BluRay z 3D czy bez 3D

PiotrBar

New member
Witajcie.

Zdałem to pytanie na innym forum wczoraj, ale nikt mi nie odpowiedział, za to dostałem PM polecający Waszą stronę, więc pozwolę sobie wkleić to pytanie tutaj. Chciałbym już coś kupić, a nie chcę płacić dwa razy, jeśli źle wybiorę, więc...
...problem mam następujący - kupię na pewno telewizor 3D (któryś LG, nie wiem jeszcze dokładnie, ale LCD nie plazma, czyli 3D pasywne) i do niego odtwarzacz BD.
I teraz - w sklepie "nie dla idiotów" usłyszałem, że nie musi to być odtwarzacz BD 3D, mogę kupić tańszy BD550 bez 3D, ponieważ telewizor będzie miał 3D i tam w menu telewizora sobie wybiorę obraz, jaki dostanę na wejściu z BD.
Zaś w sklepie konkurencji, zwanym popularnie euro, powiedziano mi, że BD musi być z 3D np BD670, bo zwykły BD bez 3D albo w ogóle nie da mi 3D albo będzie to tylko obraz z konwersji 2D=>3D czyli o prawdziwym 3D z filmu z płyty BD 3D mogę zapomnieć.

Ponieważ obaj konsultanci nie mogą mieć racji, pytanie pierwsze: kto ma rację? czy do odtworzenia np. Avatara na BD 3D muszę mieć odtwarzacz 3D czy nie?

Pytanie drugie - jeśli mam film typu SBS (czyli w kadrze są widoczne dwa bliźniacze kadry obok siebie) to muszę mieć odtwarzacz 3D czy nie? W menu telewizora jest opcja "obraz obok obrazu" więc to teoretycznie powinno nawet pójść z USB, więc i ze zwykłego odtwarzacza pójdzie?

W :szukaj: szukałem, ale nic konkretnego nie znalazłem.
 

cezary1020

New member
Ja posiadam tv samsung d6500 z 3d,wiec kino BR kupiłem bez 3d i wszystko śmiga znakomicie.
Co do pytania drugiego: filmy sbs odtwarzam z usb przez telewizor lub kino,także nie mam problemu.
 
Ostatnia edycja:

PiotrBar

New member
Wszystko, to znaczy co? Mówisz o filmach SBS (te prawdopodobnie pójdą)? Czy może o oryginalnych płytach BD 3D (jest ich naprawdę niewiele). W przypadku płyt 3D jest efekt "wychodzenia obrazu" tak, jak z odtwarzacza 3D czy tylko "głębia" jak przy konwersji z 2D? Zauważ, że filmy na płytach 3D zawsze mają też wersję 2D, więc ona na pewno pójdzie a telewizor z niej zrobi w locie 3D. A mnie interesuje to prawdziwe 3D, czy potrzebny jest do tego i odtwarzacz i telewizor czy sam telewizor wystarczy.
 
I

irek6311

Guest
Potrzebujesz zestaw odtwarzacz + TV 3D by był efekt ,
ten odtwarzacz z mojej stoki mogę polecić .
 

PiotrBar

New member
Potrzebujesz zestaw odtwarzacz + TV 3D by był efekt ,
ten odtwarzacz z mojej stoki mogę polecić .

Telewizor już prawie jest wybrany, LG 3D a odtwarzacz chcę mieć tej samej firmy, a tego, który polecasz, do czego mógłbym użyć??? Odtwarza mkv na USB - nie. Odtwarza xvid na USB - nie. Trochę bezużyteczny klocek.
Moim problemem nie jest wybór odtwarzacza tylko wybór typu odtwarzacza - zwykły czy 3D. Prosiłbym użytkowników LG o pomoc w wyjaśnieniu tej kwestii. Pozostaje też pytanie - po co LG miałby wypuszczać BluRaye z funkcją 3D, jeśli wystarczyłby sam telewizor 3D LG. A w instrukcji do np. BD670N jest napisane:
Kod:
Urządzenie to może odtwarzać płyty Blu-ray 3D, które zawierają oddzielne widoki dla lewego oraz prawego oka.
oraz info, że do tego BD musi być podpięty telewizor 3D:
Kod:
Aby odtwarzać Blu-ray 3D w stereoskopowym trybie 3D należy: Sprawdź czy telewizor jest typu 3D oraz czy posiada złącze HDMI.
Takiej informacji nie ma w BD550, tak jakby nie mógł odtwarzać BD 3D.

Nie jestem też pewien, czy wszyscy odróżniają prawdziwe 3D (Płyta ma znaczek “Blu-ray 3D” lub “Blu-ray 3D ONLY”) od marnej konwersji z 2D. Ta druga opcja mnie w ogóle nie interesuje. To, że ktoś widzi, że ma 3D nie oznacza, iż ma je faktycznie - może widzi efekt konwersji, czyli samą "głębię".
 
I

irek6311

Guest
LG ma kiepskie blu-ray odtwarzacze i padają szybko ...
ja 3D na razie nie mam bo telewizor dopiero będę zmieniać i to LG raczej będzie ,
Samsung robi dobre blu-ray odtwarzacze więc poszukałbym w tym kierunku ,
serwisuje rtv więc uwież na słowo że z LG tylko TV są porządne .
 

misio777

Member
@PiotrBar

Do odtwarzania oryginalnych płyt BR-3D, odtwarzacz musi być 3D (HDMI v1.4, HDCP).
Podkreślam "musi być 3D" !!!
============================
Jak nie będzie, to nie wypuści sygnału 3D (=> płyty BR-3D).
Jeżeli po drodze będzie kino to też musi być 3D (=> płyty BR-3D) - jw.

Są przypadki odosobnione, np. turbo-dekoder n-TV (HDMI 1.3) - trzeba wymuszać 3D na TV

Natomiast, na zwykłym odtwarzaczu (HDMI v1.3) pliki MKV(SBS) pójdą
-> na TV-3D można wymusić tryb 3D (nie konwersję 2->3D).


@irek6311

"LG ma kiepskie blu-ray odtwarzacze i padają szybko ... "
- nie zauważyłem, mam BX580 i BD670.

"Samsung robi dobre blu-ray odtwarzacze więc poszukałbym w tym kierunku"
- miałem ostatnio na tapecie D8900 - Hehe => ZWROT !
Zobacz moją notkę:
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/78747-najwyzszy-model-s-bd-d8900.html
Dużo osób zachwyca się Samsung'ami, bo mają iPlex'a (ja akurat nie korzystam)
Podobno jest szybki w czytaniu zawartości dysku na USB => tylko, że wyświetla
4 czy 6 pozycji (o ile pamiętam) a w tle -> mieli i mieli następne strony.
Gwarancja => tylko 12 miesięcy !


Jak dla mnie, to jest jeden wielki plus dla odtwarzaczy LG,
tzn. czytają pliki po LAN'e => Microsoft Windows Network (Otoczenie sieciowe).
Nie trzeba się bawić w DLNA (stawiać serwer) i kłopoty z nim związane.
Gwarancja 24 miesiące !


Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry