Ktora wybrac LG PC1R czy PX4R

zorkas

New member
Witam wszystkich szanownych użytkownikow HDTV forum, jestem nowicjusz i prosze o wyrozumiałość :)
Mam dylemat i chcialbym zasiegnąć rady apropo dwóch plazm które sobie upatrzylem ze wzgledu na cene ok 5.500zl . Mniej wiecej cos o nich wiem, nawet je ogladałem w Saturnie,wiem co je różni ale nie wiem która z czystym sumieniem kupić. Bo niby PX4R ma starsza matryce a opinie o niej sa bardzo pozytywne ze dobry obraz,inteligent eye, 2 tunery etc. Natomiast PC1R mimo ze nowsza matryca to tego niema, co do obrazu to ludzie wystawiaja średnia note tej plazmie, natomiast ma 2 HDMI.
Moje klocki do niej to :
- tuner C+ (zwykly)
- pS2 z DVD
- przyszłość to napewno PS3
- odległość ok 2,5m
Proszę użytownikow tych plazm o rady i jakies sugestie i z gory dziekuję za zainteresowanie.
 

PAZ

New member
Moja subiektywna opinia: 2,5 metra dla 42 cali to trochę za mało, PC1R ma nowszy XD Engine czyli soft, jeżeli nie zależy Ci na dwóch tunerach ( PIP, PAP itd. ) to weź PC1R choc sam wygląd bardziej mi się podoba w PX4R. Widziałem obydwie jak grają ze źródłem HD i obraz jest ok.
 

zorkas

New member
Dzieki PAZ za odpowiedz, myslalem rownież o 37" plazmie ale wybor prawie żaden bo w opcji 1024x768 jest tylko PAnas 37PV60 a on jest zancznie drozszy od wspomnianych LG'ków tak wiec pomyslalem ze te pare cali sie przyda w przypadku nowego mieszkania, remontu i takich tam :) A LCD po tym co widzialem nie biore pod uwage no chyba ze cos rewolucyjnego sie stalo z nimi ostatnio a co przeoczyłem.
Czyli miedzy tymi dwoma plazmami duzej roznicy w obrazie nie widac? a te "inteligent eye" robia duza roznice w obrazie czy to tylko taki pic na wode ?
Jak sie sprawa ma ze swiatlem dziennym bo mam bardzo widny pokoj ale zalozone zaluzje to chyba powinno wystarczyc aby komfortowo ogladac filmy i grać w dzien ?
 

PAZ

New member
Dla mnie Inteligent Eye to wstawka marketingowa, PC1R ma taką samą rozdziałkę jak PX4R a mniejszą ma PX4RV.
 

zorkas

New member
jak sie sprawa ma z tym katem ogladania ? bo różnie pisza, w PX4R na polskich stronach podaja 176 stopni a na lge.de ze 160, natomiast PC1R wszedzie pisza ze 160 stopni. JA nie zwrocilem niestety na to uwagi w Saturnie jak je ogladalem heh
ALe chyba 160 stopni to jest wystarczajaco duzo aby w pare osob pograc na playu ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
raczej przeoczyłeś.
Do gier zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest LCD i to w wersji 37"
Troche się zmieniło. Zostajac nawet przy LG - 37 LB1 jest bardzo dobrym rozwiazaniem w klasie cenowej. Jeśli ciut ciut dołożysz - to Twoje kłopoty powinny minąć.
Spokojnie wytrzyma również kablówkę.
pozdrawiam
 

PAZ

New member
Co do kątów w omawianych plazmach to się w ogóle nie przejmuj, w praktyce ma to zerowe znaczenie czy jest 160, czy 178, jedną i drugą można spokojnie z boku oglądać. Tak jak napisał Kiki jeśli tv miałby w dużej mierze służyć do grania to zastanów się nad lcd.
 

zorkas

New member
Dzieki za Wasze podpowiedzi, wezme pod uwage LCD przemawia tez za nim mniejsze zuzycie pradu. Zatem musze sie wybrac na ponowne ogledziny sprzetu do Saturna. Dam znac jak wypadly.
 

zorkas

New member
Jestem swiezo po wizycie w Saturn, zabralem ze saoba konsole PS2 w celu testow :) obralem sobie dwa modele ktore mieli na wystawie jeden LCD LB1R 37" ten o ktorym wspomina Kiki i plazme LG PC1R 42" . NA pierwszy ogien poszedl LCD ktory w miedzy czasie byl podlaczony przez component do ich demo , powiem szczerze ze jak i wyglad tak i obraz robily ogromne wrazenie naprawde bardzo ladny wyglad tego TV i obraz zyleta ale to demo-wiadomo.
Dzieki uprzejmosci pracwonikow ktorzy okazali sie spoko goscmi, cierpliwymi i sympatycznymi ludzmi podpielismy konsole, niestety tylko przez kabel video co prawda zabralem ze soba kable z konsoli component ktory niedawno kupilem w sklepie internetowym robson.pl ale okazal sie byc zepsuty (wczesniej nie mialem go jak sprawdzic, nie ladnie panowie)
Co do obrazu to w miare ok ale bez rewelacji myslalem ze mnie przynajmniej zaskoczy a tutaj nic takiego, obraz praktycznie taki sam jak u mnie na CRT JVC 32"
Obraz byl jakis taki niewyrazny , czern nawet ok, z bokow mozna tez patrzec pod duzym katem, w ekranie nic sie nei odbijalo. Ale jakos to nie oto mi chodzilo.
Podpielismy do plazmy i tutaj od razu lepiej obraz jakis jakby wyrazistrzy, bardziej dynamiczny z bokow tez mozna patrzec pod duzym katem ale w ekranie odbijaly sie wszystie swiatla ze sklepu nie wspominajac juz o tej czarnej obramowce ktora odbijac swiatlo swieci jak na festynie sztuczne ognie, strasznie to wkurza :(
Strasznie zaluje ze nei moglem podpiac tego przez component i np. X-box360 mam wrazenie ze wtedy ten LCD dalby bardziej rade on chyba pokazuje na co go stac dopiero jak ma dobry sygnal i z dobrego zrodla, natomiast plazma i ze slabego sygnalu jest w stanie dac dobry obraz (lecz nie rewelacyjny)
NAtomiast moje rosterki sie nie skonczyly nadal nie wiem co kupic, idealnym wyjsciem bylaby prezentacja w domu obu modeli i z dobrym sygnalem bo przeciez moja pzryszlosc to PS3 ale jak sie za to zabrac w Gliwicach ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry