Lg42lb1r

lomax

New member
Witam,
zamierzam kupić 42 calowy TV LCD w cenie 7000 - 8000 zł i szczerze mówiąc nie ma zbyt wielkiego wyboru. Taką wielkość matrycy przeważnie mają albo LG, albo Philips i mieszczą się oczywiście w podanej cenie. Wydaje mi się jednak, że LG 42LB1R lub 42LC2R oferują nieco nowocześniejszy produkt niż Philips. Jeśli ktoś z Was posiada TV 42" LG lub Philips lub zamierza kupić i stoi przed podobnym dylematem, proszę o opinie i komentaże.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

lomax

New member
Jak zauważyłeś nikt mi wcześniej nie pomógł w wyborze, więc się zawzięłem i podjełem męską decyzję. Najeździłem się po marketach, naoglądałem, naczytałem w sieci i oto mam!

Wyboru nie żałuję:
1) odbiór z kablówki UPC przeszedł moje oczekiwania - (do tej pory miałem 20" Tomsona i się bardzo bałem, że po powiększeniu na 42" będzie kicha totalna), tym czasem LG świetnie sobie poradził z szumami i interferencjami i to wcale nie kosztem ostrości,
2) pooglądałem wiele meczów, próbując dopatrzyć się smużenia - nie ma takiego problemu - kępki trawy, widowania itp płynnie przesuwają się wraz z kadrem,
3) odbiór z SAT i DVD - no to w ogóle bajka - super jakość, kontrast, jaskrawość - już nie mogę się doczekać na HDTV - może jesienią TVNy coś uruchomią?!,
4) kapitalnie świeci w jasnych partiach obrazu - filmy z dobrym oświetleniem ogląda się z wielką przyjemnością, nawet gdy do tej pory myślełem, że są nudne,
4) ma wszystko co potrzeba - wejścia HDMI 2 szt i wszelkie inne,
5) prześliczny design, - nic tylko wieszać go na ścianę,

minusy:
1) w ciemnych partiach obrazu czerń zbyt nagle jest czarna, tzn w TV CRT jest jeszcze trochę pośrednich odcieni szarości a tu już nie - filmy z nocnymi scenami ogląda się tak sobie, ale tą wadę ma każdy oglądany przeze mnie TV LCD w marketach, również te po 18-20 tys zł np Sony Bravia,
2) gdy większa część ekranu jest czarna, widać delikatne, subtelne smugi rozświetlające tę czerń, podobno to normalne w ekranach LCD.

Podsumowując powiem tak:
1) w sklepie trzeba mieć jednakowy sygnał na wszystkich TV i naoglądać się różnych scen przez wiele godzin, żeby zdecydować,
2) w domu nie ma już do czego przyrównać więc już nie ma żadnego problemu,
3) każdy TV ma swoje wady i zalety
4) jak się będzie czekało na coś lepszego, to się nigdy nie doczeka!
5) za mój LG 42LC2R zapłaciłem 6499zł, więc jeszcze w miarę przyzwoicie

Myślę zatem, że jeśli Ci go polecę, nie będę miał nic na sumieniu, bo ja jestem bardzo zadowolony!!!

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
najważniejsze ,że jesteś zadowolony. Ale każdy kto wydaje 6000 zł może sam w swoim domu sprawdzić telewizor przed zakupem. Dla mnie najwiekszym problemem jest czerń.Również trochę przerysowuje obraz .Cenę też dostałeś dobrą -choć dla członków forum - jest niższa.
Licząc jednak cenę do jakości to dobry wybór.
pozdrawiam
 

Medievalspawn

New member
LOMAX Wielkie dzięki za tak obszerną informację. Ja również noszę się z zamiarem zakupu tego TV. Mam jeszcze jednego rywala w tej klasie cenowej (6k z małym kawałkiem) Samsunga LR 40R72 lub 1. Najlepiej postawić te dwa odbiorniki obok siebie i dokonać wyboru, ale życie nie jest takie proste. Jedyna rzecz jaka mnie niepokoi to fakt, że na tym forum nie mogłem znaleźć pochlebnych opinii na temat matry LG. Coś w tym musi być?
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.
 

lomax

New member
Samsung ma lepszą matrycę i czerń jest na nim na pewno głębsza - doświadczyłem tego naocznie, jednak różnica nie była na tyle duża, żeby było to dla mnie jedyne kryterium. Ostatecznie zdecydowały dwa fakty, choć zapewne wielu to zdziwi:
1) nie podobał mi się trójkątny dół obudowy Samsunga,
2) LG ma jednak 2" więcej a od siedziska do ekranu mam 5,6m
Od tej pory nie chodzę już po marketach, żeby przypadkiem się nie wkurzyć. Muszę odczekać jakieś pół roku, wtedy jakoś bardziej będę mógł sobie wytłumaczyć swój ewentualny błąd w wyborze.

