LG 26LC2R i współpraca z PC poprzez HDMI

dr-t-killa

New member
Nie mogę wyświetlić obrazu w rozdzielczości 1360x768 na wyjściu DVI na karcie graficznej Gainwarda FX PowerPack! Ultra/1100 TV/DVI poprzez kabelek HDMI (mam taką przejściówkę). Na zwykłym kablu VGA działa bez problemu, ale obraz delikatnie pływa - nie wiem z czego to wynika (jakość kabla? - to standardowy dorzucony do Samsunga 913N). Teraz podłączyłem go do telewizora, ale kwestia tej rozdzielczości jest jednak trochę irytująca. Możecie coś doradzić? :blagam:
 

milo1977

New member
jak sprawuje Twój LCD?

cześć,
przymieżam się do zakupu LG 26LC2R, czy wart jest zakupu? Chciałbym go używać do kablówki, DVD MANTA i czasem do PC. Z jakiej odległosci powinno się go oglądać, bo ja mam od 2,6 do 2,9m?

z góry dziękuję za poradę :)
 

sobar

New member
1360x768 jest rozdz. komputerową. Przypuszczam, że telewizor przyjmuje z wejścia HDMI tylko sygnał w formatach cyfrowych standardowych dla HD (np. 480P, 720P, 1080i). W instrukcji do modelu 26lx1r są tabele, które to sugerują.

Myślę, że pływanie ekranu może być spowodowane złym zestrojeniem rozdzielczości i skalibrowaniem. Zawsze po zmianie rozdzielczości w komputerze wejdź w TV do menu Ekran->Tryb XGA i wybierz rozdzielczość odpowiadającą tej w kompie. Jeśli z ekranem jeszcze będzie coś nie w pełni w porządku, wejdź jeszcze w tym samym menu do Konfiguracja automatyczna->Ustaw, tak by wymusić kalibrację ekranu.
 

kloseque

New member
LC2R i współpraca z PC przez kabel VGA

Witam wszystkich!

Niedawno nabyłem LG 26 LC2R i dziś próbowałem podłączyć go pod PC przy pomocy kabla VGA. I zaczęły się kłopoty. Zaczęło się od "brak sygnału i było tak az do zmniejszenia rozdzielczości do 1024x768 - wtedy telewizor "zobaczył" PCta i zaczął wyświetlać obraz. Próbowałem wszystkiego - nie da rady wrzucić mu jakiejkollwiek innej rozdzielczości - brak sygnału i już :( W dodatku obraz 1024x768 jest nieładny. Wszyskie obiekty (np. ikony na pulpicie) mają "duszki" - zostawiają poświatę z lewej strony...

Spodziewam się, że kłopotem może być słaba karta graficzna (mam zintegrowaną z płytą SIS), ale żeby aż tak :?:

Miał ktoś może podobne kłopoty?
 

kloseque

New member
Licząc, że ktoś coś jednak skrobnie dopiszę tylko że z lepszą kartą "chodzą" wszystkie rozdzielczości, ale "duszki" zostały? Czy to może być wina kabla VGA?
 

Emil

New member
Milo1977 i Kiki!

Ja mam 32LC2R i z całą pewnością twierdzę, że mniej niż 3 metry do za mało dla 32". Ja dla komfortu muszę mieć ustawiony w odl. co najmniej 4 m. Ale odległość, którą ty podajesz pewnie jest w sam raz dla 26". N.B. MM we Wrocławiu ~2600 za 26LC2R.

Emil
 

Jeromer

New member
Emil napisał:
Milo1977 i Kiki!

Ja mam 32LC2R i z całą pewnością twierdzę, że mniej niż 3 metry do za mało dla 32". Ja dla komfortu muszę mieć ustawiony w odl. co najmniej 4 m. Ale odległość, którą ty podajesz pewnie jest w sam raz dla 26". N.B. MM we Wrocławiu ~2600 za 26LC2R.

Emil
A ja mam Sony KDL32V200 i gdybym miał kase to bym kupił większy, chociaż ten oglądam z 2,5m. Obraz HD - miodzio.
 
Do góry