BD390 czarne pasy góra i dół przy filmach 16:9

mcgiwer

New member
Mam LG BD390 oraz telewizor Panasonic TH-37PV8P, przy oglądaniu filmów blu-ray w formacie 16:9 mam pasy na telewizorze na górze i dole, w telewizorze ustawione mam na 16:9 i odtwarzaczu LG 16:9 pełne i dalej mam te pasy, zaczyna mnie to denerwować, zamiast oglądać film na 37" telewizorze to z tymi pasami wychodzi że mam 32". Możecie coś na to poradzić?
 

da_holl

New member
Witam

bo film pewnie nie jest nakręcony w 16:9 jest tylko pare filmów które wypełnią cały TV np Avatar , Batman the dark knight o w tym filmie przeskakuje między pełnym a czarnymi pasami można fajnie sobie to sprawdzić

 

Elendil_PL

New member
100% ekran 16:9 wypełnią Ci tylko filmy o aspect ratio 1,78:1. Wersje kinowe mają AR 1,85:1 lub 2,39:1 i te na TV będą z pasami na górze i dole. Na pudełku z tyłu masz zawsze podane AR.
 

mcgiwer

New member
Zonie kupiłem wszystkie zmierzchy a tu afera bo pasy są :) Faktycznie, na pudełku z tyłu jest to oznaczone, myślałem że wszystkie filmy 16:9 będą na całym ekranie, no to się czegoś nowego dowiedziałem. Jak filmy oglądałem na DVD to Panasonic skalował mi obraz że miałem filmy na całym ekranie a z LG po HDMI coś nie chce z automatu powiększać. A tak na marginesie, to po jakiego czorta wypuszczają na blu-ray film z pasami, toż nie po to się kupuje duży telewizor by mały obraz w nim mieć. A są jakieś typy telewizorów (tak na przyszłość jak bym zmieniał) by wersje kinowe były bez pasów ?? Jakiś inny wymiar TV ??
 

da_holl

New member
bo one mają faktycznie 16:9 ale obraz jest kręcony z mniejszym AS jak to kolega wyżej napisał producent czy też studio wypełnia je czarnymi pasami i masz 16:9 co najmniej chore :fool:

dlatego ripy takich filmów maja np 1920x800 bo pomija się w kompresji czarne pasy dla np większego bitrate i takie tam
 

adam6150

New member
Zonie kupiłem wszystkie zmierzchy a tu afera bo pasy są :) Faktycznie, na pudełku z tyłu jest to oznaczone, myślałem że wszystkie filmy 16:9 będą na całym ekranie, no to się czegoś nowego dowiedziałem. Jak filmy oglądałem na DVD to Panasonic skalował mi obraz że miałem filmy na całym ekranie a z LG po HDMI coś nie chce z automatu powiększać. A tak na marginesie, to po jakiego czorta wypuszczają na blu-ray film z pasami, toż nie po to się kupuje duży telewizor by mały obraz w nim mieć. A są jakieś typy telewizorów (tak na przyszłość jak bym zmieniał) by wersje kinowe były bez pasów ?? Jakiś inny wymiar TV ??

Jest na to prosty sposób. Ja robie tak: wciskam na pilocie od playera (BD 370) przycisk "Zoom" i strzałkami powiększam ekran do takiej wielkości jaka mnie interesuje. Mam nadzieje , że lepszy player BD390 ma również tę przydatną funkcję. Pozdro dla szanownej małżonki.;)
 
Do góry