Pozdrawiam
 

Medievalspawn

New member
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy zakupione przez Ciebie LG posiada układ Progressive Scan? Dla mnie ważny jest fakt posiadania przez ten LCD wejść HDMI w ilości 2 szt.( w tej cenie to rzadkość)! Myslałem, również nad zakupem Samsunga LE40M61B bo nagroda i cena "zbliżona" ale jak się okazuje model ten posiada o połowę słabszą liczbę wyświetlanych kolorów 6,4. Rozmawiałem z gościem, który handluje tymi telewizorami i poinformował mnie, że faktycznie LG 42LCR ma słabszą czerń ale ma lepsze kolory i wyraźniejszy obraz no i te 2 cale wiecej.
Pozdrawiam.
 

lomax

New member
Tak posiada; "W porównaniu z konwencjonalnym obrazem z przeplotem (interlaced), obraz z odświeżaniem kolejnoliniowym (Progressive Scan) ma dwukrotnie większą liczbę linii poziomych, co zauważalnie poprawia jego ostrość. Taki model odświeżania zapewnia wyższą rozdzielczość i niemal całkowicie eliminuje artefakty wywołane ruchem. Nawet na dużym ekranie, linie odświeżania kolejnoliniowego są trudno dostrzegalne, a migotanie zostaje znacznie obniżone, co pozwala długo cieszyć się obrazem bez męczenia oczu" - to ze strony producenta!
Więcej szczegółów o tym modelu znajduje się na stronie:
http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=search&page=1&modelCategoryId=0102&categoryId=0102&parentId=01&modelCodeDisplay=42LC2R&model=NOTHING#
 

Medievalspawn

New member
Witaj !
Tydzień temy zakupiłem LG 42LC2R i jestem bardzo zadowolony. Te 42" robi niesamowite wrażenie! Po dokonaniu ustawień składowych obrazu za pomocą kalibratora, matryca o której na tym forum piszę się nienajlepiej "świeci" BDB. Czerń faktycznie słaba w skali od 1-10 oceniam ją w porównaniu do innych LCD jakie mają moi koledzy (Panasonic, Toshiba, Samsung) na 6+ ale kolory i ostrość na 10 :-D. Mam jedynie problem
z progresywem na złączu komponentowym. Po włączeniu skanowania
w odtwarzaczu DVD (Pioneer DV-490) zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Podczas oglądania szybkich scen np w STAR WARS III (piszę wyłącznie
o oryginalnych filmach, nie DVD-R) obraz dziwnie się rozmazuje, zostawia delikatne smugi. Ale co ciekawe na innych filmach tego nie ma? Czy to jest kwestia nagrania filmu?:confused: Rozmawiałem z kumplem, który ma plazmę
i potwierdza podobne "zjawisko". Wszystkie koncerty chodzą płynnie,
a z tego co wiem kręcone są bez przeplotu. Może w tym jest jakaś logika? Gdyby wszystkie materiały odtwarzane na DVD miały ten sam problem
z progresywnym skanowaniem to mógłbym zrozumieć ale jeśli dotyczy to kilku filmów w mojej kolekcji .... ? Jak można to wytłumaczyć.
:hmm:
 

cymek28

New member
LG37LB1r problem z buczeniem

Witam.
Jestem na forum poraz pierwszy,kupilem pare dni temu lg37lb1r.Podlaczylem go za pomoca dobrych przewodow component,a tu lipa obraz byl tak jasny ze musialem jasnosc ustawic prawie na zero gdzie na eurozloczu bylo ok,okazalo sie ze wina telewizora.Oczywiscie zostal wymieniony na nowy.Ale moi drodzy mam jeszcze taki problem gdyz przy zmianie programow zanim pokaze sie nowy obraz slychac jakie byczenie i nie wiem od czego moze ktos z was spotkal sie z takim problemem.Prosze was serdecznie o pomoc Piotr
 

lomax

New member
Dawno tu nie zaglądałem. Ciekawi mnie czy rozwikłałeś problem smużenia niektórych filmów z DVD. Ja nie zauważyłem u siebie podobnych problemów. Nie wiem też jaka może być tego przyczyna.
 
Do góry