szybkość łącza a filmy z IPLA lub YouTuba ?

mors111

Active member
Bez reklam
otóż mam od jakiegoś czasu BD LG 660 z którego jestem bardzo zadowolony

obecnie mam internet 2Mb ( tak wiem to mało , ale do normalnego użytkowania netu wystarczy ) i zdarza mi się obejrzeć jakiś film lub kabaret z IPLA i zastanawiam się czy szybsze łącze poprawiło by nieco płynność szybkich scen , same kolorki w porównaniu do TV z dekodera np. serial Szpilki na Giewoncie są niesamowite ale płynność ( taka idealna ) czasami nie występuje , źle nie jest , ale nie wiem czy szybszy net coś by pomógł

za miesiąc kończy mi się umowa i mam szansę zmienić na 6Mb za "dychę" drożej więc nie jest to duża kwota , a szybszy 12Mb czy też więcej raczej mnie nie interesuje bo tutaj w MM cena już mocniej skacze

będzie to miało wpływ na jakość obrazu ?
 

stahen

New member
Do oglądania filmów wystarczy szybkość internetu 2Mb. Podstawowe znaczenie dla płynności akcji ma karta graficzna.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Do oglądania filmów wystarczy szybkość internetu 2Mb. Podstawowe znaczenie dla płynności akcji ma karta graficzna.

nie wiem jaka karta jest w BD 660 ( bo pewnie jakąś ma ) ale może chodzi też o filmy o podwyższonej rozdzielczości czy net 2Mb wystarczy bo mam wrażenie że na Ipla polsatowe są lepszej rozdzielczości niż SD
 

stahen

New member
Mam łącze internetowe 6 Mb i w starym komputerze z kartą graficzną zintegrowaną nie dało się oglądac materiałów filmowych z Ipla. W nowym komputerze karta GT440 obsługuje HD i widzę że Ipla nadaje w rozdzielczości SD , a jakość jest dużo gorsza od jakości kanałów DVB-t.
 
Do góry