Napisy w Divix w LG 50 PV350

FraZa

New member
Witam,
Mam problem z napisami przy oglądaniu filmów w formacie divix z telewizora LG 50 PV 350
Przykładowo - w komputerze napisy są idealnie zsynchronizowane z filmem, a w plaźmie napisy są przeważnie ok 10 sekund za wcześnie. I opcja dostosowania czyli synchronizacji nie działa w żaden sposób. Chyba tylko na jednym filmie miałem dobrze.
Ktoś mi tutaj podpowiedział żeby wczytać napisy do programu Subtitle Workshop, zapisać jako subrip - zrobiłem tak tylko bez żadnej ingerencji i dalej jest tak samo.
Może ktoś próbował już to robić i podzieli się doświadczeniem jak zrobić żeby napisy były zsynchronizowane?

Pozdrawiam
 

z-paul

New member
Nie wiem czemu się tak dzieje ale jest na to rada. Otwórz na kompie plik z napisami i dodaj na początku linijkę {1}{1}25.00

U mnie podziałało :)

Oczywiście napisy mają być w formacie klatkowym.
 
Ostatnia edycja:

z-paul

New member
no ja wcześniej też nie miałem problemów do czasu aż chciałem najnowszego Conana obejrzeć i mnie szlag trafiał bo na kompie napisy dobrze zsynchronizowane były a na tv nie. No ale podony przeze mnie sposób działa :)
 

FraZa

New member
dzięki za odpowiedzi, tylko ja troszkę mało techniczny jestem
z-paul - rozumiem że klikam na plik z napisami, otwiera mi się jako notatnik i dopisuję to i robię save? - zrobiłem tak i dalej jest źle. Jaki to format klatkowy?
Hillel - bestplayer to chyba program do oglądania divixów, jak nim zapisywać do różnych formatów?
Wczytałem też napisy do programu Subtitle Workshop, zapisałem jako subrip
ale też nic nie pomogło
A ta funkcja synchronizacji w telewizorze - ktoś ją używał i działa? Jak?
 

z-paul

New member
Jeśli chodzi o formaty napisów to polecam lekturę: Jak zmienić format napisów z klatkowych na czasowe i odwrotnie ! Zmieniamy format napisów czasowy, klatkowy mdvd, mpl2 itp.. Dlaczego w filmie nie na napisów - nie widać napisów w filmie rozwiąż ten problem z brakiem napisów w filmach ! Brak napisów

Czyli potrzebujemy napisy w formacie klatkowym mDVD, gdyż {1}{1} oznacza format klatkowy, gdzie napisy po otwarciu w notatniku wyglądają mniej więcej tak:
{1055}{1147}W czasach które nastały po tym jak wody oceanów pochłonęły Atlantydę
{1151}{1219}a powstaniem Synów Arjów
{1223}{1291}Istniał wiek o jakim się wam nie śniło
{1295}{1411}w którym lśniące królestwa|rozciągały się poprzez cały świat.
W podany przeze mnie sposób otwieramy napisy w notatniku i na początku dopisujemy {1}{1}25.00 a następnie zapisujemy:
{1}{1}25.00
{1055}{1147}W czasach które nastały po tym jak wody oceanów pochłonęły Atlantydę
{1151}{1219}a powstaniem Synów Arjów
{1223}{1291}Istniał wiek o jakim się wam nie śniło
{1295}{1411}w którym lśniące królestwa|rozciągały się poprzez cały świat.
25 znaczy ilość klatek filmu na sekundę. U mnie akurat wartość 25 była dobra, ale może u Ciebie trzeba sprawdzić z wartościami 23,97 albo 30,00
 

z-paul

New member
No to spoko że zadziałało. Najważniejsze że nie jest to skomplikowany sposób, wystarczy dodać w notatniku linijkę :)
 
Do góry