Jasna plama na 50PK350

filolog

New member
Dziś pooglądałem sobie kolorowe plansze testowe i widzę, że plama zaczyna być na nich widoczna. Jednak nie "bije po oczach" tylko ją delikatnie widać. Zwłaszcza lewą dolną część tej plamy. Myślę, że ktoś kto nie wie o plamie nic by jednak nie zauważył.
Testy robiłem w dzień, zobaczę wieczorem jak będzie widać plamę.

Jeszcze trochę poczekam na "rozwój plamy".
A jak u was ?
 

Soplic

New member
Dnia 06.05.2012 plama przestała być widoczna...Tyle że powodem jest to że TV przestał w ogóle działać;)
Świeci się dioda czuwania, przy próbie załączenia dioda gaśnie, ekran na sekundę się podświetla i gaśnie, Tv przechodzi w czuwanie, następnie jeszcze raz samoczynnie próbuje startować i gaśnie.
Przy okazji wizyty serwisanta zapytam też o plamę.

PS Telewizor jak sprawdziłem na paragonie, kupiony 1.03.2011.
 
Ostatnia edycja:

filolog

New member
U mnie plama "stoi w miejscu". Nie powiększa się. Napisz co z tym telewizorem. Czy plama ma wpływ na powstanie usterki??
 

filolog

New member
Robi się ciekawie. Wczoraj wyskoczyła pionowa linia przez cały ekran szerokości jednego piksela, czerwona. Chyba pozostanie na stałe. Czeka mnie wymiana matrycy albo telewizora. Jutro zgłoszę do serwisu. :kom:
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Byc moze to tylko problem z tasma laczaca, ale serwis tak czy siak.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 

filolog

New member
Telewizor wrócił. Wymieniono matrycę na nową. Na razie OK. Wszystkie ustawienia telewizora i trybów obrazu pozostały nie ruszone, a serwis mi mówił, że wymieniono matrycę i całą elektronikę bo inaczej się nie da. Podobno w telewizorze pozostał tylko ze starych części zasilacz.
Jak myślicie, serwis kłamie czy nie?
Wydaje mi się, że gdyby wymieniono całą elektronikę to wszystkie ustawienia byłyby zresetowane.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Ciekawe, być może wymieniono tylko sterowanie panelem a "płyta główna" została ta sama, dlatego masz te same ustawienia, z drugiej strony nie wiem czemu mieli by tak robić, chyba ze coś było wadliwe i tylko "ściemnia" ze trzeba było wymienić wszystko.
 

filolog

New member
Pooglądałem trochę telewizor i widzę wyraźnie, że obraz jest o wiele lepszy niż na matrycy starej. :smile:Biel jest o wiele lepsza niż przedtem. Jest biała a nie brudno-szara jak na starym panelu.Oszczędzanie energii na pozycji inteligentny sensor nie ściemnia tak wysoko obrazu jak poprzednio. (przy zachowanych 65%).
Muszę szczerze przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony tą wymianą panela. :bober:
Chyba teraz jakieś lepsze robią albo dali mi panel jakiegoś lepszego rodzaju.


Co sądzicie? Jest to możliwe? Czy tylko do konkretnego modelu telewizora pasuje jeden konkretny model matrycy?
 

filolog

New member
Minęło ponad 6 lat :) a telewizor po wymianie matrycy dalej działa OK. Używany jest mniej, bo robi za telewizor w sypialni.
Tak tylko napisałem, bo się dokopałem do swoich starych postów.
 

lg55

New member
może szyba po drugiej stronie poprostu jest brudna jeżeli technicznie jest ok a nie zalałęś go kiedys jak czysciłęś??
 
Do góry