Lg Pc1r Zmiana Koloru Pasków

zibon

New member
Mam telewizorek dwa miesiące. Początkowo oglądałem wszystko jak leci w 16:9; ale byłem osstatnio u znajomych i oni oglądali programy w formacie 4:3. Po powrocie do domu stwierdziłem że w 16:9 wszystko jest naprawdę nienaturalnie rozciągnięte. W 4:3 jest oki, ale te CHOLERNE SZARE PASKI. Wszedłem w menu serwisowe i zmieniłem na czarne. Zastanawiam się jednak czy to ma jakiś negatywny wpływ na ekran. Poza tym nie wiem dlaczego menu w telewizorze przeskoczyło mi na język angielski. Zmieniłem je z powrotem na polskie ale nie jestem pewien czy może jakieś inne ustawienia też się nie zmieniły. Jeżeli ktoś ma jakąś wiedzę na powyższe tematy to byłbym dźwięczny za info.

A tak przy okazji, kiedy większość programów będzie nadawana w formacie 16:9, a może nigdy ....
 

baranskia

New member
a czy przypadkiem ten szary kolor nie jest BARDZIEJ PRZYJAZNY dla matrycy?!

Witaj!
:krol:

a czy przypadkiem ten szary kolor nie jest BARDZIEJ PRZYJAZNY dla matrycy?! Gdzieś o tym zdaje się niedawno czytałem w necie, może nawet na tym forum - nie pamiętam, sorki. Może coś wiesz o tym?

Z moich oserwacji wynika, że kanały polskojęzyczne są nadawane standardowo... w wielu różnych formatach (na dzisiaj) tzn. jedna i ta sama tv emituje różne materiały w różnych formatach.
Pewnie 16:9 nadają stacje amerykańskie i niektóre komercyjne.
A może sie mylę?!

Pozdrawiam.
baranskia

PS:
zajrzyj na PW i odpisz.
Adam B. (Bia-PL)
 
Do góry