telewizor mam na gwarancji.
 

filolog

New member
No i był dziś u mnie Pan serwisant. Powłączał ekrany z kolorami podstawowymi RGB i stwierdził, że nic na nich nie ma. Tzn. nic z tej mojej plamy nie przebija na ekran testowy, więc jest w porządku i ekran trzyma normy producenta. Według niego plama na moim ekranie mieści się w tych normach. Ja oglądając program i wiedząc gdzie znajduje się plama już zaczynam pomału widzieć, że plama przebija na wizję i fałszuje kolory na obrazie lecz przyznać trzeba, że jest to jeszcze w dość małym stopniu.

Radził mi poczekać, aż plama będzie silniejsza i wylezie na obraz wizji.
Zatem poczekam. Mam jeszcze 13 mies. gwarancji a plama się powiększa, więc niech rośnie na zdrowie. Im później telewizor szlag trafi tym będę miał większą szansę na wymianę telewizora, bo matryce są wciąż co kilka miesięcy udoskonalane i niekompatybilne z poprzednimi modelami.
Tak Pan serwisant opowiadał. Myślę, że w tym przypadku miał rację.

Relacja z dalszej ekspansji plamy na ekranie wkrótce:smile::wink:
 

rafi777

New member
Mam identyczny problem. Plama podobnej wielkości i kształtu tylko chyba bardziej na środku. Widoczna jak u fililoga tylko w trakcie oglądania bardzo ciemnych scen w filmach i gdy w pokoju też jest ciemno jest widoczna na ekranie. Telewizor kupiony w tym samym okresie co filolog skoro też mam 13 miesięcy gwarancji jeszcze. Czyżby to jakaś wada fabryczna? Zgłosiłem reklamację i czekam na wizytę serwisu.
 

filolog

New member
No ciekawe, że masz takie objawy jak u mnie. Pewnie to jakaś wada produkcyjna.
Napisz na tym forum co udało ci się zdziałać. Wrzuć jakieś zdjęcia tej plamy. Może razem coś wymyślimy.
Ewentualnie zdjęcia mógłbyś wysłać na email ?
Mogę podać adres na PW.
 

armi

New member
Bez reklam
dziwna sprawa - sprzęt na gwarancji
jest plama = naprawa lub wymiana
a nie każą czekać - masakra
 

filolog

New member
Wysłałem przez formularz www zgłoszenie o plamie, że się nie zgadzam z opinią serwisanta. Zobaczymy co odpowiedzą.
 

filolog

New member
Otrzymałem następującego maila zwrotnego od LG:

"Szanowny Panie,


dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta.


W nawiązaniu do Pana wiadomości informujemy, że odwołanie od decyzji serwisu można składać bezpośrednio do Działu Reklamacji na adres : reklamacje@lge.pl


Mamy nadzieję, że przekazane informacje okazały się pomocne. W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o ponowny kontakt.


Z Poważaniem,......."

Nie wiem czy opłaca się pisać reklamację. Wygląda mi to na gruuuby beton do przebicia.:x
Doradźcie coś.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Pisz a co Ci szkodzi, jak to się mówi papier wszystko przyjmie...Napisz i zobacz co odpowiedzą.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Nie wiem czego ty się obawiasz - przecież DOK powiedział ci co masz robić.

Odwołaj się od decyzji serwisu i sprawa załatwiona, a ty tu nawijasz o "jakimś betonie do przebicia" Jeżeli usterka wystąpiła nie z twojej winy to TV będziesz miał naprawiony.
 

rafi777

New member
Wczoraj miałem wizytę serwisanta. Porobił jakieś testy na kolorach i stwierdził że wszystko jest w porządku z normami LG. Jak mówiłem plama ta widoczna jest na ciemnym tle lub bardzo ciemny scenach filmowych ale wtedy tylko gdy w pokoju jest ciemno. Serwisant stwierdził że może to być ulożenie jakiś folii w panelu (chyba jakoś tak nie znam się na tym) ale gdy widać to tylko na czarnym tle to nie wada. W ciągu dnia nie mam jak pokazać mu że nie tylko na czarnym tle. Nie jest to jakiś wielki problem jednak jak się wie że cos tam jest to irytuje i człowiek sobie sam to jeszcze wyolbrzymia. Nie wiem co mam o tym myśleć, gwarancji mam jeszcze rok więc poczekam pewnie na rozwój sytuacji.

Niestety nie udało mi sie zrobić zdjęcia na którym mogę to pokazać. Wygląda jednak identycznie jak u założyciela tematu tylko przesunięte bardziej do środka.
 

Soplic

New member
Witam!
Dołączam swój przypadek: też 50pk350 i dokładnie taka sama plama w tym miejscu, to jakaś wada konstrukcyjna. Telewizor kupiony około rok temu.
 
Ostatnia edycja:

Soplic

New member
Ciekawi mnie przyczyna powstawania tych plam, wada konstrukcyjna, wadliwa seria? Co do reklamacji to jak widać w takim stanie TV się do niej nie kwalifikuje, ale nie wiadomo co będzie za pół roku?
Trzeba czekać, w sumie da się z tym żyć, praktycznie podczas oglądania nie widać jej, jedynie przy włączeniu, i bardzo ciemnych jednolitych scenach.
 
Do góry